kaski

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Palatyn
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Palatyn »

Co do bezpieczeństwa to zdaję sobie sprawę, że to w razie W... nie chroni szczęki i reszty twarzy... J
Jak już pisałem moto będzie na krótkich trasach latała a i prędkości za dużych póki co nie będę osiągał. Fakt, że deszcz i owady to kłopot ale myślę, że przeżyje :) Jeździłem przez przez 2 sezony skuterem z otwartym kaskiem, i nawet miałem "przyjemność" połknąć jakiegoś owada cholernie gorzkie, później przez 2h gdzieś nie mogłem pozbyć się tego posmaku z gardła :( A na dalsze trasy kupię kiedyś coś innego :)

[ Dodano: Pon Mar 29, 2010 11:43 pm ]
Za dużo koledzy to mi nie pomogliście... dalej mam mieszane uczucia czy to dobry zakup, czy nie lepiej było kupić cos innego... Zakupiłem go ale mógłbym się jeszcze rozmyśleć... Z drugiej strony zawsze będzie pretekst aby w przyszłości kupić drugi...
Z drugim już nie będe miał dylematu - wezmę nolana n43 air :)
kiziur
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: kiziur »

Proponuję zrobić na odwrót: kupić Nolana na pierwszy kask (wygląda super i zapewnia jakąś tam ochronę szczęki), a jak już nabierzesz wprawy i pewności na nowej maszynie to wtedy ten drugi. Jak już siądziesz na chopperze, to szybko Cię będzie kusiło, żeby polatać gdzieś dalej i szybciej, a wtedy warto mieć pod ręką kask bardziej zabudowany.
Awatar użytkownika
kizes
Posty: 242
Rejestracja: 04 października 2009, 07:41
Motocykl: YAMAHA Virago 535 '97
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: kizes »

kizes pisze:Dzięki Kolego za cenne rady. Mierzyłem leży super. Jak na motobazarze w Poznaniu nic innego nie wynajdę to go biorę bo czas już nadszedł:) pzdr
Byłem na motobazarku w Poznaniu, kupiłem m.in skórę, piórnik no i ...na przymierzałem się kasków i padło właśnie na HJC IS 33.

Zrobiłem w nim jakieś 30KM i jestem bardzo zadowolony, Wygodny, w miarę cichy, ma blendę, świetna wentylacja, szyba minimalnie na dole tylko paruję. Dzięki za rady i cóż....
mogę śmiało go polecić. Na spodnie i buty kasy zbrakło, muszę dozbierać.
Awatar użytkownika
Leniek
Posty: 26
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 22:13
Motocykl: Virago XV 535
Lokalizacja: Mława i okolice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Leniek »

micek1968 pisze:...Airoh Mathisse RS Sport - chyba najbardziej mi się podobał, wygodny, szczękowy, ...
tak to wygląda na Allegro
http://allegro.pl/item950528439_kask_ai ... sk_xx.html
Też mi się spodobał i właśnie dzisiaj taki do mnie przyjechał (jeszcze bardziej widziałby mi się RS w wersji mat. ale jest droższy). Miałem dylemat czy wybrać Mathisse RS Sport czy SV55S Sport- wybrałem Mathissa, a czy trafnie to się wkrótce okaże. :rock:
Awatar użytkownika
Raider
Posty: 1365
Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 10:38
Motocykl: XV1900 Raider
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Raider »

Palatyn pisze:Z drugim już nie będe miał dylematu - wezmę nolana n43 air :)
A ja właśnie uslyszalem negatywne opinie o tym kasku od osoby długo go uzytkującej - głośny, paruje, zacina sie i blenda i odpowietrzanie. Rezygnuję.
Palatyn
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Palatyn »

Pan z UPSa przyniósł dziś paczuszkę, lekko zdezelowaną, ale kask Nexx Vintage był cały i zdrowy :) Tylko coś nie tak wyszło, mierząc głowę wyszło mi 59cm. Zamówiłem zatem rozmiar L (59-60cm) i coś nie tak, nie przeszedł mi przez skronie... Wniosek taki, że lepiej najpierw poprzymierzać a później zamówić przez net jeżeli cena atrakcyjniejsza :)
Drugie podejście zrobię w Krakowie, tym razem Nolan - bardzo dużo zadowolonych użytkowników :)
Awatar użytkownika
kizes
Posty: 242
Rejestracja: 04 października 2009, 07:41
Motocykl: YAMAHA Virago 535 '97
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: kizes »

