kaski

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
szewron
Posty: 832
Rejestracja: 02 lutego 2011, 22:51
Motocykl: była XV750, MS1300
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 50
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: szewron »

Beatrycze pisze:ja zakładałam ciągle orzeszka nie mogąc się doczekać brakującego szczegółu - motocykla
Ty nawet nie wiesz jak ja Cię obecnie rozumiem... Ale, jak wiadomo nie od razu Wrocław zbudowali... Powoli się zbroję :wink:

Lisu_Wloc,

W pełni się z Tobą zgadzam, dlatego też mając gdzieś lans i nieodpartą chęć posiadania własnej szczęki, jak już wspominałem, nabyłem kask ze szczęką :mrgreen:
Z motocyklami jest jak z wódką: prawdziwa jazda zaczyna się od litra

Cierpliwość palcem dół wykopie
Nie ma takiego miasta Londyn... jest Lądek, Lądek Zdrój...
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 977
Rejestracja: 31 sierpnia 2009, 11:13
Motocykl: Virago 535 93r. 2YL
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 35
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Forest »

Lisu_Wloc pisze:Ja tam powiem szczerze, że tuż przed zakupem kasku poczytałem statystyki najczęstszych urazów motocyklistów przy szlifach i przerażony wynikami stwierdziłem, że jeszcze mi broda (w razie czego) się przyda i zamówiłem integralny.
Co prawda zawsze miałem w głębokim poważaniu opinie typu "no co ty na choppera integralny kask ??", o tyle teraz zastanawiam się nad zakupem jakiegoś niedrogiego kasku otwartego typu "niemiecko nie wiadomo jaki lansiarski kask otwarty" do lansu przy okazji zlotów, parad itd.

Tak czy siak, polecić Naxę F8 mogę ;) Cena w ok. 260zł nie zabija ;)

no właśnie też widziałem coś podobnego i w 100% zgadzam sie z Twoją całą wypowiedzią.

Tylko czy szczękowe są tak samo wytrzymałe jak integralne? w końcu to nie jedna częśc tylko 2 łączone.

Więc dzięki Waszym sugestiom kupuję kask :D za PITy dostanę prawie 600 zł więc się znajdzie te dodatkowe 200 i kupie coś porządnego i takiego jakie chce :)
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... ruC2kSql0c#!
Blues Boy Dan - The Ballad of Hollis Brown - Newar Blues Festival 2012 (6:50)
Awatar użytkownika
Raider
Posty: 1365
Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 10:38
Motocykl: XV1900 Raider
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Raider »

Beatrycze pisze: jak nie znajdę zgrabnego otwartego, to chyba kupię integrala właśnie

Wstań wcześnie rano w sobotę (baaardzo wcześnie ) :twisted: i przyjedź do 100licy na Bazar Motocyklowy (Wyscigi Konne na Służewcu). Będzie mnóstwo firm z kaskami wszelkiej maści. Możesz tez się spotkać z grupą Wwa - wielu z nas sie wybiera na Bazar.
"Stabilizacja motylka to szpilka."

Żyję tylko dlatego, że jeżdżę szybciej niż moi oprawcy.
_________________

http://www.sigaro.pl/ http://www.eprestigio.pl
_________________

Obrazek
przemi
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: przemi »

To i ja się przyłączę do dyskusji, mam naxę SB 05 drugi sezon, wcześniej jeździłem trochę w N42 kolegi - co do porównania to był chyba cichszy. Ostatnio moją naxę miałem na głowie 10 godzin z króciutkimi przerwami i nie odczuwałem dyskomfortu, a wręcz stwierdziłem że chyba jak na moje potrzeby to naxa jest w zupełności wystarczająca. Jestem właśnie na kupnie jakiejś skorupy i dumałem nad n43, ale nie wiem, czy jednak wybór nie padnie na naxę z blendą, z tym że raczej otwartą. Oba mają stosowne atesty i oba pewnie wyprodukowano w CHRL :).
Czy ktoś z Was ma może Naxa z bluetooth'em i podzieli się doświadczeniem z używania powyższego wynalazku?
Awatar użytkownika
szewron
Posty: 832
Rejestracja: 02 lutego 2011, 22:51
Motocykl: była XV750, MS1300
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 50
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: szewron »

TomekForest pisze:Tylko czy szczękowe są tak samo wytrzymałe jak integralne? w końcu to nie jedna częśc tylko 2 łączone.
Na pewno są bardziej wytrzymałe niż kaski otwarte. Mówimy oczywiście o szlifach (oby tych jak najmniej), po których jest co zbierać. Zawsze to dół twarzy jest chroniony a i napić się jakoś trzeba a wiesz, że nie zawsze jest czas na zdjęcie kasku :nazdrowie: :mrgreen: W innych przypadkach to tak jak w puszce: anioł stróż działa do określonej prędkości i wartości sił z niej wynikających - po ich przekroczeniu nie pomoże żadne zabezpieczenie.
Z motocyklami jest jak z wódką: prawdziwa jazda zaczyna się od litra

Cierpliwość palcem dół wykopie
Nie ma takiego miasta Londyn... jest Lądek, Lądek Zdrój...
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Blunio »

