Moduł Zapłonowy Virago 125

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Slash
Status: Offline

Moduł Zapłonowy Virago 125

Post autor: Slash »

Witam. Mam Virago 125. Pewnego dnia motor przestał odpalac. Mechanik stwierdził, że padł moduł zapłonowy. W moim motocyklu moduł oznaczony był dużą literą O. Miałem na próbę założony moduł oznaczony literą P i chodziło wszystko ok. Na allegro znalazłem moduł oznaczony literą M. Wszystkie moduły pochodzą z Virago 125. Ktoś może wie oco w tym chodzi? Czy jak kupie moduł P lub M to motor będzie chodził? Ten który miałem był chyba zablokowany bo motor po wejsciu na pewne obroty dławił sie i strzelał i nie rozwijał pełnej prędkosci, natomiast gdy załozyem P wszystko jak ręką odjął. Nowy moduł kosztuje 1400zł dlatego szukam używanego. Z góry dziękuje :)
Xondz
Status: Offline

Re: Moduł Zapłonowy Virago 125

Post autor: Xondz »

Sprawdź na stronie Yamahy w fiszkach serwisowych P/N modułu zapłonowego do Twojego rocznika virażki. Byc może rozpoznasz który jest właściwy. Często P/N, albo jego fragment jest na obudowie modułu.

Moduł można też regenerować/naprawić - to zwykły układ elektroniczny. W starszych moto bardzo często wystarczy przelutowac płytkę (ponowić lutowanie) i sprzęt wraca do lat młodości.

pzdr
X
Awatar użytkownika
lenio
Posty: 587
Rejestracja: 24 grudnia 2007, 07:48
Motocykl: ViragoXV125, ViragoXV1100
Lokalizacja: Kikół
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Moduł Zapłonowy Virago 125

Post autor: lenio »

Slash, odwiedz allegro jest jedna sztuka.
Gang Dzikich Wieprzy.
Slash
Status: Offline

Re: Moduł Zapłonowy Virago 125

Post autor: Slash »

lenio, dzięki za info!
ODPOWIEDZ