Z szybą czy bez?

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
PSZEMAS
Posty: 68
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 08:33
Motocykl: SYMPATYK
Lokalizacja: warmia i mazuy
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: PSZEMAS »

Therion pisze:Czy któryś ma szybę?
A czy któryś z nich ma kask lub gmole ? Jeden odważny założył kierunki a drugi dla gustu frędzelki.

Ja również mam szybę ale może dlatego że jeździ ze mną 5-cio letnia córka i siedzi między mną a zbiornikiem. Co prawda na razie tylko po osiedlu bo nie mam jeszcze kwitów a rozsądek nie pozwala wyjechać z nią na ulicę. :rock:
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: leszekk »

Charles pisze:Najważniejsze to to, aby właścicielowi motocykl się podobał. A czy pasuje on komuś innemu to się to powinno mieć w d...

Takie moje skromne zdanie...
I ja się do niego przychylam.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
garcia
Posty: 421
Rejestracja: 09 maja 2009, 20:19
Motocykl: był xv1100 '97
Lokalizacja: Warszawa Wilanów
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: garcia »

leszekk pisze:
Charles pisze:Najważniejsze to to, aby właścicielowi motocykl się podobał. A czy pasuje on komuś innemu to się to powinno mieć w d...

Takie moje skromne zdanie...
I ja się do niego przychylam.
Amen!
Obrazek
Filippo
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: Filippo »

Jestem zdecydowanie ZA szybą. W linku na dole jest moje moto z szybą i chętnie bym zamontował wyższą. Wiecie jak fajnie pomykać 150 schować się za szybę i ciszaaaaaaaaa słychać tylko pracę silnika. Jak tylko wystawię kawałem głowy ponad szybę to od razu wielki huk. Ja jazdy bez szyby nie wyobrażam sobie. Praktycznie ZERO much na kurtce to dodatkowy +
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: Arni »

Filippo pisze:Wiecie jak fajnie pomykać 150
bo tłoki wyciśniesz z tej 535 jak będziesz ją tak dusił :razz: :mrgreen:
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
Raider
Posty: 1365
Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 10:38
Motocykl: XV1900 Raider
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: Raider »

Marecki pisze:
Therion pisze: Czy któryś ma szybę?
Ta ekipa to jakiś wzór do naśladowania ?
Pamietam z Iszej klasy szkoły podstawowej taką ksiażeczke ilustrowaną. Byli na niej przedstawiciele różnych zawodów i trzeba było odgadnąć jakich. Był strażak, hutnik, piekarz itp.
Troche podobnie jest z motocyklistami - patrzysz na ich styl i jestes w stanie odgadnąć jaki mają motocykl. A zatem ta ekipa na zdjęciu określa jakoś styl motocykli na jakich się poruszamy.


Obrazek


Obrazek

Obrazek
klem
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: klem »

Therion pisze:
Marecki pisze:
Therion pisze: Czy któryś ma szybę?
Ta ekipa to jakiś wzór do naśladowania ?
Pamietam z Iszej klasy szkoły podstawowej taką ksiażeczke ilustrowaną. Byli na niej przedstawiciele różnych zawodów i trzeba było odgadnąć jakich. Był strażak, hutnik, piekarz itp.
Troche podobnie jest z motocyklistami - patrzysz na ich styl i jestes w stanie odgadnąć jaki mają motocykl. A zatem ta ekipa na zdjęciu określa jakoś styl motocykli na jakich się poruszamy.


Obrazek


Obrazek

Obrazek
To może jeszcze zacznij czesać się jak ten koleś ;)
Zawsze myślałem że w posiadaniu motocykla chodzi o jazdę, a moto ustawia się tak by było wygodniej/lepiej/szybciej/głośniej itp. Przecież nie można kogoś zmusić do posiadania/nie posiadania szyby, to tak jakby kogoś przymuszać do różowych skarpetek bo fajne cool chłopaki tak maja...

Co do hell ride
1. - w stanach mają proste drogi, a zakręty o promieniu równym odległości ziemia-księżyc, raczej nie wyglebią więc po co im gmole i kaski?
2. - z tej ekipy na zdjęciu tylko 3 przeżyło :twisted:
Awatar użytkownika
Raider
Posty: 1365
Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 10:38
Motocykl: XV1900 Raider
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: Raider »

klem pisze: To może jeszcze zacznij czesać się jak ten koleś ;)
Zawsze myślałem że w posiadaniu motocykla chodzi o jazdę, a moto ustawia się tak by było wygodniej/lepiej/szybciej/głośniej itp. Przecież nie można kogoś zmusić do posiadania/nie posiadania szyby, to tak jakby kogoś przymuszać do różowych skarpetek bo fajne cool chłopaki tak maja...
Dlatego napisałem, że "JAKOŚ" określa nasz styl. Nie chodzi o kompletne naśladownictwo.I pisząc to, nie myślałem o szybie, którą z powodu innej szerokości geograficznej rozumiem i toleruję (choć mi się nie podoba i uważam że nie pasuje do soft choppera).
Trudno się wyprzeć amerykańskiego pochodzenia stylu naszych motocykli. I tak poszlismy dalej dopinając im sakwy, lightb., gmole, szyby.
Tak, zarówno filmy Easy Rider (prekursor) jak I Hell Ride wyznaczają nasz styl. Ale kompletne naśladownictwo oczywiśxie nie ma sensu.
macjaw
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: macjaw »

