MODEKA MELVILLE

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
strix
Status: Offline

MODEKA MELVILLE

Post autor: strix »

Musze zmienic ciuchy na jakies z odpinana membrana na lato. To co mam jest fajne na chlody, ale w lato mam saune zaraz po zalozeniu.
Mysle o komplecie MODEKA MELVILLE - kurtka i spodnie.
Ma ktos, ma kogos znajomy - jakies opinie?
W necie niby pochlebne w przewadze, ale jeszcze sie waham, bo musze na to nadszarpnac i tak napiety budzet.

Aaaaa Modeka dlatego, ze maja rozmiary skracane spodni czyli np. KL /krotka L-ka/. To wazne, bo tak mi sie jakos po piwie zrobilo, ze kurtke to M sobie moge zalozyc ale spodnie juz niekoniecznie - walcze z tym dzielnie, nie pijam juz piwa na noc tylko na sniadanie i w pracy max do 16-stej, ale chwile to jeszcze potrwa a jezdzic trzeba jednak ;)

Moze jakies inne propozycje w budzecie 1600 za komplet? /ale spodnie musza byc wlasnie Large short a nie L regular/

Ps.
Nie nie chce skory

Pozdro
strix
risto80
Posty: 19
Rejestracja: 14 sierpnia 2008, 19:54
Motocykl: Yamaha Virago 750 '94
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 44
Status: Offline

Re: MODEKA MELVILLE

Post autor: risto80 »

Witam,

Ja kupiłem ten zestaw i póki co jestem zadowolony. Wczoraj przy temperaturze ponad 20 stopni powypinałem wszystkie podpinki i był przyjemny chłodek :) Ten zestaw kupiłem na tegoroczny wypad na Chorwację i mam nadzieję, że się sprawdzi. Szczególnie po odpięciu przednich kieszeni :)

Z kolei jeśli chodzi o jazdę w zimnie, to też jest dobrze - jechałem autostradą o 6:30 przy 6 st. C 130km/h i zmarzły mi tylko palce w skórzanych rękawicach. Oczywiście miałem wszystkie warstwy kurtki i spodni wpięte :)

Nie wiem jak się sprawuje membrana w deszczu (byłem zapewniany, że wytrzymuje duuuużo...)- jak na razie nie wlało mi porządnie, tylko w mżawce jechałem, to sama kurtka wytrzymała (wilgoć nie doszła do membrany).

Póki co polecam. Prawdziwy chrzest bojowy zaczynam za około 2 tygodnie... :rock:
Pozdrawiam,
Risto.
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 51
Status: Offline

Re: MODEKA MELVILLE

Post autor: robson »

Z Łodzi to Zdworza w zeszłym roku to nic nie pomogło.Przemokło.Mam ją 4 sezon jestem zadowolony,ubieram na zimniejsze dni i na większe wyprawy bo jest wygodna chociaż wole spodnie skórzane.
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
Przemysl
Posty: 332
Rejestracja: 06 sierpnia 2009, 19:27
Motocykl: Yamaha virago 250
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Wiek: 32
Status: Offline

Re: MODEKA MELVILLE

Post autor: Przemysl »

Ja mam kurtkę modeki model montana pro.Jestem bardzo bardzo zadowolony.Minusem jest cena (detaliczna 790) ale z tego co się orientuję podobna do Melville.W chłodne dni rewelacja.Wszystkie 3 warstwy wpięte , na sobie koszulka i nie zmarzłem przy -1 :grin: gdzie w skórzanych spodniach było mi chłodno.Oczywiście wszystko wypinane , 4 zamki wentylacyjne z przodu i 2 z tyłu- fajnie chłodzą nawet przy wpiętej membranie przy wypiętej nie testowałem.W deszczu też nie testowałem.Generalnie polecam jak najbardziej.Mnóstwo praktycznych kieszeni zamki porządne.Troszkę się mechaci przy rękawach i przy szyi bo taki miękki materiał tam dali ale po za tym jest ok.Jak będę miał kasę to napewno kupie jakieś spodnie tekstylne modeki do kompletu.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: MODEKA MELVILLE