Palatyn pisze:Pan z UPSa przyniósł dziś paczuszkę, lekko zdezelowaną, ale kask Nexx Vintage był cały i zdrowy :) Tylko coś nie tak wyszło, mierząc głowę wyszło mi 59cm. Zamówiłem zatem rozmiar L (59-60cm) i coś nie tak, nie przeszedł mi przez skronie... Wniosek taki, że lepiej najpierw poprzymierzać a później zamówić przez net jeżeli cena atrakcyjniejsza :)
Drugie podejście zrobię w Krakowie, tym razem Nolan - bardzo dużo zadowolonych użytkowników :)
Wg mnie takie rzeczy jak kaski,buty,kurtki powinno się mierzyć i nie kupować np na Allegro.
Poza tym ja swój kask kupiłem dokładnie za tyle ile na Allegro z przesyłką a kurtkę 30zł taniej niż na Allegro.

I pamiętaj jak będziesz mierzył w sklepie by nie wspominać o Allegro bo na sprzedawcę to działa jak płachta na byka! Człowiek rozumny wie że sklep nigdy nie będzie miał ceny takiej jak na Allegro gdyż ma inne koszty ( czynsz,pracownik itp itd).
Awatar użytkownika
Cypis
Posty: 340
Rejestracja: 08 czerwca 2008, 11:02
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Cypis »

Palatyn pisze: Wniosek taki, że lepiej najpierw przymierzać a później zamówić przez net jeżeli cena atrakcyjniejsza :)
Wcześniejsze przymierzanie to podstawa - inaczej to myślę, ze możesz kask ... po domu nosić. Skoro jest za luźny, to pozbądź się go - jeśli cenisz swoją głowę.
Jak kupowałem SHOEI'a XR1000 to człowiek sprzedający zrobił mi cały wykład, jak kask powinien leżeć m.in. na twarzy, że może i czasem powinien robić chomika, że nie ma prawa ruszać na głowie po założeniu (kompletny brak luzu) itd.
Cycki - im większe za młodu, tym dłuższe na starość.
Palatyn
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Palatyn »

kizes pisze: I pamiętaj jak będziesz mierzył w sklepie by nie wspominać o Allegro bo na sprzedawcę to działa jak płachta na byka! Człowiek rozumny wie że sklep nigdy nie będzie miał ceny takiej jak na Allegro gdyż ma inne koszty (czynsz,pracownik itp itd).
Z tym twierdzeniem się nie zgodzę... Napewno nie do końca tak jest.... Przede wszystkim człowiek rozumny jest bardziej świadomy ceny... Rozumiem, że sklep ma koszty. Nie wszystkie rzeczy jednak sprzedawane np. na allegro są tańsze niż w sklepach stacjonarnych, niektóre towary mają niższą cene w sklepie niż na allegro choćby z tego powodu, że allegro pobiera prowizję i opłate za wystawienie aukcji. Ponadto nikt w sieci np. na allegro nie rozdaje nic za darmo i skoro jedni potrafia zaniżyć cenę, oddać z tej ceny dolę dla allegro i coś niecoś zarobić to tylko może świadczyć o cenach w sklepach stacjonarnych. :razz: Pozatym osobiście idąc do sklepu nie mówie komuś, że takm i tam mają po tyle bo ja bym osobiście takiemu klientowi odrazu powiedział, to proszę iść tam! Ponadto sklepy stacjonarne również sprzedają w internecie i nie zaniżali by sobie chyba cen :)
Awatar użytkownika
drpyta
Posty: 3
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 13:21
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Kielce
Wiek: 32
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: drpyta »

czy ktoś śmiga w kasku NAXA F0 szczękowym? moglibyście jakoś go zaopiniować? czy jest sens płacić za niego te 350zł i czy w ogóle będzie on coś warty, myślę o nim jako drugi kask, na dłuższe trasy, lub dla plecaczka.
Przemysl
Posty: 332
Rejestracja: 06 sierpnia 2009, 19:27
Motocykl: Yamaha virago 250
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Wiek: 32
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Przemysl »

Jako, że jestem w fazie zakupu kasku i trochę na ten temat ostatnio szukałem, pragnę podzielić się z Wami kilkoma spostrzeżeniami/materiałami.

1) Artykuł pod ardesem "http://www.motorcyclistonline.com/gearb ... index.html". Autorzy poddają w wątpliwość metody testowania kasków motocyklowych przez fundację Snell. Nie twierdzą, że Snell ogólnie jest zły, bo fundacja od dawna przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w różnych dziedzinach (kolarstwo, jeździectwo, narciarstwo itp.). Uważają natomiast, że stosuje testy rozmijające się z rzeczywistością. Wedłu autorów lepsze (dla zmniejszenia obrażeń mózgu) są skorupy kasków, które same przejmują część energii zderzenia, niż bardzo twarde skorupy, jak np. w standardzie Snell czy DOT.

