Kanał Mazurski

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Kanał Mazurski

Post autor: Blunio »

Polecam lekturę i osobiste zwiedzanie.
Kanał Mazurski jest bardzo ciekawym obiektem hydrotechnicznym leżącym na północnym pograniczu Polski, między jeziorem Mamry a granicą rosyjską.
I zaraz obok
Kwatera Naczelnego Dowództwa Wojsk Lądowych (OKH) "Mauerwald"
Mamerki k/Węgorzewa
Kwatera została wybudowana w odległości 18km na wschód od kwatery Hitlera, w lesie, w.miejscowości Mamerki nad Kanałem Mazurskim.
SZCZEGÓŁY

A TUTAJ WIĘCEJ SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI o całym regionie. :bikersmile:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
januszb26
Posty: 99
Rejestracja: 02 września 2009, 16:30
Motocykl: BMW R1200C
Lokalizacja: Lesznowola
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kanał Mazurski

Post autor: januszb26 »

9 sierpnia startuję na Mazury i miałem już gotowy plan co i jak a tu taki temat !!!
Dzięki za natchnienie, plany zawsze można zmienić :mrgreen:
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 449
Rejestracja: 26 września 2007, 11:44
Motocykl: Yamaha Virago 535,BMW R1100RS
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 68
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kanał Mazurski

Post autor: Woytek »

januszb26 pisze:9 sierpnia startuję na Mazury i miałem już gotowy plan co i jak a tu taki temat !!!
Dzięki za natchnienie, plany zawsze można zmienić :mrgreen:
Też się wybieram w tamte strony,jednak ok.11-go.
Tylko motocykl czyni człowieka wolnym
przemi
Status: Offline

Re: Kanał Mazurski

Post autor: przemi »

Mając ze sobą gumiaki, cholewy czy jak to się tam nazywa w Mamerkach można przejść częściowo zalanym podziemnym kanałem łączącym dwa bunkry pocztowe. Naprawdę bunkru w Mamerkach robią kolosalne wrażenie. Hitlerowcy mieli w całym kompleksie w Mamerkach np. centralne ogrzewanie. Warto tam zajrzeć.
Śluzy zapewne też muszą budzić respekt, mam zamiar je w tym roku zobaczyć, przynajmniej Lesniewo, niestety będę podróżował 4oo.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Kanał Mazurski

Post autor: Blunio »

przemi pisze:przynajmniej Lesniewo
Robi wrażenie, jak katedra postawiona w środku lasu. A z Leśniewa do Gui jest na rzut beretem (ale mokrym :mrgreen: ). O ile śluza górna w Leśniewie jest w stanie surowym, to w Gui była wykończona na 100%, tylko ją letko roaszabrowano (motory elektryczne i takie tam ...). Jak dasz śluzowemu na dwa piwa, to wszystko pokaże (wypróbowane). Ja już tylu ludziom pokazywałem Guję, że śluzowy dawał mi klucz i sam robiłem za przewodnika :bravo:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
h8red
Posty: 193
Rejestracja: 25 maja 2009, 11:53
Motocykl: Bandit 1200S
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Kanał Mazurski

Post autor: h8red »

Na śluzę w Gui można wejść. Zwykle kosztuje to "równowartość" 3-4 piw. Trzeba się tylko dogadać :cool:
Deus de vida longa aos meus inimigos
Para que possam ver de pe minha vitoria
ODPOWIEDZ