Post autor: DAREK.S »

Pewnie już widziałeś ale pozwolę sobie wkleić: test kurtki Modeka Melville PRO
Dotyczy niby wersji pro ale można poczytać.
Awatar użytkownika
Cypis
Posty: 340
Rejestracja: 08 czerwca 2008, 11:02
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Status: Offline

Re: MODEKA MELVILLE

Post autor: Cypis »

Bardzo fajny test. Właśnie zastanawiam się nad jakimś modelem modeki - pewnie będzie to jedna z alternatyw. Chyba, że polecicie coś innego :D z autopsji ?
Cycki - im większe za młodu, tym dłuższe na starość.
Awatar użytkownika
tyfuz
Posty: 806
Rejestracja: 08 listopada 2008, 09:30
Motocykl: xv750 '97 i krówka
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Kontakt:
Status: Offline

Re: MODEKA MELVILLE

Post autor: tyfuz »

ja teraz kupilem quebeck pro - w cenie melville a mają lepszą specyfikację np. skorzane wstawki, lepszą wentylację ( czytalem, że jest słaba w melville ) oraz można wypiąć membranę - czyli 3w1 :)
Awatar użytkownika
Cypis
Posty: 340
Rejestracja: 08 czerwca 2008, 11:02
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Status: Offline

Re: MODEKA MELVILLE

Post autor: Cypis »

popraw mnie jeśli się mylę:

Melville - ma wypinaną membranę też (sympatex)
Wstawki skórzane i to spore - czy tylko w wersji PRO, czy w zwykłej też ?
wentylacja - nie mam zdania, bo nie używałem :)
Cycki - im większe za młodu, tym dłuższe na starość.
Awatar użytkownika
tyfuz
Posty: 806
Rejestracja: 08 listopada 2008, 09:30
Motocykl: xv750 '97 i krówka
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Kontakt:
Status: Offline

Re: MODEKA MELVILLE

Post autor: tyfuz »

moj blad, membrana tez sie wypina, wg strony modeki nazywa sie humax :roll:

z tego co widzialem po ofercie na modeka.pl melville w wersji pro czyli ze skorzanymi wstawkami jest tylko kurtka, spodnie znalazlem tylko w wersji zwyklej

test do spodnil

gdzies w sieci na forach widzialem narzekania wlasnie na przemakanie i slaba wydajnosc wywietrznikow, ale nie wiem ile w tym prawdy
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 3317
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 09:42
Motocykl: Noise Generator 1100
Lokalizacja: Grójec
Wiek: 52
Status: Offline

Re: MODEKA MELVILLE

Post autor: Szymon »

JA mam kurtke TEXAS- ze skorzanymi wstawkami. 3-ci sezon, kurtka OK , odpinanany waciak + odpinana membrana. Uniwersalna na wzystkie warunki. Ulewy nie przezyla, gdyz zawsze zapobiegawczio woze kondona., a wtedy to juz nic nie rusza.
Spodnie mam IXONA, nie pamietam modelu i sa takie sobie choc kosztowaly ponad 600PLN. Wypinana Maja tylko gruba , zajebiscie ciepla podpinke , ktora jak zaloze to w minute nogi mam mokre- nie ma wentylacji w postaci suwakow, tylko sa wszyte siateczkowe wstawki na stale. To najwiekszy minus. Bez podpinki spodnie OK tylko wlasnie czasami wieje przez te siateczki i nie mozna tego zamknac :twisted: . Tak wiec wiadomo na co trzeba patrzec przy zakupie.
Kobieta, która jęczy w nocy, nie warczy w dzień.

Obrazek
Awatar użytkownika
CARO
Posty: 570
Rejestracja: 28 maja 2009, 11:10
Motocykl: Shadow 750
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: MODEKA MELVILLE

Post autor: CARO »

fajne kurki tekstykne ma IXON ale to koszt ok 700 zeta - jest naprawde duzy wybor w modelach, calkiem niezle ma tez Held i ciut tansze beda.
Dystrybutorem jest m.in. Yamaha, mozna podjechac poprzymierzac itp...
ODPOWIEDZ