CZUJNIK TEMPERATURY OLEJU YAMAHA XV 750/1100 co to

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
grzegorz 6
Posty: 349
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 20:11
Motocykl: virago xv -1100
Lokalizacja: mielec
Wiek: 50
Status: Offline

CZUJNIK TEMPERATURY OLEJU YAMAHA XV 750/1100 co to

Post autor: grzegorz 6 »

Zastanawiam się nad czujnikiem zegarowym temperatury oleju do xv 1100 kto to ma i co to warte czy nie wyrzucona kasa w błoto . :chopper:

http://moto.allegro.pl/czujnik-temperat ... 91280.html
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: CZUJNIK TEMPERATURY OLEJU YAMAHA XV 750/1100 co to

Post autor: Arni »

fajny gadget ale nie jest to rzecz niezbędna. Tylko w gorące dni w długiej paradzie może Ci się przydać.
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: CZUJNIK TEMPERATURY OLEJU YAMAHA XV 750/1100 co to

Post autor: leszekk »

grzegorz 6 pisze:co to warte czy nie wyrzucona kasa w błoto
Czujnik wkręcasz zamiast korka - widoczność umiarkowana w czasie jazdy (a chyba właśnie w czasie dłuższej jazdy na autostradzie chciałbyś sprawdzić czy nie za ostro grzejesz). Na postoju pod światłami możesz sobie popatrzeć na czujnik ale czy to nie ma ciekawszych obiektów do oglądania?
Oczywiście założyć można, w niczym nie przeszkadza (chyba), jak ktoś się nie zna to nawet pomyśli, że to bardziej profesjonalnie wygląda taki motocykl z zegarkiem na silniku (cokolwiek by pokazywał). Tyle, że w pewnym momencie zaczniesz kolejny wątek w dziale warsztatowym: czujnik temperatury oleju pokazuje mi 85 stopni - czy to nie za mało i jak podnieść tę temperaturę ;)
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
grzegorz 6
Posty: 349
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 20:11
Motocykl: virago xv -1100
Lokalizacja: mielec
Wiek: 50
Status: Offline

Re: CZUJNIK TEMPERATURY OLEJU YAMAHA XV 750/1100 co to

Post autor: grzegorz 6 »

w sumie macie racie zobaczymy na żywo czas pokaże ... :boks:
Awatar użytkownika
lukaszpolanek
Posty: 371
Rejestracja: 31 maja 2009, 09:09
Motocykl: HONDA vfr 800
Lokalizacja: chrzanów okolice
Wiek: 40
Status: Offline

Re: CZUJNIK TEMPERATURY OLEJU YAMAHA XV 750/1100 co to

Post autor: lukaszpolanek »

ja to mam w drag starze tylko troche inne bo zegar jest osobno,ale czy to do czegos potrzebneto niewiem,bo i tak niewiadomo jaka olej osiaga temperature podczas jazy a przeciez niebedzieszsie zatrzymywal i chłodził silnika .gadrzet dla gadrzeciazy
Megi
Status: Offline

Re: CZUJNIK TEMPERATURY OLEJU YAMAHA XV 750/1100 co to

Post autor: Megi »

Rownież posiadam, osobiście polecam, tym bardziej w silnikach chłodzonych powietrzem...na dłuższych postojach bez wyłączania motóra wszystko wiesz. :smile:
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: CZUJNIK TEMPERATURY OLEJU YAMAHA XV 750/1100 co to

Post autor: wąsaty7 »

Megi pisze:Rownież posiadam, osobiście polecam, tym bardziej w silnikach chłodzonych powietrzem...na dłuższych postojach bez wyłączania motóra wszystko wiesz. :smile:
Zbędne urządzenie:
-rozprasza twoją uwagę zmuszając ciebie do kontrolowania wskazań
-informacja o temperaturze oleju praktycznie nic nie daje np.podczas jazdy wskaźnik pokazuje 40-50 C i co?silnik nie dogrzany,ocieplić kocem? Stoisz w korku wskaźnik pokazuje 120 C zajść z motoru i dmuchać,przecież nie ma wentylatora.
Jeden sezon miałem zamontowany wskaźnik - powędrował do kosza.
Wąsaty7
Megi
Status: Offline

