Nie ma siły jechać

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Jacek1
Status: Offline

Nie ma siły jechać

Post autor: Jacek1 »

1.Wyciągnąłem motocykl z garażu przekręciłem stacyjke no i okazało sie ze prądu nie ma w motorze ( tydzień temu wymieniłem akumulator) sciagnołem siedzenie patrze styki dokrecone wyczyszczone poruszałem trochę kablami prad sie znalazł skręcam kanape przekręcam kluczyk prąd zniknął ale podczas jazdy motorem kierunki sygnał światła wszystko jest ale jak mi zgaśnie to wszystko znika.
2.Odpaliłem go na pych cięzko palił miał słabe obroty po chwili wsiadłem i włączyłem jedynke zero siły nie chciał jechac po chwili zastkoczył ale strasznie mulił na niskich obrotach ,trzeba było go kręcić na wysokich.zdarzyło sie tez tak ze mając wcisnietą klamkę sprzegła motor zaczął przyspieszać teraz aktualnie nie da sie nim jechał i cieżko pali . Myślę ze bedę musiał zmienić tarcze sprzęgłowe, czy to coć innego
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Nie ma siły jechać

Post autor: leszekk »

Jacek1 pisze:Myślę ze bedę musiał zmienić tarcze sprzęgłowe, czy to coć innego
Zdecydowanie ma to ogromny wpływ na problemy z odpalaniem ;)
Zacznij od sprawdzenia tego co działa - czy ten nowy akumulator to jest ładowany podczas jazdy? Czy zajrzałeś choć raz do świec? Nie mówię o czynnościach wymagających kucnięcia przy motocyklu w rodzaju czyszczenia i regulacji gaźników, ale te podstawowe sprawy mógłbyś zbadać nie brudząc mankietów przy koszuli.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Nie ma siły jechać

Post autor: Blunio »

leszekk pisze:brudząc mankietów przy koszuli
Pewnie trzeba dokupić trochę kompresji. Stara już widać jest do niczego.

A na początek kolego Jacek1, uporządkuj i usystematyzuj to, co chcesz nam przekazać i jak mniemam uzyskać satysfakcjonującą Ciebie odpowiedź. A tak jak piszesz, to trzeba wysiłku żeby zrozumieć o co Tobie chodzi, już nie wspominając o udzieleniu sensownej rady :pomocy:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Tomek_
Posty: 408
Rejestracja: 06 czerwca 2009, 00:23
Motocykl: virago535.jpg
Lokalizacja: Dębica
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Nie ma siły jechać

Post autor: Tomek_ »

czy na ciepłym taki sam objaw ?
zajrzyj do filtra powietrza - napewno nie zaszkodzi
Św.Krzysztof jeździ z tobą wyłącznie do 120 km/h Przy większych prędkościach swoje miejsce oddaje Św.Piotrowi
Jacek1
Status: Offline

Re: Nie ma siły jechać

Post autor: Jacek1 »

Tomek- na ciepłym silnku zachowuje sie tak samo nie ma siły jechać .
Jakieś niecałe 400km temu wymieniłem filtr powietrza swiece olej, był regulowany gaźnik filtr oleju.Teraz patrzalem swiece są ok filtr wyczysciłem nasączyłem i dalej to samo ciężko pali na pych a ruszy tylko na wysokich obrotach ale i tak nie ma siły jechać.
Dzwoniłem dzisiaj do serwisu yamahy i za tarcze sprzęgłowe licza sobie 270zł (to duzo czy mało)
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Nie ma siły jechać

Post autor: leszekk »

Jacku, na Boga Wszechmogącego, nie żałuj nam tych pieprzonych przecinków i kropek tam, gdzie się należy je postawić. Chyba, że zależy Ci na tym, żebyśmy Cie lekceważyli jako i Ty nas lekceważysz. Amen
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
ODPOWIEDZ