wybebeszone tłumiki a przegląd?

Dodatki i przeróbki do Virago
marcin piła
Status: Offline

wybebeszone tłumiki a przegląd?

Post autor: marcin piła »

witam jako świeżak zapytam czy po wybebeszeniu tłumików w 535 nie będzie problemów z przejściem przeglądu z powodu ich delikatnie głośniejszej pracy?szukałem odpowiedzi we wcześniejszych postach ale nie znalazłem odpowiedzi.z góry dzięki za wyrozumiałość.
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: wybebeszone tłumiki a przegląd?

Post autor: GLIWICKI »

marcin piła pisze:witam jako świeżak zapytam czy po wybebeszeniu tłumików w 535 nie będzie problemów z przejściem przeglądu z powodu ich delikatnie głośniejszej pracy?szukałem odpowiedzi we wcześniejszych postach ale nie znalazłem odpowiedzi.z góry dzięki za wyrozumiałość.
Zależy na kogo trafisz ... Z formalnego punktu widzenia wybebeszanie nie jest dopuszczalne (przekroczenie normy hałasu) i każdy upierdliwiec może się doczepić. Miarodajny jest jednak tylko pomiar hałasu i tylko po takim badaniu mogą Ci nie przepuścić sprzętu w badaniach. Subiektywna ocena "na ucho" nie jest uznawana jako miarodajna, a nie każdy punkt diagnostyczny ma miernik hałasu :roll:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: wybebeszone tłumiki a przegląd?

Post autor: Blunio »

GLIWICKI pisze:nie każdy punkt diagnostyczny ma miernik hałasu
To jest wyposażenie obowiązkowe SKP, więc każda musi mieć. Co oczywiście nie znaczy, że każdy pojazd jest "podsłuchiwany". Ale jeżeli diagnosta nabierze podejrzeń co do nadmiaru decybeli, może przeprowadzić badania. I ew. zatrzymać dowód rejestracyjny :roll:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: wybebeszone tłumiki a przegląd?

Post autor: GLIWICKI »

Blunio pisze:
GLIWICKI pisze:nie każdy punkt diagnostyczny ma miernik hałasu
To jest wyposażenie obowiązkowe SKP, więc każda musi mieć. Co oczywiście nie znaczy, że każdy pojazd jest "podsłuchiwany". Ale jeżeli diagnosta nabierze podejrzeń co do nadmiaru decybeli, może przeprowadzić badania. I ew. zatrzymać dowód rejestracyjny :roll:
Oczywiście masz rację ... Ale jeszcze w życiu nie widziałem tego sprzętu na żadnej stacji :mrgreen:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
Lisu_Wloc
Posty: 470
Rejestracja: 15 lutego 2011, 10:55
Motocykl: Yamaha XJR 1300
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 42
Status: Offline

Re: wybebeszone tłumiki a przegląd?

Post autor: Lisu_Wloc »

Ja tam przegląd będę łatwił eksternistycznie w zaprzyjaźnionej stacji kontroli ;) Z tymi półpustymi wydechami które zrobił brat do mojego customa to wątpię żeby naturalnymi metodami (czyt. badanie poziomu hałasu) udało się dostać przegląd :D
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: wybebeszone tłumiki a przegląd?

Post autor: GLIWICKI »

Lisu_Wloc pisze:Ja tam przegląd będę łatwił eksternistycznie w zaprzyjaźnionej stacji kontroli ;) Z tymi półpustymi wydechami które zrobił brat do mojego customa to wątpię żeby naturalnymi metodami (czyt. badanie poziomu hałasu) udało się dostać przegląd :D
Zawsze możesz nawciskać myjek do rur. Byle tylko dotrwały w swoim miejscu do czasu zakończenia badań technicznych :mrgreen:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: wybebeszone tłumiki a przegląd?

Post autor: Blunio »

GLIWICKI pisze:Ale jeszcze w życiu nie widziałem tego sprzętu na żadnej stacji
Przechowują go w szafce, więc mogłeś nie widzieć. Natomiast w pobliży stacji są (były) wydzielone i oznakowane stanowiska do przeprowadzania pomiarów.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
lukaszpolanek
Posty: 371
Rejestracja: 31 maja 2009, 09:09
Motocykl: HONDA vfr 800
Lokalizacja: chrzanów okolice
Wiek: 40
Status: Offline

Re: wybebeszone tłumiki a przegląd?

Post autor: lukaszpolanek »

zawoziłem w poniedziałek drag stara do przegladu i sie przyczepił,mimo ze wydechy sa firmowe,ale niedal rady sprawdzic bo motor miałem zaladowany na przyczepce pokazywał mi jakies tablice ze 93 db moze miec max ale powiedziałem mu ze albo robi przeglad albo jade gdzie indziej no i zrobił,oni na kase pazerni jak niewiem,łaski nie robi,teraz jest w kazdej dziurze stacja kontroli,ktos zawsze podbije:)
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: wybebeszone tłumiki a przegląd?

Post autor: Blunio »

lukaszpolanek pisze:ktos zawsze podbije:)
C'est la vie :roll:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: wybebeszone tłumiki a przegląd?