Re: CZUJNIK TEMPERATURY OLEJU YAMAHA XV 750/1100 co to

Post autor: Megi »

wąsaty7, Wiesz, ja już kupiłam motóra z tym wskaźnikiem- uważam, że nie jest to zbytek. Jestem babą i dzięki niemu uspokajam swoje myśli, tym że widzę na czym siedzę i wcale mnie to nie rozprasza :wink: 40-50 C mówisz, widać Twój wskaźnik się zacinał, dlatego go wywaliłeś albo jeździłeś w niskich temperaturach. Jeżeli chodzi o mój, całkiem inaczej to wygląda- przy temperaturze na dworze 30-35 C, nie wierzę aby temperatura oleju była tylko o 5 C wyższa wg Ciebie... chyba, że masz chłodzenie cieczą, a nie masz :neutral:
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: CZUJNIK TEMPERATURY OLEJU YAMAHA XV 750/1100 co to

Post autor: Arni »

Megi pisze:chyba, że masz chłodzenie cieczą
nawet przy chłodzeniu cieczą, czy przy niskich temperaturach na zewnątrz silnik podczas normalnej eksploatacji nie ma temperatury oleju poniżej 50 deg. Chyba, że jeszcze nie zdążył się nagrzać
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Megi
Status: Offline

Re: CZUJNIK TEMPERATURY OLEJU YAMAHA XV 750/1100 co to

Post autor: Megi »

Arni, o tym właśnie myślę... napisałam ogólnie, bo dokładnie nie wiem jak to z cieczą jest na pewno masz rację.
Awatar użytkownika
Adziel
Posty: 1608
Rejestracja: 09 grudnia 2010, 21:13
Motocykl: Yamaha xv 1000 GE
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 57
Status: Offline

Re: CZUJNIK TEMPERATURY OLEJU YAMAHA XV 750/1100 co to

Post autor: Adziel »

Kasa raczej do rowu :) Bo jak podczas jazdy, będziesz na niego patrzył- to możesz tam wylądować :)
Megi
Status: Offline

Re: CZUJNIK TEMPERATURY OLEJU YAMAHA XV 750/1100 co to

Post autor: Megi »

... no tak, jak ktoś go sobie pod silnikiem zamontuje :neutral:
Wracając do pytania grzegorza 6, ja polecam :smile:
Awatar użytkownika
Taternik
Posty: 1236
Rejestracja: 25 września 2008, 22:21
Motocykl: Yamaha XV 750 1994
Lokalizacja: Krzyż Wielkopolski
Wiek: 50
Status: Offline

Re: CZUJNIK TEMPERATURY OLEJU YAMAHA XV 750/1100 co to

Post autor: Taternik »

Megi pisze:Wracając do pytania grzegorza 6, ja polecam :smile:
Ja również polecam
Awatar użytkownika
marian07
Posty: 271
Rejestracja: 20 listopada 2009, 08:48
Motocykl: VN900
Lokalizacja: Zajezierze
Wiek: 59
Status: Offline

Re: CZUJNIK TEMPERATURY OLEJU YAMAHA XV 750/1100 co to

Post autor: marian07 »

A czy ten element wystający z czujnika który powinien być w kontakcie z olejem to ma szansę się z nim stykać? Po mojemu jako takiej temperatury oleju to on nie wskazuje. Jestem na nie. :nazdrowie:
Najdroższa jest pierwsza butelka
LS650, XV750, C90, VTX1300, VTX1800, ST1100, VS1400, VL800, VT1100C3Aero, VF750, MGNevada750, C50
Awatar użytkownika
lukaszpolanek
Posty: 371
Rejestracja: 31 maja 2009, 09:09
Motocykl: HONDA vfr 800
Lokalizacja: chrzanów okolice
Wiek: 40
Status: Offline

Re: CZUJNIK TEMPERATURY OLEJU YAMAHA XV 750/1100 co to

Post autor: lukaszpolanek »

marian07 niema szansy sie stykac z olejem bo wogóle z tej nakretki nie wystaje,według mnie to on pokazuje temperature bloku silnika a nie oleju,nie polecam,zbędny wydatek :nazdrowie:

[ Dodano: Wto Lut 15, 2011 5:03 pm ]
ja mam taki sam ten czujnik jak megi,wynalazek taki ze po wymianie oleju trzeba go kluczem do rur dokręcac bo reka niema szans
Polo
Status: Offline

