Swiecidełka na wentyl

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
Miszczu
Posty: 1813
Rejestracja: 01 stycznia 2009, 21:02
Motocykl: xv 1000 custom
Lokalizacja: Kielce- okolice
Wiek: 43
Status: Offline

Swiecidełka na wentyl

Post autor: Miszczu »

Chciałbym troszke stjuningowac motorka i zastanawiam sie nad swiecącymi nakretkami na wentylki. Jak myslicie czy przy wiekszej prędkosci koło nie bedzie ''biło'' czy nie bedzie znosic na zakrecie- no i najwazniejsze, czy jadac wieczorem nie bede oslepiał innych uczestników ruchu :?: Nie wiem czy isc na całosc i zakładac to na oba koła czy tylko na jedno, czy po tej modyfikacji bede musiał robic przegląd techniczny i czy obejdzie sie bez rzeczoznawcy :?:
Prosze o odpowiedzi- z góry dzieki :nazdrowie:
Obrazek
Ludzie jeżdżą jak wariaci, gnają na złamanie karku... czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić!!!!
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Swiecidełka na wentyl

Post autor: Blunio »

Miszczu pisze:obejdzie sie bez rzeczoznawcy
Obejdzie się, bo zakładając dodatkowe światła spowodujesz że twój motocykl nie będzie spełniał wymagań w zakresie oświetlenia zewnętrznego. O czym może Ciebie przekonać każdy policjant.
A jak się już uprzesz założyć i obawiasz się bicia, to przecież można koło wyważyć :bravo:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Swiecidełka na wentyl

Post autor: rzeznia_numer_5 »

Miszczu pisze:Chciałbym troszke stjuningowac motorka i zastanawiam sie nad swiecącymi nakretkami na wentylki. Jak myslicie czy przy wiekszej prędkosci koło nie bedzie ''biło'' czy nie bedzie znosic na zakrecie- no i najwazniejsze, czy jadac wieczorem nie bede oslepiał innych uczestników ruchu :?: Nie wiem czy isc na całosc i zakładac to na oba koła czy tylko na jedno, czy po tej modyfikacji bede musiał robic przegląd techniczny i czy obejdzie sie bez rzeczoznawcy :?:
Prosze o odpowiedzi- z góry dzieki :nazdrowie:
Nie powinno być bicia. Jeździłem z takim wentylem motocyklem z prędkościami maksymalnymi. Tak jak Ci pisał blunio policjant może ci zasunąć za to mandat ale to raczej mało prawdopodobne. Uczestników ruchu na pewno nie będziesz oślepiał ale rozkojarzał z pewnością bo wieczorem taka smuga światła na kołach wygląda intrygująco. Gadget strasznie wieśniacki ale mi się podoba :P Sory za oftop nie pytałeś czy sądzimy że wieśnicki :)

O... mój jubileuszowy post :) Ładnie komponuje z deklarowanym wiekiem.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Miszczu
Posty: 1813
Rejestracja: 01 stycznia 2009, 21:02
Motocykl: xv 1000 custom
Lokalizacja: Kielce- okolice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Swiecidełka na wentyl

Post autor: Miszczu »

Blunio pisze:A jak się już uprzesz założyć i obawiasz się bicia, to przecież można koło wyważyć
nie wiem czy bedą mieli odważniki w kolorze( purpurowy) poza tym nie mają takich opływowych i boje sie, ze strace na osiągach :!:
rzeznia_numer_5 pisze:Gadget strasznie wieśniacki
Ale wiem jak zaradzic totalnemu ''zwieśniaczeniu''- otóż bede jezdził tylko i wyłącznie w dresie z paskami o kolorach odpąwiadających tym na swiecidełkach :cool: haaaa :rock:
dzieki za rady panowie :mrgreen:
Obrazek
Ludzie jeżdżą jak wariaci, gnają na złamanie karku... czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić!!!!
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Swiecidełka na wentyl

Post autor: Blunio »

