Projekt "poboczny" potrzebne amortyzatory.

Dodatki i przeróbki do Virago
Anon
Status: Offline

Projekt "poboczny" potrzebne amortyzatory.

Post autor: Anon »

Tej zimy oprócz paru zmian w Virażce, przerabiam też moje stare Suzuki ER 125 dla dziewczyny :). Planuje obniżyć trochę tył przy pomocy krótszym amortyzatorów. I tu pojawia się problem, potrzebne mi amorki z tulejką górna o średnicy 12 cm i dolną 10, i nie dłuższe niż 26 cm. Na allegro nic takiego nie znalazłem, w sklepie z częściami do moto w moim mieście są tylko szklankowe a takie mi nie pasują stylistycznie. Czy ktoś ma może pomysł gdzie można zdobyć taki sprzęt?
klem
Status: Offline

Re: Projekt "poboczny" potrzebne amortyzatory.

Post autor: klem »

Anon pisze:Tej zimy oprócz paru zmian w Virażce, przerabiam też moje stare Suzuki ER 125 dla dziewczyny :). Planuje obniżyć trochę tył przy pomocy krótszym amortyzatorów. I tu pojawia się problem, potrzebne mi amorki z tulejką górna o średnicy 12 cm i dolną 10, i nie dłuższe niż 26 cm. Na allegro nic takiego nie znalazłem, w sklepie z częściami do moto w moim mieście są tylko szklankowe a takie mi nie pasują stylistycznie. Czy ktoś ma może pomysł gdzie można zdobyć taki sprzęt?
Nie wiem jak ze średnicami, ale Dzikusowe amortyzatory mają z tego co pamiętam 27-28 cm (jak trzeba to mogę dokładnie pomierzyć), Honda Rebel też ma krótkie. Są też akcesoryjne Licks, Custom Chrome itp. ale cena raczej nieprzyjemna. Można też spróbować skrócić, niektórzy tak robią, ale ja nie próbowałem więc się nie wypowiadam co do skuteczności i bezpieczeństwa zabiegu, zwłaszcza jeśli chodzi o moto dla dziewczyny ;)
PS. Jak znajdziesz te krótsze niż 25cm z jakiegoś moto to daj znać ;)
Anon
Status: Offline

Re: Projekt "poboczny" potrzebne amortyzatory.

Post autor: Anon »

W sklepie gość miał 24 cm, i to z właściwymi średnicami takimi jak szukam, ale szklankowe, a mi się ładniej widzą taki ze sprężyna na wierzchu. No nic, szukam dalej. Też myślałem o skróceniu, wydaje mi się, że górna część do mocowania (tą z tulejką) da się z ciągnąć i wtedy tylko przyciąć ten tłoczek i sprężynę, w ostateczność spróbuje i zobaczę co wyjdzie :)
ODPOWIEDZ