xv 1100 odpala ale zaraz gaśnie

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
Seler
Posty: 107
Rejestracja: 17 stycznia 2010, 23:05
Motocykl: xv 1100 '95
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Status: Offline

xv 1100 odpala ale zaraz gaśnie

Post autor: Seler »

Możliwe, że jestem mało spostrzegawczy lub nie skojarzyłem jednego z drugim ale nie doszukałem się na forum rozwiązania mojego problemu. Rzecz jest następująca: przy próbie odpalenia silnik zaskakuje od razu, łapie 2k-3k obrotów i milknie. Po zakupie(końcówka września) zrobiłem ok 200km potem już po prostu nie miałem możliwości. gdzieś przy początku listopada przy próbie odpalenia pojawił się w/w problem. I co teraz z tym fantem zrobić?
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: xv 1100 odpala ale zaraz gaśnie

Post autor: Arni »

mi to kolego wygląda na usterkę pompy paliwa. No ewentualnie przytkany gdzieś jest układ paliwowy – może przy kraniku się siatka zapchała syfem z baku.
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: xv 1100 odpala ale zaraz gaśnie

Post autor: ayo007 »

Arni pisze:mi to kolego wygląda na usterkę pompy paliwa. No ewentualnie przytkany gdzieś jest układ paliwowy – może przy kraniku się siatka zapchała syfem z baku.
..mały zonk, XV 1100 nie ma kranika :twisted:.. , ale ma za to pompę paliwa :cool:
..na początek zrobiłbym tak: kilkakrotnie spuściłbym paliwo z komór pływakowych i włączyłbym zapłon (bez odpalania), tutaj widziałbyś czy pracuje Ci pompa i czy zamykają sie zaworki pływakowe.
Virago 1100,na razie starczy..:)
Awatar użytkownika
Balwi
Posty: 592
Rejestracja: 17 stycznia 2009, 23:37
Motocykl: XV1100, XJR 1300 SP '01
Lokalizacja: Okolice Inowrocławia
Wiek: 41
Status: Offline

Re: xv 1100 odpala ale zaraz gaśnie

Post autor: Balwi »

Ja najpierw przełączył bym na rezerwę(lewo) pod przyciskiem rozrusznika :mrgreen: . Jak Ci pompa tyka i tyka i końca nie widać to znaczy, że nie masz paliwa.

A jak masz paliwo i pompka zalewa gaźniki to ewentualnie coś ze ssaniem, zresztą przy takich mrozach to wszystkiego można się spodziewać :wink: .
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: xv 1100 odpala ale zaraz gaśnie

Post autor: kyller »

moduł sterowania pompy albo konektory na nim
to powiedziałem ja
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 2226
Rejestracja: 22 października 2007, 19:52
Motocykl: 1100, 92r. OGAR 200
Lokalizacja: Święta Anna
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: xv 1100 odpala ale zaraz gaśnie

Post autor: Adam »

Ja najpierw sprawdził bym czy pompa pracuje i czy podaje paliwo. Pracująca pompa wydaje charakterystyczne cykanie. Pod zbiornikiem leci przewód od pompy do rozgałęźnika. Możesz do tam rozłączyć i zobaczyć czy po przekręceniu stacyjki daje paliwo. Problem może być albo z elektryką pompy albo z niedrożnością przewodów,filtra itp. Może zasyfiony gaźnik.
Najlepiej rozpocząć szukanie usterki od rzeczy najprostszych.
ODPOWIEDZ