Brak iskry po naprawie rezerwy w 535

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
Rugi
Posty: 106
Rejestracja: 12 października 2009, 21:32
Motocykl: Virago 535 2YL 91r.
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Wiek: 32
Status: Offline

Brak iskry po naprawie rezerwy w 535

Post autor: Rugi »

Mam problem z 535. Z kumplem wymontowaliśmy dolny zbiornik, ponieważ nie działała rezerwa. Wszystko zamontowaliśmy, słychać stuknięcie elektromagnesu przy przełączeniu na rezerwę, ale motor nie chciał odpalać. Okazało się, że świece są zalane lecz nie ma iskry na żadnej ze świec. Co może być przyczyną tego? Złe podłączenie wtyczek?

Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Brak iskry po naprawie rezerwy w 535

Post autor: Blunio »

Rugi pisze:Złe podłączenie wtyczek?
To najczęstsza przyczyna. Sprawdź, czy nie wiszą gdzieś luźne konektory. A te, które podczas naprawy ruszaliście, sprawdź pod katem połączeń (rozłącz i jeszcze raz połącz). To się często zdarza po naprawach :idea:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Rugi
Posty: 106
Rejestracja: 12 października 2009, 21:32
Motocykl: Virago 535 2YL 91r.
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Wiek: 32
Status: Offline

Re: Brak iskry po naprawie rezerwy w 535

Post autor: Rugi »

Jeszcze raz zdemontowałem zbiornik, kable podłączyłem ponownie i nic. Okazało się jednak, że iskra jest i moto na luzie odpala na złożonej stopce. Trochę się to dziwne dla mnie wydało, bo przecież wcześniej na luzie na rozłożonej stópce motor "chodził" normalnie. A teraz tylko na złożonej, nawet na luzie. Pierwsze podejrzenie padło na wtyczkę kabla od czujnika ze stópki (dwa czarne kabelki z niebieską wtyczką), lecz po rozłączeniu iskry nie ma zarówno z rozłożoną jak i ze złożoną stópką.

Co mogło stać się z elektryką lub z czujnikiem, że tak się dzieje? Dodam jeszcze, że wtyczka ta jest podłączona do wtyczki z dwoma kabelkami: czarnym i niebiesko-żółtym, tak być powinno?
Moją niedostępność sponsoruje YAMAHA ;)
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Brak iskry po naprawie rezerwy w 535

Post autor: radar64 »

a może coś czujnikiem luzu,i moto nie wie że bieg nie wbity,lampka się świeci?
Awatar użytkownika
Rugi
Posty: 106
Rejestracja: 12 października 2009, 21:32
Motocykl: Virago 535 2YL 91r.
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Wiek: 32
Status: Offline

Re: Brak iskry po naprawie rezerwy w 535

Post autor: Rugi »

Tak lampka sie świeci. Juto spróbuję zdemontować czujnik stópki i wyczyścic i popsikaż WD-40, może coś to da, przynajmniej mam taką nadzieję...
Moją niedostępność sponsoruje YAMAHA ;)
ODPOWIEDZ