Gdzie jest prąd po odpaleniu silnika

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
pasztecik_he
Posty: 8
Rejestracja: 26 września 2010, 09:28
Motocykl: XV750
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 43
Status: Offline

Gdzie jest prąd po odpaleniu silnika

Post autor: pasztecik_he »

Siemka,
pogrzebałem trochę na forum i chyba nie ma nigdzie poruszonej tej kwestii. Mam wersję oświetlenia z usa i niestety nie podbili mi badań :( Zaczynam więc grzebać, stale świecące kierunki już odłączyłem teraz pracuję nad zamontowaniem w reflektorze pozycji oraz nad rozplanowaniem co kiedy ma się włączać. Wymyśliłem sobie żeby po przekręceniu kluczyka zapalała mi się pozycja a po uruchomieniu silnika odpalało się światło mijania. Tylko właśnie skąd wziąć "plusa" który byłby dopiero pod napięciem po uruchomieniu silnika? Jest w ogóle taka możliwość?
Nie wiem jeszcze czy nie lepiej by było kupić nowy przełącznik w wersji EU posiadającym już przełącznik świateł i tam to wszystko podłączyć. Jeszcze nie wiem jak zrobić światło pozycyjne w reflektorze ale z tym jakoś sobie poradzę.
Awatar użytkownika
karol123
Posty: 172
Rejestracja: 19 sierpnia 2009, 20:31
Motocykl: BMW K100
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Gdzie jest prąd po odpaleniu silnika

Post autor: karol123 »

Może tak byś się przedstawił napisął coś o sobie w "Powitalni"
Jawka 50 Komar 3 Ogar 200 WSK 125 M06 175 Kobuz Mińsk 125 MZ 250 Jawa 350
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Gdzie jest prąd po odpaleniu silnika

Post autor: DAREK.S »

karol123 pisze:Może tak byś się przedstawił napisął coś o sobie w "Powitalni"
Już się przywitał - może byś tak czytał posty zanim na kogoś naskoczysz? :twisted:

[ Dodano: Nie Wrz 26, 2010 11:28 am ]
pasztecik_he pisze: Mam wersję oświetlenia z usa
Ja mam podobnie, ale na przeglądzie diagnosta pretensje miał tylko do symetrycznego reflektora przedniego. Nie wiem czy jest wymóg posiadania świateł postojowych z przodu więc może nie ma co kombinować?
Co do przełącznika, to może to być za mało - może okazać się, że przy kolejnej wizycie każą wymienić Ci wkład reflektora. Z tego powodu nie rozpędzaj się z przerabianiem i dokładaniem na siłę postojówki. No chyba że masz już założony reflektor "europejski", ale ten chyba powinien mieć postojówkę.
Wiem, że to nie jest do końca legalne rozwiązanie, ale może spróbuj znaleźć inną, bardziej wyrozumiałą stację diagnostyczną? ;)
Ostatnio zmieniony 26 września 2010, 11:36 przez DAREK.S, łącznie zmieniany 2 razy.
Sławek68
Posty: 1287
Rejestracja: 28 marca 2010, 11:24
Motocykl: Virago
Status: Offline

Re: Gdzie jest prąd po odpaleniu silnika

Post autor: Sławek68 »

Jedż do innej stacji diagnostycznej przecież wiadomo że światła postojowe z przodu nie są potrzebne gdyż musimy mieć włączone światła mijania przez cały rok .Ja też mam taką wersję i przegląd bez problemu przeszedł, jedynie moze się czepnąć świecących kierunków .W aucie mam wersje skandynawską przełączoną i niema problemu z przeglądem pozdrawiam .
pasztecik_he
Posty: 8
Rejestracja: 26 września 2010, 09:28
Motocykl: XV750
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Gdzie jest prąd po odpaleniu silnika

Post autor: pasztecik_he »

Dzięki trochę mnie uspokoiliście jutro pojadę do innej stacji i zobaczymy. Na poprzednim badaniu nie miałem odłączonych ciągle świecących kierunków i to pewnie go naprowadziło na brak pozycji więc teraz po ich odłączeniu może się nie skleją :D
Pozdrowionka i jeszcze raz dzięki :)
sz_kamil
Status: Offline

