Dwubarwne malowanie 535DX - gdzie w Wawie...

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
macio68
Posty: 449
Rejestracja: 25 września 2010, 13:20
Motocykl: Virago 535 DX 2001
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Status: Offline

Dwubarwne malowanie 535DX - gdzie w Wawie...

Post autor: macio68 »

No właśnie... Czy ktoś mógłby polecić DOBRY warsztat w Wawie lub w okolicach, w którym dobrze polakierują mi bak i boczeg w bordowo-kremowej virażce 535DX z 2001??? Przeryłem forum, poczytałem o szparunkach, przemalowywaniu itd - ale jakoś kolorek mojej virci mi "leży". Podzielcie się wiedzą - wdzięczność moja w browcach się wyrazi :nazdrowie:
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Dwubarwne malowanie 535DX - gdzie w Wawie...

Post autor: podbiel »

przy Wysockiego na Bródnie jest komis-serwis jak kiedyś u nich byłem to szykowali moto do malowania tylko nie wiem czy sami malują czy gdzieś oddają musisz popytać
Awatar użytkownika
macio68
Posty: 449
Rejestracja: 25 września 2010, 13:20
Motocykl: Virago 535 DX 2001
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Dwubarwne malowanie 535DX - gdzie w Wawie...

Post autor: macio68 »

Hmmm... Mówisz/piszesz o Showbikes? Cosik mi się zdaje, że sami niestety nie malują... Gdy szukałem moto - byłem u nich, mają fajne maszyny (chociaż VIRAŻEK NIE MAJĄ :boks: ), ale raczej malowaniem się nie zajmują... Ale dzięki za sugestię, zadzwonię i spytam. Może ktoś jednak miałby namiar sprawdzony empirycznie na naprawdę dobry punkt?
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Dwubarwne malowanie 535DX - gdzie w Wawie...

Post autor: podbiel »

nie wiem jak się nazywają ale przynajmniej zasięgniesz języka. Maszynki naprawdę fajne mieli nie powiem virka też stała ale sprzedana na serwis została
Awatar użytkownika
macio68
Posty: 449
Rejestracja: 25 września 2010, 13:20
Motocykl: Virago 535 DX 2001
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Dwubarwne malowanie 535DX - gdzie w Wawie...

Post autor: macio68 »

Na pewno do nich zadzwonię, dzięki podbiel :uklon:
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2030
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Dwubarwne malowanie 535DX - gdzie w Wawie...

Post autor: hunter of wind »

Podłączę się do pytania, ponieważ zimą też zamierzam odświeżyć motorek, a przede wszystkim przedni błotnik będzie malowany kompletnie, na orginalny kolor, czyli na zewnątrz czarna perła, a w środku stalowoszary, lub srebrnoszary. Samo malowanie jest mniejszym problemem, natomiast większym zdobycie szparunków, które nie będą różniły się od tych na baku i tylnym błotniku. Czy ktoś z Was wie może gdzie można takie elementy nabyć?
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Dwubarwne malowanie 535DX - gdzie w Wawie...

Post autor: podbiel »

Szparunki ponoć najlepsze są malowane, te klejone nie wiadomo jak długo się utrzymają (cienka , wąska folia). Poczytaj fora gdzie rozmawiają ludzie od renowacji zabytków tam można się sporo dowiedzieć a nawet znaleźć namiary. Z tego co czytałem to technika jest taka że w miejscu szparunków element maluje się kolorem szparuku po wyschnięciu oklejasz taśmą odpowiedniej szerokości wzór i malujesz właściwym kolorem cały element, zdejmujesz taśmę i wszystko bezbarwnym i git. Bardziej ortodoksyjni malują je ręcznie specjalnymi pędzlami.
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2030
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Dwubarwne malowanie 535DX - gdzie w Wawie...

