Trasa Lublin-Puławy-Kozienice-Warszawa

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
czarownica_tea
Status: Offline

Trasa Lublin-Puławy-Kozienice-Warszawa

Post autor: czarownica_tea »

Wracaliśmy wczoraj z Lubym ze ślubu z Lublina i licho jakieś podkusiło nas żeby odbić z szosy lubelskiej na Puławy i pojechać trasą widokową przez Kozienice. Widoki owszem były, trzeba było bardzo pilnie patrzeć na drogę bo ktoś cholera jasna asfalt ukradł. Na całej trasie było może 5-6 odcinków gdzie dało się jechać. Po reszcie trasy dało się toczyć. Chociaż może jednak warto tam podjechać żeby zobaczyć niesamowite i niebagatelne konstrukcje z łat drogowych. Ci którzy łatali tą drogę osiągnęli mistrzostwo w tym co robią :p
Tą drogą polecą sobie śmiało tylko właściciele crossówek a cała reszta niech ją omija.


Pozdrawiam
Wiedźma
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Trasa Lublin-Puławy-Kozienice-Warszawa

Post autor: leszekk »

E, no, przesadzasz. Fakt, że z Magnuszewa do Dziury Kalwarii to tylko krosówka albo Land Rover Defender, odcinek Kozienice - Ryczywół też nie rozpieszcza, ale w końcu nie o to chodzi żeby gnać tylko autostradami. Route 79 ma swój koloryt !
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Trasa Lublin-Puławy-Kozienice-Warszawa

Post autor: podbiel »

a jak tam koreczek w żydowskim mieście Kalwaryjska Dziura
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Trasa Lublin-Puławy-Kozienice-Warszawa

Post autor: leszekk »

a propos korka: da się już ominąć koreczek przez Polną i targowisko i koło cmentarza czy nadal tam coś grzebią w ziemi?
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Trasa Lublin-Puławy-Kozienice-Warszawa

Post autor: podbiel »

Polna zawsze była otwarta to Marianki są zamknięte ale tamtędy i tak nie ma co skracać
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Trasa Lublin-Puławy-Kozienice-Warszawa

Post autor: leszekk »

chyba, że w drugą stronę w piątek po południu lub w sobotę z rana
szczególnie gdy lecisz na Kozienice a nie Sobiekursk
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Trasa Lublin-Puławy-Kozienice-Warszawa

Post autor: radar64 »

Górę Kalwarię to ja omijam jadąc z Piaseczna w ten sposób,ze skręcam za zjazdem na Zalesie w pierwszą w prawo to jest na Chojnów i potem jak droga prowadzi prosto bez żadnego skręcania w boczne wylatuje się na drogę Grójec-G.Kalwaria.Skręcając w lewo i lecac dalej prosto dojedziemy do ronda wylotowego w Górze.Ja to jeszcze omijam i zaraz po skręcie w lewo w stronę Góry skręcam w prawo na Wincentów i znowu jak droga prowadzi dojeżdżam do rozkraki typu"Y".Obie drogi prowadzą na szosę g.Kalwaria-Kozienice ew Warka(skrecamy w prawo)Z tym,że lewa odnoga jest krótsza,ładniejsza i mniej kręta.Wylatujemy ok 5km za górą w m.Pęcław.
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Trasa Lublin-Puławy-Kozienice-Warszawa

Post autor: podbiel »

No i właśnie jadąc tą lewą odnogą śmigasz koło mnie, a jak chcesz się dostać do GK to w Cendrowicach skręcasz na Krzaki Czaplinkowskie. Jadąc z Konstancina w m. Brześce trzeba skręcić w lewo dojechać do wału wiślanego i w prawo aż do GK wyjżdżacie z drugiej strony DPS (mur z cegły) potem w lewo, przez byłą jednostkę i w zależności którą bramą się wyjedzie jesteście 200 albo 400m przed rondem
Do Sobiekurska też można pojechać skrótem ale to na dobrą pogodę bo po deszczach to tylko amfibia. Za strażą jadąc jak wyżej skręcasz w taką małą brukowaną uliczkę (św. Antoniego) jedziesz z tyłu kościoła i wyjeżdżasz przy moście koło baru gdzie pracuje moja piękna żonka. Tak poza tym to którejś soboty widziałem tam chyba 3 wirażki może to był ktoś z kolegów?
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Trasa Lublin-Puławy-Kozienice-Warszawa

Post autor: radar64 »

TAk sie parę razy przygladałem tym "krzakom" bo i od strony Cendrowic widziałem je i od Góry.Ale jakoś wolałem przelecieć znana drogą.Zresztą w Piątek tez tam "szalałem "po okolicy.Poniosło mnie rozkraką do Czerska a potem z Cendrowic na Prażmów pognałem bo mi się nie chciało przez Chojnów Piaseczno wracać potem przez Gloskow do Iwicznej
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Trasa Lublin-Puławy-Kozienice-Warszawa

Post autor: podbiel »

przez krzaki fajna dróżka jest i nie sposób się zgubić następnym razem możesz śmiało śmigać wyjedziesz koło cmentarza
ODPOWIEDZ