Miszczu pisze:nie mają takich opływowych i boje sie, ze strace na osiągach
Jak założysz TAKI kostium, to zrekompensujesz straty z powodu założenia wentyli i odważników :idea:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Miszczu
Posty: 1813
Rejestracja: 01 stycznia 2009, 21:02
Motocykl: xv 1000 custom
Lokalizacja: Kielce- okolice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Swiecidełka na wentyl

Post autor: Miszczu »

Dzieki o to własnie chodziło :idea:
Piwo dla ciebie :rock:

[ Dodano: Czw Gru 02, 2010 2:06 pm ]
a gdybym zamiast łyżew załozyl rolki to zajebiscie bym w zakrety wchodził :idea:
a jezdze baaardzo agresywnie :!:

[ Dodano: Czw Gru 02, 2010 2:11 pm ]
myslałem tez nad takimi wydechami w stylu ''captain america''
zdjecie
co myslicie :?: bedzie do ogólnego dizajnu pasowac :?:
Obrazek
Ludzie jeżdżą jak wariaci, gnają na złamanie karku... czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić!!!!
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Swiecidełka na wentyl

Post autor: podbiel »

no myślę że na wsi wszystkie mokre będą
Awatar użytkownika
jarenty84
Posty: 88
Rejestracja: 21 października 2009, 20:36
Motocykl: xv750+5 zabytków
Lokalizacja: Kobiór
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Swiecidełka na wentyl

Post autor: jarenty84 »

dobrze ze chciaz ma wieszak przy lampie do tych wyfuków

[ Dodano: Czw Gru 02, 2010 9:11 pm ]
za pierwszym razem myslałem ze to solówka, a tu prosze. Zgrabnie wkomponowane siedzenie pasażera

[ Dodano: Czw Gru 02, 2010 9:13 pm ]
Miszczu, a nie myślałeś zamiast swiecących wyntl-kap pomalowac jakąś oczojebna farba opony tak jak ma ten motong???
Awatar użytkownika
Miszczu
Posty: 1813
Rejestracja: 01 stycznia 2009, 21:02
Motocykl: xv 1000 custom
Lokalizacja: Kielce- okolice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Swiecidełka na wentyl

Post autor: Miszczu »

chciałem opony pomalowac proszkowo zeby nie bylo tandety, ale nikt nie chciał sie tego podjąc :roll: Jako, ze ide w strone oldschool zamówiłem w USA zabytkowe fredzle podobno nalezały do jakiegos indianskiego wojownika( taki czerwony Janosik) ofredzluje se kierownice, siedzynie i łoparcie :idea: Bedzie fhuj roboty, ale na czestochowe sie wyrobie :cool:
Obrazek
Ludzie jeżdżą jak wariaci, gnają na złamanie karku... czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić!!!!
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Swiecidełka na wentyl

Post autor: Blunio »

Miszczu pisze:zabytkowe fredzle podobno nalezały do jakiegos indianskiego wojownika
Taaaaa, i jeszcze szczebel z DRABINY Świętego Jakuba :bikersmile:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Swiecidełka na wentyl

Post autor: podbiel »

Miszczu pisze:podobno nalezały do jakiegos indianskiego wojownika
a on je pewnie ściągał z głów bladych twarzy i nosił przy pasku
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Swiecidełka na wentyl

Post autor: radar64 »

A przypadkiem te frędzle to nie były dredy łonowe?takie indiańskie bardzo..
klem
Status: Offline

Re: Swiecidełka na wentyl

Post autor: klem »

Bedzie fhuj roboty, ale na czestochowe sie wyrobie :cool:

Za to zdanie masz piwo :bravo: :rock:
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Swiecidełka na wentyl

Post autor: Blunio »

radar64 pisze:to nie były dredy łonowe?
Może łonowe, a może te z rowa po drugiej stronie :mrgreen: :razz:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Miszczu
Posty: 1813
Rejestracja: 01 stycznia 2009, 21:02
Motocykl: xv 1000 custom
Lokalizacja: Kielce- okolice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Swiecidełka na wentyl

Post autor: Miszczu »

