Zimowe chromowanie maszynek

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: kyller »

witakacy
w temacie chromu
1.dobra galwanizernia jest w warszawie w poblizu widuktów mostu grota, sa drodzy ale robia dobrze masa ludzi restaurujacych stare pojazdy zleca im robote
2.odswiezanie chromu to trudna sprawa szczegolnie jak juz sa nawet nieduze wzery bo po chemicznym sciagnieciu starej powłokii nalezałoby to gruuubo pomiedziowac i oszliwowac do gladkosci a to kupa roboty jak si etego nei zrobi to efekt = kupa
3.co do kół to polecam zamóienie nowych szprych i pochromowanie nowych znacznie lepszy efekt a i przesyój moto mniejszy komplet szprych powienien kosztowac ok 100 zlotych w ocynku + 100 zł za chrom
4.nie polecam prób chromowania starych układów wydechowych !!! w szczególnosci kolanek wychodzi z tego z reguły niezły szit czasami kapiele potrafia wywalic dziury w kolankach :)))
5.chrom na stopy aluminium kładzie dobrze chyba tylko jeden zakłąd w polsce :) gdzies koło gadańska jak kogos interesuje to postaram znalez wizytówke
Monika
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: Monika »

a miałam tam dać do chromowania pare rzeczy....
odstraszył mnie czas oczekiwania i okazuje się,że dobrze sie stało!
Dobrze Artek że nic poważnego im nie zleciłeś!
Partacze!
pedros85
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: pedros85 »

na tłumiki maja sposob tam gdzie ja czasem cos chromuje, do tłumola najperw wrzuca sie łancuch jakis i zalewa, woda lub czym kolwiek innym, jedyny wymog tłumole musza byc 100% szczelne i miec dwa wyjscia:) do kolanka i wiadomo, konec wydechu, te dwa wyjscia zaslepiaja i dawaj...., galwanizerzy poprtsu nie chca wymieniac rortworow co jeden tłumik:) mozecie tez na własna reke wytrawic wnetrze tłumoli ale to sie tak srendio oplaca, a co do aluminim i duralu na lubelszyczyznie jest jeden zakład, ale ja proponuje jednak polerke, efekt tez bardzo fajny tylko dbac tzreba troszke o to, ja mam prawie wszystko w poleru i nie narzekam
pozdros
ami24
Posty: 10
Rejestracja: 17 marca 2014, 07:41
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Łódzkie, Głowno
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: ami24 »

Witam

Potwierdzam słabą jakość roboty w Zgierzu. Nie warto, kompletny brak rzetelności a kultura właściciela jak za dawnego PRL-u. Omijać z daleka.

Jack
skarbek70
Posty: 61
Rejestracja: 14 lipca 2014, 07:37
Motocykl: Virago1100,FJR 1300
Lokalizacja: Bieszczady
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: skarbek70 »

Witam, ja wysłałem obudowy filtra do chromowania do Zelan Nakło. Cena za obydwie 501 zł z przesyłką. Czas realizacji 3 tygodnie za dwa dni przywiezie kurier ,postaram sie dołączyć zdjęcia.
skarbek70
Posty: 61
Rejestracja: 14 lipca 2014, 07:37
Motocykl: Virago1100,FJR 1300
Lokalizacja: Bieszczady
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: skarbek70 »

Obiecane zdjęcia.
Załączniki
20141203_151313.jpg
20141203_151313.jpg (42.7 KiB) Przejrzano 1238 razy
20141203_151232.jpg
20141203_151232.jpg (40.75 KiB) Przejrzano 1238 razy
skarbek70
Posty: 61
Rejestracja: 14 lipca 2014, 07:37
Motocykl: Virago1100,FJR 1300
Lokalizacja: Bieszczady
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: skarbek70 »

Mucha nie klęka.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 262
Rejestracja: 29 lipca 2013, 14:15
Motocykl: CX500, BMW-R71
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: Artur »

Efekt niezły, ale cena tez wysoka to jak ma być, musi być dobrze :D
Awatar użytkownika
czaja16
Posty: 20
Rejestracja: 03 maja 2014, 09:20
Motocykl: Xv 750 '92
Lokalizacja: Tomaszów MAzowiecki
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: czaja16 »

Wiem że temat wałkowany nie raz no ale może coś aktualnego ktoś powie ;)

Chodzi mi o zerwanie chromu , przygotowanie i położenie ponownie na dekle silnika .
Ktoś może polecić jakąś zakład / osobę której jakość nie jest zła a i cena nie zadba o zawrót głowy :D ?
spoglądam przez okno - mina wesoła
To dzisiaj wyjade na dwa koła
ODPOWIEDZ