95 czy 98

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
Tomek_
Posty: 408
Rejestracja: 06 czerwca 2009, 00:23
Motocykl: virago535.jpg
Lokalizacja: Dębica
Wiek: 38
Status: Offline

Re: 95 czy 98

Post autor: Tomek_ »

Gliwicki - czym się zajmujesz ? bo widze że masz niemałe pojęcie o produkcji i dystrubucji paliw oraz o chemii :grin:
Św.Krzysztof jeździ z tobą wyłącznie do 120 km/h Przy większych prędkościach swoje miejsce oddaje Św.Piotrowi
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: 95 czy 98

Post autor: Marek73 »

Tomek_ pisze:Gliwicki - czym się zajmujesz ? bo widze że masz niemałe pojęcie o produkcji i dystrubucji paliw oraz o chemii :grin:
Z tego co wiem, to przez pierwsze kilka lat pędził różnego rodzaju "nalewki", później zabrał się za "proszki", następnie coś o nim wspominali w kontekście afery paliwowej, a teraz zamiast w Klewkach to u niego Talibowie lądują. Jakieś paczuszki im przygotowuje. Bo Gliwicki to dobry człowiek jest.
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: 95 czy 98

Post autor: DAREK.S »

Marek73 pisze: Jakieś paczuszki im przygotowuje.
Pewnie racje żywnościowe albo paczki z używaną odzieżą :lol:
Tak wiele miejsc, tak mało czasu...
:chopper:
Nasze podróże:
Słowenia, Chorwacja, Węgry, Rumunia, Alpy-AT,CH,IT, Alpy-DE,CH,FR, Norwegia
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: 95 czy 98

Post autor: GLIWICKI »

Tomek_ pisze:Gliwicki - czym się zajmujesz ? bo widze że masz niemałe pojęcie o produkcji i dystrubucji paliw oraz o chemii :grin:
Taaaa ...
Amfete w piwnicy kręcę, a wąglika na balkonie ...
A na poważnie to:
- adiunkt na wydziale chemicznym,
- specjalność - chemia i technologia organiczna,
- obecny obszar zainteresowań - "zielona chemia".
Wystarczy?

Pozdrawiam i wracam między swoje probówki :rock:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
grzegorz
Posty: 90
Rejestracja: 13 grudnia 2008, 20:56
Motocykl: virago xv 750
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 49
Status: Offline

Re: 95 czy 98

Post autor: grzegorz »

vigo pisze:
grzegorz pisze:Ja nie czułem różnicy między 95 a 98.To sie sprawdza chyba tylko w silnikach o naprawde dużej mocy.Najważniejsze,żeby lać w miare możliwości paliwo dobre jakościowo.Tankuje zawsze Shella,choć też gwarancji nie mam,że nie "chrzczone"
A dlaczego Shella? Czym ta sieć dystrybucji paliwa w Polsce, podkreślam dystrybucji, różni się od innych?
A niczym.Zapraszam vigo do Skierniewic to zobaczymy gdzie zatankujesz.Po prostu do Shella mam największą pewność,choć jak napisałem,żadnej gwarancji.
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: 95 czy 98

Post autor: Marek73 »

Gliwicki pisze:- obecny obszar zainteresowań - "zielona chemia".
Artur, czyżbyś syntetyczną trawkę opracowywał?
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: 95 czy 98

Post autor: GLIWICKI »

Marek73 pisze:Artur, czyżbyś syntetyczną trawkę opracowywał?
Ależ gdzie ... Wszystko zgodnie z naturą :twisted:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1028
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: 95 czy 98

Post autor: ZWIERZAK »

Odnośnie paliw to powiem tak, że jak się kiedyś skusiłem nalać 98 do mojej BMW E30 to spalanie wzrosło z 9l/100km do 10,5l/100km a jazda w podobnych warunkach i wlałem pełny zbiornik. I od tego czasu nawet nie myślę o lepszych paliwach.
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: 95 czy 98

Post autor: pisior »

ja mam pełen wybór stacji u mnie dostatek ,chyba z 15 ,ale najcześciej tankuje w orlenie ,tak jakoś i moja bravina jakoś to przełyka , do moto lałem na wszystkich i powiem szczerze ,że zadnej róznicy nie zauwazyłem
Obrazek
vigo
Status: Offline

Re: 95 czy 98

Post autor: vigo »

Tak się zastanawiam skąd w ogóle pomysł lania 98 do virówki? Jakaś taka post komuna z tego wychodzi, totalne zacofanie. Pamiętam na początku lat 90tych legendy na temat 98. A to, że wydmuchuje uszczelką pod głowicą w maluchu, a to, że polonez ma na niej 10s do setki itd. Zaletą virago jest to, że pewnie i na 91 pojedzie. Skąd pomysł żeby przepłacać 20gr na litrze? vzr 1800 i tak się nie objedzie
Awatar użytkownika
Tomek_
Posty: 408
Rejestracja: 06 czerwca 2009, 00:23
Motocykl: virago535.jpg
Lokalizacja: Dębica
Wiek: 38
Status: Offline