klem pisze:
Dlatego napisałem, że "JAKOŚ" określa nasz styl. Nie chodzi o kompletne naśladownictwo.I pisząc to, nie myślałem o szybie, którą z powodu innej szerokości geograficznej rozumiem i toleruję (choć mi się nie podoba i uważam że nie pasuje do soft choppera).
Trudno się wyprzeć amerykańskiego pochodzenia stylu naszych motocykli. I tak poszlismy dalej dopinając im sakwy, lightb., gmole, szyby.
racja. wg moto z szybą wygląda "poważniej". A dodatkowo ma wiele + ( możesz sobie coś do niej przykleić, podpiąć nawigacje ^^, mniej wieje).

A gmole, lightb(?) i sisibar (?) to służą raczej aby moto bedziej nam się podobało. Rzebyśmy lepiej się czuli na naszej maszynie
(?)- nie wiem czy tak sie pisze.
Awatar użytkownika
e_gregor
Posty: 2015
Rejestracja: 14 lutego 2010, 14:53
Motocykl: ZR7
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: e_gregor »

A mnie się to podoba, że jeden chce szybę, inny ją skraca, jeszcze inny na widok szyby się marszczy. Dzięki temu każde moto jest inne, a w branży chopperowej to chyba dość istotne ;)

Mi się np marzy kierownica do wietrzenia pach i bardzo wysoki sissybar a'la easy rider :rock:
Głupota to największa choroba cywilizacyjna
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: Arni »

Mirek pisze:Jestem za szybą.
gdy jadę puszką :razz: :lol:
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
k@mil
Posty: 268
Rejestracja: 15 października 2009, 18:09
Motocykl: Intruder m1800r
Lokalizacja: Górne/Lublin
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: k@mil »

Dla mnie jazda z szybą to tak jak seks w prezerwatywie :twisted: niby tak jak powinno być ale nie ta przyjemność :twisted: :grin: na czoperku musi wiać w tym jego urok. Ale jak to zostało powiedziane to rzecz gustu :smile: Pozdrawiam :rock: :chopper:
we all find time to do what we really want to do

Obrazek

Grupa Wschód
Awatar użytkownika
e_gregor
Posty: 2015
Rejestracja: 14 lutego 2010, 14:53
Motocykl: ZR7
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: e_gregor »

Żeby nie wiało to można jeździć wolniej ;)
Głupota to największa choroba cywilizacyjna
woyo
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: woyo »

tylko szyba,chyba,że ktoś się kręci wokół komina,wycieczki rzędu 300-500km,dają w dupę,wygląd jak najbardziej,ale zdaje się,że wszyscy(no,prawie wszyscy) jeżdzimy na tzw.''soft chopperach''-praktyka jazdy przemawia za ''ścianą'',pozdro!!! :wink:
p.s.
próbowałem bez szyby,ale wg mnie-do dupy...
Awatar użytkownika
wemar
Posty: 268
Rejestracja: 15 maja 2009, 18:26
Motocykl: Road Star 1700
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: wemar »

Ja tam wolę z szybą. Da się palić cygaro podczas jazdy (z rozsądną prędkością).
Jeżdżę, bo lubię. Obrazek
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: kyller »

a ja szyb nienawidze tak samo jak gmoli, chlapaczy, dodatkowych halogenów, i kazdego zbednego kilograma
ale (niestetety) mam malutka szybke :neutral:
na pustyni przy 40 stopniach to jest mi kurcze niepotrzebna ale zrobienie 500 km przy temp. 5 stopni C zaczyna boleć
halogeny sciagam, w zeszłym roku założyłem i przerobiłem instalacje a teraz swiatła ma tak dobre ze halogeny sa niepotrzebne
it's a chopper baby
czoper to czoper
cruiser to cruiser- tu jest miejsce na gmole szyby i inne ustrojstwa
Zajonc
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: Zajonc »

Mógłbyś drogi Kyllerze oświecić mnie, w jaki sposób przerobiłeś standardowe oświetlenie?
Awatar użytkownika
amfm
Posty: 153
Rejestracja: 20 listopada 2007, 19:09
Motocykl: BMW R1150 RT
Lokalizacja: Maszków k.Krakowa
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: amfm »

kyller pisze: czoper to czoper
cruiser to cruiser- tu jest miejsce na gmole szyby i inne ustrojstwa
Tylko, że Virago to ani cruiser ani klasyczny chopper.