Jesli to dredy łonowe to mam nadzieje, rze nalerzały do Pokachontas a nie do Winetu :idea:
Mniejsze zło. Mysłałem terz coby zainstalowac swiatło tżeciego stopó ale po namyslę ztwięrdziłęm isz nię ma nawet drógiego wienc odpószczam- pozatym niewiem czy instalacja zniosłaby dodatkowe obcionrzenię :roll: Natomiast fpadłem na pomysł arzeby wsadzic pneumatyczne fanfary zy Skani i jórz kombinóje miejsce na kompresor :cool: Miazga będzię :twisted:
Obrazek
Ludzie jeżdżą jak wariaci, gnają na złamanie karku... czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić!!!!
Awatar użytkownika
jarenty84
Posty: 88
Rejestracja: 21 października 2009, 20:36
Motocykl: xv750+5 zabytków
Lokalizacja: Kobiór
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Swiecidełka na wentyl

Post autor: jarenty84 »

a napynd kompresora to najlepij wez z przednigo koła, a kompresor zamiast narzedziówki
Awatar użytkownika
Miszczu
Posty: 1813
Rejestracja: 01 stycznia 2009, 21:02
Motocykl: xv 1000 custom
Lokalizacja: Kielce- okolice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Swiecidełka na wentyl

Post autor: Miszczu »

Wczoraj wyjehałem mojom virazkom na ostatniom pżejarzczke w tym sezonie i peh kciał, rze na pasah wylazła mi jakas stara raszpla co wymósiło na mnie gwałtowne chamowanie- co w rezóltacie zaskótkowało zdartymi łoponami. Zakópiłem nowe łopony, kosztowały mnie wiencej nirz remont silnika bo arz 90zł SZTUKA :!: Po co o tym pisze :?: nobo zastanawiem sie czy dołoby rade zamontowac czójnik przecionrzenia G taki jak majo we formóle jeden bikoz po wymianie wspomnianyh łopon pszyczepnosc jest tak okrótna isz nie wiem czy w zakrecie nie bende tracił pszytomnosci :idea: Ma kturys z Szanownych koleguw (kolerzanek) numer do Robka Kóbicy :?: Morze jako rodak cos by mi pomugł w temacie :idea:
Z gury dzienki :rock:
Obrazek
Ludzie jeżdżą jak wariaci, gnają na złamanie karku... czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić!!!!
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Swiecidełka na wentyl

Post autor: Blunio »

Miszczu pisze:jórz kombinóje miejsce na kompresor
Oj, Miszczu, przechodzisz samego siebie. Kompresor to jedno (daje duże relatywnie ciśnienie, ale z reguły ma małą wydajność. Potrzebny w tym układzie jest jeszcze zbiornik powietrza, regulator ciśnienia,coby Ci nie rozj***ło tego zbiornika, elektrozawór sterujący i trochę armatury. Nie od rzeczy byłby jeszcze odolejacz, odmrażacz (to takie ustrojstwo do którego leje się denaturat) i wskaźnik ciśnienia. A jak to wszystko skompletujesz, to tylko o krok będziesz od zrobienia sobie pneumatycznych hamulców. :shock:
A w ogóle to odnoszę wrażenie, że robisz sobie z nas jaja, pomijając już nader oryginalną pisownię. Ale działaj, działaj, potrzeba matką wynalazków. :idea:
ps. myślałeś już o zmiennym stopniu sprężania i faz rozrządu ? Wtedy to dopiero miałbyś powera :o
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Miszczu
Posty: 1813
Rejestracja: 01 stycznia 2009, 21:02
Motocykl: xv 1000 custom
Lokalizacja: Kielce- okolice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Swiecidełka na wentyl

Post autor: Miszczu »

Blunio pisze:Potrzebny w tym układzie jest jeszcze zbiornik powietrza, regulator ciśnienia,coby Ci nie rozj***ło tego zbiornika
Tótej zastosóje tzw ''Blow Off'' i bendom dodatkowe walory słóhowe jak pszy tórbo :idea:
Blunio pisze:trochę armatury
nie mam pozwolenia na broń wienc to odpada :-(
Blunio pisze: Nie od rzeczy byłby jeszcze odolejacz
ale ja kce ino tymi fanfarami tronbic a nie malowac bazpyłkowo :!:
Blunio pisze:A w ogóle to odnoszę wrażenie, że robisz sobie z nas jaja,
poczólem sie dotknienty- dlaczego tak odwarzne pomysły od razó brane som za rzarty :?:
Blunio pisze:pomijając już nader oryginalną pisownię.
hodzi o to rze jestem leworenczny :?:
Blunio pisze: Ale działaj, działaj, potrzeba matką wynalazków. :idea:
niestety nie znam osobiscie Potrzeby a tymbardziej jej matki, ale i tak bende działał :rock:
Obrazek
Ludzie jeżdżą jak wariaci, gnają na złamanie karku... czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić!!!!
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Swiecidełka na wentyl