2) Strona "sharp.direct.gov.uk" i odpowiedź Arai "http://www.whyarai.co.uk/sharp.php". Arai twierdzi, że punkt z boku kasku (testowany przez SHARP) jest osłonięty przez bark motocyklisty. Z drugiej strony ten sam obszar kasku jest przez nich wykorzystywany jako wytłumaczenie dla stosowania systemu mocowania szyby: "http://www.araihelmet-europe.com/2009/e ... ch_holders".

3) Materiały na temat różnych kształtow głowy (strony amerykańskie, więc kaski na tamten rynek, ale i tak warte obejrzenia):
"http://www.webbikeworld.com/motorcycle- ... shapes.htm"
"http://www.araiamericas.com/default.aspx?pageid=132"

4) Filmiki nt. doboru kasku:
"http://www.youtube.com/watch?v=F8v4qzB5 ... re=related" - ten jest chyba najlepszy
"http://www.youtube.com/watch?v=rRmWBp65 ... re=related"
"http://www.youtube.com/watch?v=Bw6E5ki7 ... re=related"
"http://www.youtube.com/watch?v=nXDes3AQvP4"

5) Chciałem jeszcze zwrócić uwagę na spore braki wiedzy dużej części sprzedawców. Spotkalem się z sytuacjami, gdzie sprzedawca twierdził, że
wszystkie kaski leżą jednakowo i nie ma różnicy w kształcie, jest tylko rozmiarze i jakości. Inny z kolei bardzo przekonywał mnie do droższych kasków, bo
"czuje Pan różnicę", podczas gdy nawet nie miał kasków pozostałych marek w moim rozmiarze. Nigdy sprzedawca nie zmierzył mi obwodu głowy.
Tym bardziej nigdy nie spotkałem się z pomocą, jak w pierwszym filmiku (pkt. 4), ale czytałem na forum, że ktoś się spotkał w Berlinie.

PS Nie jestem związany w żaden sposób z jakąkolwiek firmą produkującą kaski motocyklowe. Nie zajmuję się ich sprzedażą. Nie wykluczam, że
zakupię kask jednej z droższych firm. Nie uważam sharp.direct.gov.uk za wyrocznię. Myślę, że w przypadku kasków można robić kaski pod konkretne
procedury testowe, tak jak np. samochody, które dostaną 5 gwiazdek w EuroNcap, a przy innych prędkościach uderzenia się rozpadną.
Marcin B.
Cytat z forum.scigacz.pl
Może komuś pomoże
Awatar użytkownika
Erddill
Posty: 69
Rejestracja: 13 listopada 2009, 10:19
Motocykl: Triumph America
Lokalizacja: Nottingham
Wiek: 50
Status: Offline

caberg uno jet vs caberg trip

Post autor: Erddill »

Witam
Dzis mialem okazje przetestowac otwart kask Caberg Uno Jet , wczesniej jezdzilem w szczekowym cabergu trip .
Pierwsze wrazenie -bardzo ciekawy design , do wyboru dwie dlugosci szyby (moj jest z dluzsza ,spokojnie siega za brode) . Wrazenia z jazdy - o dziwo otwarty jest o wiele cichszy niz szczeka , bardzo mile mnie to zaskoczylo .Jazda przy 100 km/h -no problem glowy nie urywa , nie podwiewa . Dodatkowy plus o wiele latwiej wcisnac okulary (w szczece to masakra) . Minus to cena ,to co zobaczylem na allegro powalilo mnie na kolana :-(
Pozd.B
.."Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." -S. Lem
sebastian388
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: sebastian388 »

Moim zdaniem otwarty z szybą do brody wcale nie jest głośno o wiele lepsza widocznosc no i jesli ktos nosi okulary to ułatwia życie
DJ
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: DJ »

Czytam na naszym forum i na innych o kaskach. Dalej nie wiem co wybrać może być szczękowy, a najlepiej otwarty tylko żeby cichy był. Dobre opinie zbiera Nolan n43 ale cena :roll: powala. Dobrze też piszą o Naxie S4 i cena przyzwoita. Wiem że Nolan jest super przymierzałem ale może ta Naxa nie jest zła i nie warto tyle kasy wywalać. Mam pytanie zna ktoś sklep w Wawie albo okolicach gdzie można Naxe przymierzyć ?
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Arni »

DJ pisze:Dalej nie wiem co wybrać
bierz orzecha, do tego ciemne okulary, chusta i będzie jak na chopperowca przystało :rock:
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
daro_2038
Posty: 107
Rejestracja: 26 listopada 2008, 21:42
Motocykl: virago 750 89r
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: daro_2038 »

