Uzwojenie alternatora Virago 535

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
bigflash
Status: Offline

Uzwojenie alternatora Virago 535

Post autor: bigflash »

Witam,
Drodzy forumowicze mam pytanie odnośnie uzwojenia alternatora do 535. Czy do Virago 535 podejdzie uzwojenie z Yamahy XTZ 660, ponieważ spotkałem się z opinią że pasuje. Z tego co słyszałem to podejdzie również z XTZ 750, oraz LS 650 SAVAGE. Czy to prawda? Czy kupując uzwojenie trzeba się sugerować tylko średnicą wewnętrzną,zewnętrzną oraz szerokością czy trzeba jeszcze mieć coś na uwadze? A może znacie jakiś sprawdzony zakład na śląsku który zajmuje się przewijaniem alternatorów do moto? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Uzwojenie alternatora Virago 535

Post autor: radar64 »

Ja tam sie za bardzo nie znam ,ale wydaje mi się ,że ważne też jest ilość sekcji uzwojeń,grubość drutu nawojowego ,ilość zwojów w cewkach ,średnica karkasów.Może się okazać,że magnesy które wirują nie są w stanie wytworzyć odpowiedniego pola w cewkach i możesz mieć za duże/małe napięcie indukowane bądź nie taką wydajność prądową bądź też będzie sie wszystko razem gustownie grzało i ugotuje Ci olej.Moja skromna sugestia,że jeżeli nie znajdziesz kogoś kto już coś takiego robił i wszystkie parametry wyjściowe się zgadzają to taniej Ci wyjdzie przewinąć cewki w jakimś polecanym zakładzie ( by zakład nie uczył sie na Twoich cewkach)pozdro
bigflash
Status: Offline

Re: Uzwojenie alternatora Virago 535

Post autor: bigflash »

może rzeczywiście masz rację, nie będę kombinował bo jeszcze więcej popsuję. Poszukam zaprzyjaźnionego zakładu co przewija altki i tyle...Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Uzwojenie alternatora Virago 535

Post autor: ayo007 »

Polecam kontakt z Prezesem=Mrówą z GŚ, on rzeźbił ten temat, ja kupowałem koła magnesowe w kompletach z cewkami w USA jak był jeszcze dobry kurs, ale widziałem tez same cewki..pozdrawiam
Virago 1100,na razie starczy..:)
ODPOWIEDZ