Post autor: podbiel »

Blunio pisze: odmrażacz (to takie ustrojstwo do którego leje się denaturat)
Blunio, kurde, jakoś znajomo brzmi
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Swiecidełka na wentyl

Post autor: Blunio »

Miszczu pisze:Blunio napisał/a:
trochę armatury

nie mam pozwolenia na broń wienc to odpada
Armatura - "zespół przyborów i elementów stanowiących wyposażenie jakiegoś urządzenia lub instalacji technicznej"
Armata - "Współcześnie terminem tym określa się działo o bliskim płaskiemu torze lotu pocisku, służące do ostrzeliwania celów będących na linii pola widzenia".
Prawie to samo. Z tym że "prawie" czasem robi bardzo dużą różnicę :mrgreen:
Miszczu pisze:tronbic a nie malowac bazpyłkowo
A to w takim razie proponuję naolejacz. I trąba nie zardzewieje, i można komuś nielubianemu bluznąć na białe spodnie lub kieckę olejkiem :idea:
Miszczu pisze:jestem leworenczny
Nie wierzę. kat łasip yb ynzcęroweL. Czyli na wspak :mrgreen:
podbiel pisze:znajomo brzmi
Znajomym to ja polewam Finlandię. Ale to kwestia nadbudowy, baza jest zawsze tasama, czyli C2H5OH :bravo:

Oj ta zima :lol:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Swiecidełka na wentyl

Post autor: podbiel »

Blunio pisze:Znajomym to ja polewam Finlandię
smacznego życzę
Awatar użytkownika
Miszczu
Posty: 1813
Rejestracja: 01 stycznia 2009, 21:02
Motocykl: xv 1000 custom
Lokalizacja: Kielce- okolice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Swiecidełka na wentyl

Post autor: Miszczu »

Blunio pisze:Armatura - "zespół przyborów i elementów stanowiących wyposażenie jakiegoś urządzenia lub instalacji technicznej"
Qrwa zawsze myslałem rze ''armatura'' to olbżymja armata :???:
cos na zasadzie wihóra i wiatr :idea:
Obrazek
Ludzie jeżdżą jak wariaci, gnają na złamanie karku... czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić!!!!
Awatar użytkownika
kista69
Posty: 376
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 20:23
Motocykl: Virago 535DX
Lokalizacja: Tychy
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Swiecidełka na wentyl

Post autor: kista69 »

nowy rok nowe pomysły dociepnij jakes nastypne :mrgreen:
Awatar użytkownika
Miszczu
Posty: 1813
Rejestracja: 01 stycznia 2009, 21:02
Motocykl: xv 1000 custom
Lokalizacja: Kielce- okolice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Swiecidełka na wentyl

Post autor: Miszczu »

s tóningiem tszeba ostrorznie bo bardzo łatfo pszekroczyc granice dobrego smakó- w zwionsku s tym postanowilem skópic sie na tóningó mehanicznym :!: kąkretnie to kce zainstalowac mocniejsze rzaruwki a morze nawet xenony :!: :shock: ale to nie fszysko, kce zrobic taki patęt isz w momęcie zapalania śfiateł bedzie sie włanczała melodia mazórka dombrowskiego pod tytółem ''chymn polski'' :cool: mysle rze na zlotah bende zdobywał nagrody- bynajmniej taki mam zamiar :cool: o tym rze bende woził stada lasek fszak nie fspomne :cool: :rock:
Obrazek
Ludzie jeżdżą jak wariaci, gnają na złamanie karku... czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić!!!!
ODPOWIEDZ