Re: Gdzie jest prąd po odpaleniu silnika

Post autor: sz_kamil »

hejka , a u mnie jest i pozycja ( poprzedni własciciel wstawił pomalowana czerwona zarówke :P ) i swieca mi sie kierunki, czytałem własnie ze do tych kierunkow to moga sie czepiac na przegladzie ale przeciez komu to przeszkadza ?? chociaz wieczorami widac roznicze czy to motocykl czy samochod ze spalona jedna zarowka :P .
pasztecik_he
Posty: 8
Rejestracja: 26 września 2010, 09:28
Motocykl: XV750
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Gdzie jest prąd po odpaleniu silnika

Post autor: pasztecik_he »

Sprawa świecących kierunków była już poruszana kilkukrotnie, a ja osobiście nie zdecydowałem jak będę jeździł.Zawsze mogę kostkę w lampie podłączyć i już będę miał pozycję w kierunkach :) Chociaż z tym autem ze spaloną żarówką to masz rację.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gdzie jest prąd po odpaleniu silnika

Post autor: -waldi- »

Co do wyłacznika świateł to zamontuj jakiś przełącznik w miejscu co mają wersje EU, podłacz go szeregowo z pierwszymi stykami od przycisku rozrusznika.

Jako postojówkę zamontuj diodę LED 3mm w reflektorze (mała dziurka) i po kłopocie, albo zmień całą lampę EU

Ja mam lightbary i w nich zamontowałem postojówki i przełącznik mam tak jak pisze - sprawuje się świetnie :)


Ps. jak chcesz tego wszystkiego uniknąć jedź na inną stację diagnostyczną :D tylko bez kierunków świecących - powinni podbić
Sławek68 pisze:przecież wiadomo że światła postojowe z przodu nie są potrzebne gdyż musimy mieć włączone światła mijania przez cały rok
ale jak się moto na autostradzie zepsuje to w nocy postojówki wypada włączyć a na mijania za długo nie poświeci....
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Sławek68
Posty: 1287
Rejestracja: 28 marca 2010, 11:24
Motocykl: Virago
Status: Offline

Re: Gdzie jest prąd po odpaleniu silnika

Post autor: Sławek68 »

I tu muszę się z tobą zgodzić ale narazie niezamierzam nic z tym robić .
pasztecik_he
Posty: 8
Rejestracja: 26 września 2010, 09:28
Motocykl: XV750
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Gdzie jest prąd po odpaleniu silnika

Post autor: pasztecik_he »

A co myślicie nad podpięciem się z zasilaniem do świateł pozycyjnych pod przełącznik on-off wydaję mi się że najprościej się tam wpiąć. W przyszłości pewnie zmienię lampę i dokupię europejską wersję przełączników ale na razie mażę tylko o szybko zrobionych badaniach. Jak dobrze się uwinę z rejestracją to sobie jeszcze trochę pośmigam w tym roku. :wink:
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gdzie jest prąd po odpaleniu silnika

Post autor: -waldi- »

pasztecik_he pisze:A co myślicie nad podpięciem się z zasilaniem do świateł pozycyjnych pod przełącznik on-off
nic z tego - on steruje przekaźnikiem

postojówkę zostaw pod stacyjką jak masz teraz, bo przy blokadzie też świeci.
pasztecik_he pisze:W przyszłości pewnie zmienię lampę i dokupię europejską wersję przełączników
tylko czy wiązka Ci spasuje :) bo u mnie nie pasuje :P
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
pasztecik_he
Posty: 8
Rejestracja: 26 września 2010, 09:28
Motocykl: XV750
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Gdzie jest prąd po odpaleniu silnika

Post autor: pasztecik_he »

I wszystkie moje nadzieje rozwiałeś za jednym zamachem :D Rzeczywiście wiązka może nie pasować. Jutro poszukam przełącznika.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gdzie jest prąd po odpaleniu silnika

Post autor: -waldi- »

jak chcesz to Ci wrzucę zdjęcie jak ja mam zamontowany przełącznik w miejscu oryginalnego :)
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
pasztecik_he
Posty: 8
Rejestracja: 26 września 2010, 09:28
Motocykl: XV750
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Gdzie jest prąd po odpaleniu silnika

Post autor: pasztecik_he »

Pewnie bardzo mi by się przydała wizualizacja :D Odnośnie wiązki to trzeba ją wymieniać w całości czy da się dołożyć z dwa przewody. Co prawda jeszcze się nie dogrzebałem ale wydawało mi się że nie powinno być z tym problemu.

[ Dodano: Czw Wrz 30, 2010 9:57 pm ]
Udało się mam badania :) ale bez światła pozycyjnego by nie przeszło, strasznie się tego czepiają przy pierwszym badaniu w kraju.
ODPOWIEDZ