Re: CZUJNIK TEMPERATURY OLEJU YAMAHA XV 750/1100 co to

Post autor: Polo »

a ja mysle że dotyka , aby sprawdzić wystarczy wykręcić korek wlewu oleju i włączyć silnik , wtedy zrozumiesz że w czasie gdy silnik pracuje , olej jest wszędzie...

ja miałem wskaźnik temp. oleju przy kierownicy , a czujnik wkręcony w korek spustowy.
Awatar użytkownika
lukaszpolanek
Posty: 371
Rejestracja: 31 maja 2009, 09:09
Motocykl: HONDA vfr 800
Lokalizacja: chrzanów okolice
Wiek: 40
Status: Offline

Re: CZUJNIK TEMPERATURY OLEJU YAMAHA XV 750/1100 co to

Post autor: lukaszpolanek »

no to czemu po zgaszeniu silnika na zegarze jeszcze przez 2-3 godziny pokazuje temperature skoro oleju juz niema na czujniku? bo pokazuje temperature bloku.tez mam taki jak ty mowisz tyle ze zegar jest przykrecony kolo baku i ogólnie badziew.zreszta jak kto uwaza,ja mysle ze jest to do niczego nie potrzebne ale kazdy ma swój rozum i nikt nikomu nie zabrania montowac

[ Dodano: Sro Lut 16, 2011 8:23 am ]
a jak by to bylo potrzebne to by fabrycznie montowali a nawet w ciężarówce mimo ze jest az 8 zegarow czegos takiego niema bo nikomu informacja o temperaturze oleju nie jest do niczego potrzebna. poza tym w virago jest kontrolka cisnienia i to w zupełnosci wystarcza
Polo
Status: Offline

Re: CZUJNIK TEMPERATURY OLEJU YAMAHA XV 750/1100 co to

Post autor: Polo »

w virago jest kontrolka poziomu oleju, a nie ciśnienia
Awatar użytkownika
paelek86
Posty: 172
Rejestracja: 27 czerwca 2008, 18:45
Motocykl: Yamaha XV 535 Virago
Lokalizacja: Wolsztyn/Poznań
Wiek: 37
Status: Offline

Re: CZUJNIK TEMPERATURY OLEJU YAMAHA XV 750/1100 co to

Post autor: paelek86 »

lukaszpolanek pisze:a nawet w ciężarówce mimo ze jest az 8 zegarow czegos takiego niema
akurat Volvo Fh12 ma, nie wiem jak inne. A wracając do tematu...przez to że lubię takie gadżety chętnie bym sobie taką czujkę zamontował. Oczywiście podejrzewam że błąd pomiaru jest dość wielki a same wskazania do niczego nie służą ponieważ - jak już pisano wcześniej- nikt nie stanie i nie będzie dmuchał na silnik gdy temp. wskoczy powyżej jakiegoś tam poziomu :) Ja założyłbym to -tak jak pisałem- z czystej ciekawości. Czy temp zmienia się w zależności od temp otoczenia, stylu jazdy itp:) :rock:
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: CZUJNIK TEMPERATURY OLEJU YAMAHA XV 750/1100 co to

Post autor: Blunio »

lukaszpolanek pisze:w ciężarówce mimo ze jest az 8 zegarow czegos takiego niema
Ale w czołgu jest :mrgreen:
Macie rację, mówiąc że taki wskaźnik byłby przydatny, ale gdyby był widoczny w czasie jazdy. Można wtedy w pewnym sensie ingerować w styl jazdy, np. nie tłamsić silnika na zbyt małych obrotach, a na przykład zredukować bieg i pozwolić silnikowi się kręcić. Wtedy jest mniejsze obciążenie silnika, olej szybciej cyrkuluje, a więc lepiej chłodzi silnik, chłodzenie powietrzem jest constans, bo zakładam że utrzymujemy poprzednią prędkość.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
lukaszpolanek
Posty: 371
Rejestracja: 31 maja 2009, 09:09
Motocykl: HONDA vfr 800
Lokalizacja: chrzanów okolice
Wiek: 40
Status: Offline

Re: CZUJNIK TEMPERATURY OLEJU YAMAHA XV 750/1100 co to

Post autor: lukaszpolanek »

a niewiem bo czołgiem nie jezdziłem jeszcze:)
ODPOWIEDZ