pompa paliwowa virago 535

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
sianko44
Status: Offline

pompa paliwowa virago 535

Post autor: sianko44 »

witam! jestem początkującym motocyklistą... doszedłem do tego ze pompka paliwowa nie podaje paliwa do gaźników.rozkrecilem ją, no i zaczela dzialać:)...jak wlozylem ja do układu paliwowego okazalo sie ze znowu nie podaje paliwa:( mam pytanko: czy musze kupić oryginalną pompke czy moze to być inna np smochodowa (nie wiem czy musi wytwarzac takie samo cisnienie)?
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: pompa paliwowa virago 535

Post autor: strazak »

sianko zacznij od tego że :
skoro działa to może wystarczy ją tylko wyczyścić ?
a co do pompki to raczej samochodowa by ci zalewała sprzęt ponieważ tam jest większe ciśnienie wymagane niż w motorku . no i musiałbyś zainstalować czujnik ciśnienia coby na wolnych obrotach przy pracy ciągłej (pompki) nie skasowała by ci zaworków w gaźnikach .tylko co jakiś czas by sie załączała aby uzupełnić poziom paliwa .



A tak na marginesie to nie powinieneś zacząć od powitalni ??
ADAM
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: pompa paliwowa virago 535

Post autor: ayo007 »

..nic nie kombinuj, ma byc taka i żadna inna.., a jeżeli pompa zadziałała, to może najpierw warto poszukać na spokojnie innych przyczyn?..
..tak czy tak najpierw przydałoby sie odwiedzić Powitalnię.. :mrgreen:
Virago 1100,na razie starczy..:)
sianko44
Status: Offline

Re: pompa paliwowa virago 535

Post autor: sianko44 »

kolega ktory troche zna sie na mechanice pomógł mi ją wymontowac i rozkrecilismy ja. najpier nie pomopowala ale po kilku wymuszonych ruchac, przetarciu styków przewodów papiere ściernym zaczeła pracowc.....troche bylo kłopotu z nia, bo mechaniczne zaciski nie trzymały, na tyle zeby zatamowac paliwo ktore uciekalo z niej w trakcie pracy (mimo ze uszczelka zachodziła na calym obwodzie). zakleiłem ja ....no i przez chwile chodzila....pozniej chcialem odaplic moto i nic....paliwo znowu nie dochodziło do gaźników....sprawdzilem wylotowy przewód z pompy no i nie było cisnienia na nim:( w dodatku znowu sie rozszczelniła:/ chyba musze kupic nową ale boje sie tych kosztów:/ mam jeszcze w planach regulacje zaworów no i wymiane filtrów...wiec szukam zamienników:/ wie moze ktoś jakie pompka musi wytwarzac cisnienie?? moze cos sie znajdzie:D szukalem w serwisówce ale nie znalazłem
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: pompa paliwowa virago 535

Post autor: ayo007 »

..nie wiem , czy w ogóle w serwisówce są dane na temat cisnienia podawanego przez pompe, zobacz na allegro na czesci do 535 jest tam tego troche..jesli jest juz zuzyta, rozcieka sie to nie ma co jej leczyc, bo nie ma pewności czy Cie nie zawiedzie w drodze..
pozdrawiam..
Virago 1100,na razie starczy..:)
sianko44
Status: Offline

Re: pompa paliwowa virago 535

Post autor: sianko44 »

dzieki....jutro skocze do sklepu i zapoznam sie z tematem:)

[ Dodano: Wto Lut 26, 2008 3:52 pm ]
bylem w sklepie z czesciami...no i koleś powiedział ze okazyjnie moze mi załatwić nową pompkę z jedyne.....1300zł:/ staram sie teraz zrobic coś z tą starą...niby chodzi normalnie...przy rozłączniu jest charkterystyczny "klekot" ale nie pompuje paliwa:/ zrobilem male doswiadczenie: do jednego sloika nalałem benzyny i podlaczylem pod wezyk ssący pompki a drugi wężyk wlozylem do pustego słoika...podlączałem ją do prądu,,,słychac jej prace ale nie pompuje:/ czy ciśnienie z którym podaje pliwo do gaźnika jest az tak małe? i w jaki sposób reaguje na obnizenie poziomu paliwa w komorze gaźnika? nie wiem co robic....chyba podłącze paliwo na krótko (prosto z baku, bede musiał pamietac zeby lac czyste paliwko:/) :oops: zastanawiam sie nd jkimś zamiennikiem....12 V, elektromagnesy.....od innego sprzetu...widzialem nawet baaardzo podbną przy jkieś hondzie...1300zł na ulicy nie lezy:/ a ja do tego zamiast pracowc to mm na glowie szkole:/
ODPOWIEDZ