problem z tylnim cylindrem 750 :(

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
kilim69
Posty: 99
Rejestracja: 12 marca 2008, 23:08
Motocykl: vtx 1800c
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 43
Status: Offline

problem z tylnim cylindrem 750 :(

Post autor: kilim69 »

Witam koleżanki i kolegów może ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem a wiec po kolei: odpalam swoja lalunie przedwczoraj (bez ssania pali za pierwszym) chwile trzymam na lekkim gazie. Gdy się silnik rozgrzał ruszyłem. Po przejechaniu ok. 300 m podczas przyśpieszania słyszę chyba 2 metaliczne puknięcia w tylnim garnku zatrzymuje się ale silnik pracuje po chwili znów puknięcia przestraszyłem się i zgasiłem silnik. Lalkę dopchałem do domu. Wczoraj odkręciłem dwie osłony od zaworów tylniego cylindra i osłonę łańcuszka sprawdzić co się stało. Na pierwszy rzut oka nic nie widać zaczynam sprawdzać luzy zaworowe (ostatnia regulacja ok. 6000 km temu) ssacy > 0,10 mm < niż 0,15mm, wydechowy > 0,15mm < 0,20 mm (czyli trochę poza normą) przekręcając wałem jeszcze kilka razy na potkałem opór i dziwny metaliczny dźwięk jak by cos stuknęło tłok był w tedy w górze kręcąc w druga stronę wałem było to samo metaliczny dźwięk jak tłok był w górze. Zakres kręcenia wałem był tylko od otwarcia zaworu ssacego do jego zamknięcia. Zaglądając do środka cylindra widać było lekko błyszcząca powierzchnię tłoka pod zaworem wydechowym. Mam w związku z tym do koleżanek i kolegów pytanko:
-czy zawór wydechowy może się od tak zaciąć czy zawiesić i jak to można odblokować?
-ewentualnie czy cos się mogło odłamać i blokować tylni cylinder (np. wypalony zawór)?
Pozdrawiam

[ Dodano: Pią Wrz 04, 2009 10:44 am ]
ps
olej i filtr wymieniany co 6 tys km, wczesniej motul 10w40 poł syntetyk a od 3 tyś km latałem na mineralnym motula 20w50
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: problem z tylnim cylindrem 750 :(

Post autor: leszekk »

kilim69 pisze:-czy zawór wydechowy może się od tak zaciąć czy zawiesić i jak to można odblokować?
-ewentualnie czy cos się mogło odłamać i blokować tylni cylinder (np. wypalony zawór)?
Praktycznie wszystko jest możliwe. Niestety nie sądzę aby dało się to naprawić pryskając na silnik jakimś sprayem. Najprawdopodobniej trzeba będzie zdemontować głowicę. Nie mam pewności co do konstrukcji układu rozrządu - czy przy "walniętym" łańcuszku rozrządu istnieje możliwość bliskiego spotkania tłoka z zaworem. Wówczas można by podejrzewać, że coś w tej kwestii nie kuka, ale mimo to, dla świętego spokoju zdjąłbym głowicę i popatrzył jak to wygląda. Jeśli wygląda źle wskazane obejrzenie korbowodu i tłoka.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
piotr f.
Posty: 114
Rejestracja: 09 kwietnia 2009, 10:01
Motocykl: vs1400 nie dawno xv 920
Lokalizacja: Strzyżów - Żarnowa
Wiek: 48
Status: Offline

Re: problem z tylnim cylindrem 750 :(

Post autor: piotr f. »

Masz cisnienie w tym garku?
piotr f.
JEŚLI ROBISZ COŚ
ŻLE TO RÓB TO DOBRZE!
Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
kilim69
Posty: 99
Rejestracja: 12 marca 2008, 23:08
Motocykl: vtx 1800c
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 43
Status: Offline

Re: problem z tylnim cylindrem 750 :(

Post autor: kilim69 »

właśnie wracam z garażu powciskałem ten zawór kilka razy i się jakoś odblokował nie czuć i nie słychać żadnej kolizji jak było w wcześniej. Kręciłem wałem kilka razy i nic nie słychać Zastanawia mnie tylko w jaki sposób on się może zablokować smarowanie tam jest chyba ze za słabe albo cos
Co do ciśnienia to nie wiem bo nie mam sprzętu do pomiaru.
piotr f.
Posty: 114
Rejestracja: 09 kwietnia 2009, 10:01
Motocykl: vs1400 nie dawno xv 920
Lokalizacja: Strzyżów - Żarnowa
Wiek: 48
Status: Offline

Re: problem z tylnim cylindrem 750 :(

Post autor: piotr f. »

Napewno cos z smarowaniem sprawdz cisnienie w cilindrze mogło ukrzywic zawór jak dostał tłokiem
piotr f.
JEŚLI ROBISZ COŚ
ŻLE TO RÓB TO DOBRZE!
Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
VIKING
Posty: 1765
Rejestracja: 12 października 2008, 12:43
Motocykl: Custom 1400 xt350 DL
Lokalizacja: Wieruszów
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: problem z tylnim cylindrem 750 :(

Post autor: VIKING »

Witam jak raz się zawiesił to i stac sie to może jeszcze ponownie, podobną sprawę miałem w 150 i pomogła zmiana oleju na castrola typowego do moto jest dośc drogi posmaryj szczykawą zawór i na rozruszniku obróc kilka razy, castrol rozpuszcza nagar stary. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kilim69
Posty: 99
Rejestracja: 12 marca 2008, 23:08
Motocykl: vtx 1800c
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 43
Status: Offline

Re: problem z tylnim cylindrem 750 :(

Post autor: kilim69 »

Nie wiem czy to mogło być przyczyna ale jak wykręciłem śrubkę od regulacji luzów zaworowych zauważyłem mały wżer w miejscu co ta śrubka wciska zawór. Wypolerowałem ja papierem ściernym dodatkowo przedmuchałem przewody od smarowania i zrobiłem tak jak pisał janik15 posmarowałem i pokręciłem na rozruszniku wczoraj zrobiłem 230 km i jak na razie wszystko gra :grin:
Dzieki za pomoc
Pozdro
Awatar użytkownika
VIKING
Posty: 1765
Rejestracja: 12 października 2008, 12:43
Motocykl: Custom 1400 xt350 DL
Lokalizacja: Wieruszów
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: problem z tylnim cylindrem 750 :(

Post autor: VIKING »

Mam nadzieje że będzie ok Pozdrwaiam
ODPOWIEDZ