Re: 95 czy 98

Post autor: Tomek_ »

Gliwicki pisze:
Tomek_ pisze:Gliwicki - czym się zajmujesz ? bo widze że masz niemałe pojęcie o produkcji i dystrubucji paliw oraz o chemii :grin:
Taaaa ...
Amfete w piwnicy kręcę, a wąglika na balkonie ...
A na poważnie to:
- adiunkt na wydziale chemicznym,
- specjalność - chemia i technologia organiczna,
- obecny obszar zainteresowań - "zielona chemia".
Wystarczy?

Pozdrawiam i wracam między swoje probówki :rock:
:rock:


vigo - ja jednak 91 był nie testował ;)
Św.Krzysztof jeździ z tobą wyłącznie do 120 km/h Przy większych prędkościach swoje miejsce oddaje Św.Piotrowi
Robert von Berlin
Posty: 485
Rejestracja: 22 lipca 2008, 13:12
Motocykl: Yamaha XV 750 Special ´82
Lokalizacja: Berlin / Szczecin
Status: Offline

Re: 95 czy 98

Post autor: Robert von Berlin »

vigo - ja jednak 91 był nie testował
Testuje od lat w Volvo i moi koledzy tez testuja. Na 91 (jeszcze do kupienia) auta przajezdzaja wiecej km i tak potwierdza sie teza o wyzszej kalorycznosci "gorszej" benzyny. Oczywiscie jezeli ona osiaga swoje nominalne parametry, co w Pl nie zawsze sie zdarza. Zatankowalem motonga jesienia na Neste w Szczecinie i tragedia - prychanie, strzelanie...i tak niestety czesto...
Jobejt XV 750 Special ´82
Damian
Status: Offline

Re: 95 czy 98

Post autor: Damian »

Gliwicki pisze: Pamietaj jednak, iż u podstaw rozwoju leży również zdrowy rozsądek.
No i chyba na tym wypadało by zakończyć, bo żaden z nas nie jest biologiem, a tylko jeden chemikiem :razz:

Na pewno jednak- tak jak pisał Tomek- monokultury to niebezpieczeństwo które może postawić nas przed nowym, nieznanym problemem, który okaże się dużo poważniejszy niż brak ropy naftowej za kilkadziesiąt lat, czy ocieplenie klimatu (Lublina ono nie dotyczy, teraz jest -27st ;) )

Moim przynajmniej zdaniem, na dzień dzisiejszy w zasięgu są inne rozwiązania, które mimo, że są trudniejsze do wdrożenia, ich przełożenie na ekologię jest większe :)
Dzejkob750
Status: Offline

Re: 95 czy 98

Post autor: Dzejkob750 »

Moim zdaniem chłopaki.... wszystko zakończy sie na wodorze jak już braknie ropy. Historia zatoczy kolo i znowu z rury będzie wylatywała para wodna :) Problem tylko będzie z pozyskiwaniem H2, ponieważ musi być on chłodzony podczas przechowywania i sam proces otrzymywania czyli m. in elektroliza wody wymaga dużych nakładów energii, żeby otrzymać dostateczna ilość wodoru do jazdy. Jeśli chodzi o techniczna stronę medalu, to BMW już coś robi w tym kierunku i próbuje zaadaptować współczesne silniki do pracy z hydrogenem :) Myślę, że Gliwicki jako chemik może zdecydowanie więcej powiedzieć na ten temat niż ja i ewentualne błędy w moim rozważaniu poprawić :) Ja uważam, że te cale biopaliwa a w szczególności auta na prąd to ślepa uliczka, ponieważ energia elektryczna nie bierze sie znikąd a elektrownie to już dopiero gwałt na środowisku w porównaniu z samochodami i naszymi laleczkami :chopper: A głównym argumentem przeciwko biopaliwom są owe monokultury, wycinanie lasów i same plantacje rzepaku. Tyle ode mnie :)
Awatar użytkownika
koron1
Posty: 436
Rejestracja: 19 kwietnia 2008, 12:11
Motocykl: virago 535 '93
Lokalizacja: Krosno
Wiek: 42
Status: Offline

Re: 95 czy 98

Post autor: koron1 »

Tomek_ pisze:ja jednak 91 był nie testował ;)
Nawet w instrukcji pisze: zalecane paliwo min. 91 oktan,
więc z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że nasze virażki po opuszczeniu fabryki jeździły na takim paliwie, przynajmniej te wyprodukowane na początku lat 90.
ODPOWIEDZ