Zasilanie pomimo wyłączenia stacyjki - Virago 250

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Pietrek1
Status: Offline

Zasilanie pomimo wyłączenia stacyjki - Virago 250

Post autor: Pietrek1 »

Witam serdecznie

Mam dosyć nietypowy problem. Virago odpala przy wyłączonej stacyjce, świeci się również kontrolka neutral. Dzieje sie tak nawet po dłączenia stacyjki od kostki ze złączem konektorowym. Nawet po wypieciu wszystkich kostek pod siedzeniem łącznie z tą która podaje + na cały układ sterowania oraz sterowanie stycznika do rozrusznika oraz układu w dużej obudowie pod siedzeniem(ignitor unit -firmy Denso 3LS-82305-00) oraz relay asembly. W stanie spoczynku (tzn gdy nie jest odpalony cały czas świeci kontrolka neutral (gaśnie jedynie po włączeniu biegu) Wydaje mi się, że wtedy rozłącza czujnik masę na kontrolkę. Nie mogę ustalić skąd na instalację przechodzi zasilanie skoro w stanie spoczynku stycznik rozruchowy jest wyłączony. przez cewkę tego stycznika od zacisku + nie przechodzi + na instalację bo go wypinam i dalej odpala. Dopiero rozłączenie kostki konektorowej pod siedziskiem tej najmniejszej która jest w grupie z dwoma innymi a ma 3 przewody (niebieski - nieb/biały oraz ziel/biały) powoduje zgasniecie tej kontrolki. A wówczas nie można w ogóle go odpalić. Szukałem czy nie ma gdzieś przebicia w obrębie instalacji pod siedziskiem ale nic nie znalazłem. Jak narazie to rozłożyłem ręce. Mam nadzieję, że może ktoś z bardziej doświadczonych podpowie co może być tego przyczyną.
ODPOWIEDZ