Post autor: Schwartzu »

lukaszpolanek pisze:zawoziłem w poniedziałek drag stara do przegladu i sie przyczepił,mimo ze wydechy sa firmowe,ale niedal rady sprawdzic bo motor miałem zaladowany na przyczepce pokazywał mi jakies tablice ze 93 db moze miec max ale powiedziałem mu ze albo robi przeglad albo jade gdzie indziej no i zrobił,oni na kase pazerni jak niewiem,łaski nie robi,teraz jest w kazdej dziurze stacja kontroli,ktos zawsze podbije:)
A to nie jest tak, że płaci się za wykonanie przeglądu, a nie za podbicie pieczątki?
Tzn czy jak pojadę na przegląd, gościu sobie poogląda, posłucha itp i jak coś mu się nie spodoba i stwierdzi że motocykl nie spełnia wymagań ( dajmy tu przykładowe za głośne wydechy), to czy normalnie mogę sobie wsiąść na maszynę i pojechać do innego punktu na kontrolę bez płacenia ??
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
TuKaN
Posty: 737
Rejestracja: 15 września 2009, 17:44
Motocykl: Honda NT 650V Deauvi
Lokalizacja: Będziemyśl
Wiek: 33
Status: Offline

Re: wybebeszone tłumiki a przegląd?

Post autor: TuKaN »

Schwartzu pisze:, gościu sobie poogląda, posłucha itp i jak coś mu się nie spodoba i stwierdzi że motocykl nie spełnia wymagań ( dajmy tu przykładowe za głośne wydechy), to czy normalnie mogę sobie wsiąść na maszynę i pojechać do innego punktu na kontrolę bez płacenia ??
tak
Obrazek
najdłuższa trasa na virci za 1 strzałem: 1260km
Awatar użytkownika
Lisu_Wloc
Posty: 470
Rejestracja: 15 lutego 2011, 10:55
Motocykl: Yamaha XJR 1300
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 42
Status: Offline

Re: wybebeszone tłumiki a przegląd?

Post autor: Lisu_Wloc »

Płaci się generalnie za dopuszczenie do ruchu miejskiego pojazdu potwierdzone wpisem w dowód rejestracyjny (pieczątkę). Jeśli tego dopuszczenia nie ma to generalnie nie powinna być uiszczana opłata.
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: wybebeszone tłumiki a przegląd?

Post autor: Schwartzu »

OK, dzieki za odp. To jeszcze jedno pytanie z kolei.

Czy gościu na przeglądzie ma prawo zatrzymać nam dowód rejestracyjny, gdy coś się nie zgadza? Moja znajoma miała taki przypadek ostatnio, że stwierdzono niezgodność numerów nadwozia i do momentu wyjaśnienia zatrzymano jej dowód rej - nie mogła w tym czasie jeździć.
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: wybebeszone tłumiki a przegląd?

Post autor: strazak »

może ale musi wystawić zaświadczenie z jakiego powodu został dowód zatrzymany i jaki jest termin na usunięcie usterki
Ostatnio zmieniony 16 lutego 2011, 20:56 przez strazak, łącznie zmieniany 1 raz.
ADAM
Awatar użytkownika
Dono
Posty: 2464
Rejestracja: 19 listopada 2007, 17:46
Motocykl: 1100 '91
Lokalizacja: Iskrzyczyn-Skoczów
Wiek: 40
Status: Offline

Re: wybebeszone tłumiki a przegląd?

Post autor: Dono »

nie wydaje mnie się żeby stacja diagnostyczna miała uprawnienia do zatrzymywania czegokolwiek... jak coś nie gra to ci wyda zaświadczenie że warunkowo przedłuża okres ważności badania do czasu naprawienia usterki ale zatrzymać dowód to tylko Policja może
"Verba volant, scripta manent" (słowa ulatują, pismo zostaje).
Awatar użytkownika
Balwi
Posty: 592
Rejestracja: 17 stycznia 2009, 23:37
Motocykl: XV1100, XJR 1300 SP '01
Lokalizacja: Okolice Inowrocławia
Wiek: 41
Status: Offline

Re: wybebeszone tłumiki a przegląd?

Post autor: Balwi »

Ja jak w zeszłym roku pojechałem na full przelotach do SKP, w której od początku robię przeglądy nie chcieli mi dać pieczątki za hałas :lol: . Lecz jak Pan diagnosta zobaczył, że rok wcześniej byłem to dał pod warunkiem małego kłamstwa :twisted: .
Awatar użytkownika
gutek_sm
Posty: 215
Rejestracja: 04 czerwca 2009, 22:21
Motocykl: Sympatyk
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 48
Status: Offline

Re: wybebeszone tłumiki a przegląd?