DJ
Naxe możesz mierzyć w sklepie mot.. na Targowej.
Używam naxy FOB szczękowy z blendą ,cena do jakości - super , i szczęka chroniona.
DJ
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: DJ »

Arni pisze:DJ napisał/a:
Dalej nie wiem co wybrać

bierz orzecha, do tego ciemne okulary, chusta i będzie jak na chopperowca przystało :rock:
Taki zestaw już mam teraz na trasę coś potrzeba :bikersmile:
daro_2038 pisze:DJ
Naxe możesz mierzyć w sklepie mot.. na Targowej.
Używam naxy FOB szczękowy z blendą ,cena do jakości - super , i szczęka chroniona.
Najważniejsze czy cicho i nieprzewiewnie w nim jest :wink: :?:
Awatar użytkownika
daro_2038
Posty: 107
Rejestracja: 26 listopada 2008, 21:42
Motocykl: virago 750 89r
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: daro_2038 »

Stopień ciszy i przewiewność sterujesz systemem wentylacji .
Mam w nim komfort termiczny bez względu na warunki zewnętrzne .
Kask tego typu nie jest zbyt stylowy na Yamcie ale osłania szczęke.
Widziałem efekt drobnego ślizgu moich znajomych od tamtej pory żadnych otwartych kasków, krótkich rękawków ,rękawiczek bez "palców" oraz odkrytych butów - styl zszedł na dalszy plan.
pozd. :rock:
Awatar użytkownika
Raider
Posty: 1365
Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 10:38
Motocykl: XV1900 Raider
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Raider »

daro_2038 pisze:Widziałem efekt drobnego ślizgu moich znajomych od tamtej pory żadnych otwartych kasków, krótkich rękawków ,rękawiczek bez "palców" oraz odkrytych butów - styl zszedł na dalszy plan.
pozd. :rock:
Najprostszą metodą jest niewsiadanie powtórne na moto - jazda puszką cały rok
"Stabilizacja motylka to szpilka."

Żyję tylko dlatego, że jeżdżę szybciej niż moi oprawcy.
_________________

http://www.sigaro.pl/ http://www.eprestigio.pl
_________________

Obrazek
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Arni »

jeździć, jeb.. nic sie nie bać :rock:
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
papaj79
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: papaj79 »

Czasami piszecie dziwne rzeczy o kaskach. Przymierzając kask w sklepie skąd mam wiedzieć czy jest cicho i przeciągu nie ma, nie spotkałem się jeszcze z tym żeby sprzedawca dał się przejechać w niezapłaconym kasku.
Moje pytanie brzmi czy kaski NAXA są w miarę ciche i jak w nich z wentylacją, cena jest przystępna, chodzi o wygodę.
Husky
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Husky »

daro_2038 pisze:
Widziałem efekt drobnego ślizgu moich znajomych od tamtej pory żadnych otwartych kasków, krótkich rękawków ,rękawiczek bez "palców" oraz odkrytych butów - styl zszedł na dalszy plan.
pozd. :rock:
... można stylowo i bezpiecznie, ja tak się przyzwyczaiłem że jak nie jestem w kombi na moto to się źle czuję...
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Arni »

papaj79 pisze:Czasami piszecie dziwne rzeczy o kaskach. Przymierzając kask w sklepie skąd mam wiedzieć czy jest cicho i przeciągu nie ma
to nie są dziwne rzeczy, tylko ludziska opisują swoje doświadczenia i właściwości kasków, których nie jesteś w stanie sprawdzić w sklepie a które są istotne
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
Feldek
Posty: 1406
Rejestracja: 19 marca 2008, 16:01
Motocykl: Virago 535 Custom
Lokalizacja: Poznań/Mosina
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Feldek »

papaj79 pisze:Moje pytanie brzmi czy kaski NAXA są w miarę ciche i jak w nich z wentylacją, cena jest przystępna, chodzi o wygodę.
Są w miare ciche kolego. Jeśli chodzi o wygodę też nie narzekam
http://profile.imageshack.us/user/Feldek - fotki z motocyklowych wojaży
DJ
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: DJ »

Feldek pisze:
papaj79 pisze:Moje pytanie brzmi czy kaski NAXA są w miarę ciche i jak w nich z wentylacją, cena jest przystępna, chodzi o wygodę.
Są w miare ciche kolego. Jeśli chodzi o wygodę też nie narzekam
A jaki masz szczękowy, czy otwarty S4 ?
ODPOWIEDZ