Post autor: hunter of wind »

podbiel pisze:Szparunki ponoć najlepsze są malowane, te klejone nie wiadomo jak długo się utrzymają
Na moim sprzęcie wytrzymały wyśmienicie 15 lat i ani myślą się odklejać. Orginalne są właśnie naklejane. Po naklejeniu cały pomalowany element, w moim przypadku błotnik, pokrywa się bezbarwnym klarem, co w zupełności rozwiązuje problem ewentualnego odklejania się. Poza tym, nie da się raczej uzyskać tak równej krawędzi w przypadku szparunku malowanego, jaką ma naklejany. Jeśli ktoś ma "artystyczną" rękę, to może uzyskać krawędź w miarę równą malując pędzlem, ale to na pewno sporo kosztuje. Dodatkowo, trudność takiego rozwiązanie zwiększa fakt, że orginalny szparunek virago składa się z dwóch linii, jednej grubszej i drugiej cieńszej, w małej odległości od siebie i w różnych kolorach.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Awatar użytkownika
macio68
Posty: 449
Rejestracja: 25 września 2010, 13:20
Motocykl: Virago 535 DX 2001
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Dwubarwne malowanie 535DX - gdzie w Wawie...

Post autor: macio68 »

Qrczaczki, Ludeczkowie - czy NAPRAWDĘ nikt nie zna w Wawie godnego polecenia lakiernika??? Jak widać temat "2barwnego malunku" się rozwija... Może jednak ktoś może pomóc/polecić warsztat, w którym ŁADNIE ZROBIĄ MALUNECZKI virci, hę???
Marzenia jednak się spełniają... A to, co NAJWAŻNIEJSZE, mamy bliżej siebie niż nam się wydaje
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2030
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Dwubarwne malowanie 535DX - gdzie w Wawie...

Post autor: hunter of wind »

Dziś znalazłem w Blizne Jasieńskiego (przedłużenie Górczewskiej) ul. Warszawska 96, firmę pjpmotocykle, zajmującą się renowacją i naprawą motocykli, w tym również lakiernictwem. Co prawda powiedzieli, że nie zrobią mi naklejanych szparunków, ale mogą je wymalować idealnie takie same jak te naklojone. I w tym momencie koniec dobrych wiadomości... Cena lakierowania przedniego błotnika w wersji dwóbarwnej + dwa kolory szparunku, wyniesie 650 zł, pod warunkiem, że wystarczą dwie warstwy lakieru, ale możliwe, że konieczna będzie warstwa 3 a może i 4... wówczas cena będzie odpowiednio wyższa. :)
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Awatar użytkownika
macio68
Posty: 449
Rejestracja: 25 września 2010, 13:20
Motocykl: Virago 535 DX 2001
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Dwubarwne malowanie 535DX - gdzie w Wawie...

Post autor: macio68 »

Ło żesz Ty, ale wzrośnie wartość mojej Virci... A mógłbyś podrzucić jakiś namiar telefoniczny do rzeczonej firmy? Ja mam, qrna, do wymalowania boczek i bak do Virci, a Twoja info trochę mnie zmroziła...
Marzenia jednak się spełniają... A to, co NAJWAŻNIEJSZE, mamy bliżej siebie niż nam się wydaje
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2030
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Dwubarwne malowanie 535DX - gdzie w Wawie...

Post autor: hunter of wind »

Mówisz i masz: 509 688 545
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Awatar użytkownika
macio68
Posty: 449
Rejestracja: 25 września 2010, 13:20
Motocykl: Virago 535 DX 2001
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Dwubarwne malowanie 535DX - gdzie w Wawie...

Post autor: macio68 »

No i podziękował wielce :uklon:

[ Dodano: Czw Paź 21, 2010 1:21 pm ]
Sorry za odgrzebywanie, ale... Może komuś z Wawy się przyda namiar.
Retro Garage, ul. Racławicka 99, http://www.retrogarage.pl/
Wstępnie za renowację (w tym "wyciągnięcie" wgniotki) baku do 535 w dwubarwnym malowaniu ze szparunkami - ok. 1000 plnów. Sporo, ale z mojej wywiadowni wychodzi, że robią naprawdę nieźle. Swoich doświadczeń jeszcze nie mam, bo dopiero w przyszłym tyg. oddam rzeczony zbiornik, niemniej... Warto spróbować.
Marzenia jednak się spełniają... A to, co NAJWAŻNIEJSZE, mamy bliżej siebie niż nam się wydaje
ODPOWIEDZ