Olej i woda z ramy? xv125

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Markiewicz
Status: Offline

Olej i woda z ramy? xv125

Post autor: Markiewicz »

A wiec, tak. Puścił mróz i zabrałem się za skręcanie z powrotem motocykla ( błotnik wahacz - malowanie) itp. Przegląd, wszystko w porządku odkręcam filtr powietrza i ku mojemu zdziwieniu z ramy wypływa najpierw ok 100ml wody i zaraz potem tyle samo oleju. Po drugiej stronie też odkręciłem śrubę od tego chromowanego "skrzydła" i zdziwienie 2x większe bo z ramy również wypłynęła woda i olej.

I pytanie czy:
To jest przyczyną ciągłego nawet po remoncie zabierania oleju z silnika, czy po-prostu inżynierowie yamahy zrobili taki żart? Jeśli nie to jaka może być przyczyna wyrzucania oleju do ramy? Dodam też, że znajoma w swojej 125 ma podobny problem tylko że, u niej z ramy wylatuję sama woda. Z góry dzięki za pomoc. pozdrawiam
dosman
Posty: 150
Rejestracja: 24 sierpnia 2008, 21:11
Motocykl: Virago 125
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Olej i woda z ramy? xv125

Post autor: dosman »

Też mam 125 i to samo mam. Woda zbiera się tam dzięki filtrowi powietrza który jest jakby przymocowany do ramy przez co powietrze siłą rzeczy wchodzi do tej ramy z czasem się skrapla i stąd ta cała woda. Co do oleju to nie mam pojęcia skąd to mogło się tam wziąć.
Markiewicz
Status: Offline

Re: Olej i woda z ramy? xv125

Post autor: Markiewicz »

No, problem chyba zlokalizowałem i to jest chyba przyczyną wyrzucania oleju do kanału filtra powietrza a co za tym idzie i do gaźnika. Prawdopodobnie olej dostaje się przez rurkę odpowietrzającą silnik. Ale nie wiem jak temu zapobiec.
ODPOWIEDZ