Do tej pory jeździłem z szybą, teraz założyłem lightbary (ale wyżej niż standardowe w Virago) i chwilowo jeżdżę bez szyby. Fakt jest zdecydowanie głośniej ale radość z jazdy większa. Czas pokaże czy zostanę bez szyby czy jakąś dopasuję.
WAZKA
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: WAZKA »

popieram opinie leszekk:)jazda na dalsze trasy bez szyby to męczarnia.ps Jeżeli mamy szeroka kierke to wg mnie szyba w pewien sposób dopełnia ten efekt i moto prezentuje sie znacznie lepiej.
Awatar użytkownika
KoSS
Posty: 2657
Rejestracja: 04 lutego 2008, 19:17
Motocykl: VARADERO XL1000V '99
Lokalizacja: Będzin
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: KoSS »

Ja preferowałem i preferuje bez szyby ale po pewnym powrocie jesiennym z Kletna założyłem. Tak mnie przewiało że kupiłem szybę i jestem zadowolony ale z komfortu a nie z wyglądu.
Wygląd - nie
Komfort - tak
Tak to wygląda według mnie a wybór należy do śmigającego co woli.
"Czasami wychodzi lepiej niż planujesz" - pomyślał mąż, gdy rzucił młotkiem w kota, a trafił w żonę.


http://www.studio-kom.pl
http://www.szafa-malolata.pl
Awatar użytkownika
Saszko
Posty: 234
Rejestracja: 04 września 2007, 14:57
Motocykl: Yamaha XVS650
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: Saszko »

Kizes - nieźle Ci teraz błoto z mózgu zrobili, nie?
To ja dorzuce swoje.
Yamaha XVS650 to ewnie cruiser. Sam nie wiem, gubie się w tych rozróżnieniach. Mam szybę od momentu zakupu, dojezdzam w warunkach irlandzkich do pracy niezależnie od poray dnia, pory roku i pogody. Szyba jest tej wysokosci, że obserwuje droge PONAD nią, natomiast większosc wody, smiecia i powietrza odrzuca ponad mnie i na boki. Czyli kąt i wysokosc dobrana jest ok (nie ja dobierałęm, taka była, stwierdzam fakt po prostu. Przy większych szybkosciach, dluzszych trasach i gorszej pogodzie pomaga. Kiedy indziej - nie przeszkadza - przynajmniej mnie.
Jeżeli ideologia zwycięża nad zdrowym rozsądkiem zaczyna byc niedobrze. Ci panowie z fotki są tak fajnie ubrani.... zapraszam ich na jazde dzisiaj (ładna pogoda, nie pada, chlodno cokolwiek) przejedziemy się dzisiaj w góry Wicklow i z powrotem. Ja jednak ubiorę mój kombinezon. Zobaczymy kto po takiej jeździe zsiądzie sam, a kogo trzeba będzie ściągac.
Wygląd wyglądem. Ma byc przyjemnie i wygodnie. Wysluchales rad, a rozum swój masz. Wiesz kiedy jeździsz, jak daleko, w jakich warunkach itd. A najlepiej - jak mi sie wydaje - zagadaj z kims kto ma virazke z szybka, umowcie sie na piwo, przejedz sie na niej. Sam zdecyduj, bo motor nie jest firmowy, tylko kompletujesz go na własne potrzeby i na własną miarę.
Awatar użytkownika
gribkin
Posty: 344
Rejestracja: 19 lipca 2008, 13:38
Motocykl: Indian Scout
Lokalizacja: Czarnowo
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: gribkin »

KoSS pisze:Wygląd - nie
Komfort - tak
popieram w 100%
bartazzz
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: bartazzz »

mnie najbardziej w jeździe bez szyby wk...... tony robali które mnie wieczorem atakowały, po kilku km musiałem się zatrzymywać i zmywać to świństwo. Nie wspomnę o ciuchach. Choć moto bez szyby wygląda o niebo lepiej i lepiej się zachowuje się w prowadzeniu ( jednak szyba działa jak żagiel)
Awatar użytkownika
e_gregor
Posty: 2015
Rejestracja: 14 lutego 2010, 14:53
Motocykl: ZR7
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: e_gregor »

Szyba to wolność!

... bo jak ją mamy to możemy założyć gdy potrzebna albo zdjąć jak chcemy wyglądać ;)
Głupota to największa choroba cywilizacyjna
Awatar użytkownika
rembrandtin
Posty: 493
Rejestracja: 25 czerwca 2008, 15:10
Motocykl: 535
Lokalizacja: Pilawa
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: rembrandtin »

Weźcie się zdecydujcie bo zacznę chodzić piechotą.
bledy w pisowni sa poto zeby je popelniac a i tak wszyscy wiedza oco chodzi wiec poco pisac poprawnie niejestem dumny z tego ze w kraju zadza sami ...... wiec pisze tak jak oni zadza jak bedzie git to bede pisal jak nalezy a puki co pisze jak jest
ODPOWIEDZ