Post autor: gutek_sm »

Schwartzu pisze:A to nie jest tak, że płaci się za wykonanie przeglądu, a nie za podbicie pieczątki?
Tzn czy jak pojadę na przegląd, gościu sobie poogląda, posłucha itp i jak coś mu się nie spodoba i stwierdzi że motocykl nie spełnia wymagań ( dajmy tu przykładowe za głośne wydechy), to czy normalnie mogę sobie wsiąść na maszynę i pojechać do innego punktu na kontrolę bez płacenia ??
Jeśli diagnosta stwierdzi, że pojazd nie spełnia warunków to może pobrać połate głowną, nie wystawia czasowego przedłużenia ważności badania technicznego, tylko daje Ci kartkę z tym co masz zrobić i masz na to określony czas. Jak się zmieścisz to podjeżdżasz do niego znowu i on sprawdza tylko to co na kartce i za to dopłacasz dodatkową opłatę zależną od ilości stwierdzonych uchybień.
Wielu tego nie robi bo po takim numerze pewnie wybrałbyś inna stację :wink:
W Kraku jest jednak kilku diagnostów, którzy się tego trzymają.
Jak każda kobieta tak też i Virago, najkorzystniej wygląda gdy jest prawie nago.
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: wybebeszone tłumiki a przegląd?

Post autor: Marek73 »

He, he... jak jeździłem Virką to na przeglądach mówili coś w stylu.... kurwa ale od picowany... i pieczątka.
Teraz mówią: ja pierdole ale od jebany .... i też pieczątka.
Komu tam wydechy przeszkadzają? :mrgreen:
Awatar użytkownika
sart
Posty: 2820
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 20:43
Motocykl: była virago XV 535,jest suzuki boulevard C50
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 112
Status: Offline

Re: wybebeszone tłumiki a przegląd?

Post autor: sart »

ja miałem wybebeszone wydechy w Virce i nigdy nie miałem problemu. Tak jak mówi Marek, pooglądali, pocmokali, zapytali czy są heble (na moje zapewnienie że są, stwierdzali że poważny człowiek, na poważnym moto, więc jak by nie było to by naprawił) i stawiali pieczątkę. Tak więc, no stres.

PS. Raz usłyszałem, że jak bym przyjechał szlifierą, to by mnie przetrzepali :mrgreen:
?Śmierć nie jest przeciwieństwem życia, a jego częścią.?

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: wybebeszone tłumiki a przegląd?

Post autor: GLIWICKI »

Sart a kto by się odważył coś powiedzieć człowiekowi o Twojej aparycji :mrgreen:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
Smok Mlekopij
Posty: 143
Rejestracja: 13 września 2010, 23:29
Motocykl: soft choper 125 i piękna Virago 535
Lokalizacja: Ojców
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: wybebeszone tłumiki a przegląd?

Post autor: Smok Mlekopij »

gutek_sm pisze:W Kraku jest jednak kilku diagnostów, którzy się tego trzymają.
Proszę podpowiedz gdzie podjechać w Kraku, co by bezstresowo było ?
Pozdrawiam ;-) www.cuder.pl
Awatar użytkownika
lukaszpolanek
Posty: 371
Rejestracja: 31 maja 2009, 09:09
Motocykl: HONDA vfr 800
Lokalizacja: chrzanów okolice
Wiek: 40
Status: Offline

Re: wybebeszone tłumiki a przegląd?

Post autor: lukaszpolanek »

GLIWICKI pisze:Sart a kto by się odważył coś powiedzieć człowiekowi o Twojej aparycji :mrgreen:
hehehe ja bym mu podbił nawet jak by niemiał wydechów :mrgreen:
Awatar użytkownika
Lisu_Wloc
Posty: 470
Rejestracja: 15 lutego 2011, 10:55
Motocykl: Yamaha XJR 1300
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 42
Status: Offline

Re: wybebeszone tłumiki a przegląd?

Post autor: Lisu_Wloc »

No swego czasu znajomy miał taką sytuację, że pojechał zrobić przegląd, a moto miało wydechy puste jak blondi na dyskotece. Diagnosta zrobił mu pomiar hałasu po czym dał pieczątkę ze słowami "chciałem zobaczyć czy jest głośniejszy niż mój" :D
Awatar użytkownika
sart
Posty: 2820
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 20:43
Motocykl: była virago XV 535,jest suzuki boulevard C50
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 112
Status: Offline

Re: wybebeszone tłumiki a przegląd?

Post autor: sart »

GLIWICKI pisze:Sart a kto by się odważył coś powiedzieć człowiekowi o Twojej aparycji :mrgreen:
lukaszpolanek pisze:hehehe ja bym mu podbił nawet jak by niemiał wydechów :mrgreen:
wot, dowcipnisie się znaleźli. Tak pojechać, miłego, sympatycznego, ................, człowieka :razz:
?Śmierć nie jest przeciwieństwem życia, a jego częścią.?

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
gutek_sm
Posty: 215
Rejestracja: 04 czerwca 2009, 22:21
Motocykl: Sympatyk
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 48
Status: Offline

Re: wybebeszone tłumiki a przegląd?

Post autor: gutek_sm »

Smok Mlekopij pisze:
gutek_sm pisze:W Kraku jest jednak kilku diagnostów, którzy się tego trzymają.
Proszę podpowiedz gdzie podjechać w Kraku, co by bezstresowo było ?
poszło na PW
Jak każda kobieta tak też i Virago, najkorzystniej wygląda gdy jest prawie nago.
ODPOWIEDZ