Beatrycze, napisała:
tymczasem szukam czegoś do 400zł
No cóż, jak mówią brydżyści: niebogaty gra na raty. Ale jest jeszcze jedno powiedzenie, tym razem motocyklistów: to, ile wydałaś na kask, świadczy o tym, jak cenisz swoje zdrowie lub życie.
Ja wychodzę z założenia, że lepiej wydać trochę więcej od razu, niż po zakupie pluć sobie w brodę że kupiło się nie to, co by chciało się mieć. A za rok wydasz więcej na nowy kask i będziesz kombinować jak koń pod górkę, co zrobić ze starym.
Wybór jednak należy do Ciebie :idea:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 977
Rejestracja: 31 sierpnia 2009, 11:13
Motocykl: Virago 535 93r. 2YL
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 35
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Forest »

Wiecie, co?

Miło, że można posłuchac Waszych rad i uczyc się od lepszych, starszych.
Blunio napisał coś co mi przemówiło do rozsądku, dzięki Wszystkim za to, co pisaliście.

o wiele łatwiej mi teraz coś wybrac. Może Beatrycze spotkamy się razem na tej giełdzie. ale na pewno nie przed 10(wypłatą) :D
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... ruC2kSql0c#!
Blues Boy Dan - The Ballad of Hollis Brown - Newar Blues Festival 2012 (6:50)
Awatar użytkownika
Beatrycze
Posty: 1722
Rejestracja: 09 października 2010, 23:50
Motocykl: VS 1400 custom built
Lokalizacja: Daleszyce koło Kielc / Wrocław
Wiek: 31
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Beatrycze »

Therion pisze:Wstań wcześnie rano w sobotę (baaardzo wcześnie ) :twisted: i przyjedź do 100licy na Bazar Motocyklowy
dobry żart :D ja musiałabym chyba wstać w piątek wieczorem a nie w sobotę rano :P za daleko troszkę :D ale dzięki za propozycję :P Tomek więc gdzie jak gdzie ale tam raczej się nie spotkamy :P
p.s.: a ja wypłata w piątek :twisted:
Miszczoska Żona
Królowa Serników
Obrazek
rock hard, ride free
all day, all night
rock hard, ride free
all your life
Awatar użytkownika
Lisu_Wloc
Posty: 470
Rejestracja: 15 lutego 2011, 10:55
Motocykl: Yamaha XJR 1300
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 42
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Lisu_Wloc »

Tak się zastanawiałem co sprawia, że jeden kask kosztuje 300zł a drugi powiedzmy że podobny kosztuje 2-3x tyle ? Dodajmy, że oba kaski posiadają atesty czyli zostały sprawdzone ze względu na wytrzymałość itd. Jestem świadomy tego, że jeden produkt jest lepszy od drugiego, ale czy nie może być też tak że kupuje się "firmę" ?

To samo jest w sportowych butach i masie innych produktów (choćby elektronicznych). Za jakość się płaci niestety często jest tak, że dobrej jakości produkty o mniej znanej marce są uznawane za "buble" bo są znacznie tańsze niż wyroby potentatów z danej dziedziny.

Ja bym tak nie generalizował, że "tyle ile wydajesz tak cenisz swoje życie". Ja bardzo cenie swoje życie, ale nie stać mnie na kupno kasku za 2tys zł. Tzn. że mam w ogóle nie jeździć ? :)
Awatar użytkownika
Beatrycze
Posty: 1722
Rejestracja: 09 października 2010, 23:50
Motocykl: VS 1400 custom built
Lokalizacja: Daleszyce koło Kielc / Wrocław
Wiek: 31
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Beatrycze »

Lisu_Wloc dokładnie, podpisuję się pod całą Twoją wypowiedzią. Z resztą wystarczy spojrzeć wyżej - większość posiadaczy Naxy jest zadowolona, czego nie można powiedzieć o posiadaczach Nolana N43. Oczywiście nie twierdzę, że Nolan to kiepska firma - sama jej renoma o czymś świadczy. Ale za nią idzie cena. A może niektóre firmy istnieją na rynku dużo krócej i właśnie przez takie myślenie (dobry=drogi) nie mają szans wśród wielbicieli nolana, caberga czy shoei. nie mogą narzucić wysokiej ceny, bo każdy jeśli ma wybulić to weźmie bardziej sprawdzoną firmę a skoro nie mogą się tak wysoko cenić, to ludzie myślą, że to bubel. błędne koło.
Miszczoska Żona
Królowa Serników
Obrazek
rock hard, ride free
all day, all night
rock hard, ride free
all your life
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Marcin »

Miałem N43. Kupiłem 4 lata temu i jeździłem w nim 3 sezony. Kask super. Dopasowany, super wykonany i co najfajniejsze ... cichy mimo że to JET. Blenda spełniała swoją rolę i sama nie spadała. Jeżeli teraz kupowałbym Jeta to tylko nolana.
Obrazek
Awatar użytkownika
szewron
Posty: 832
Rejestracja: 02 lutego 2011, 22:51
Motocykl: była XV750, MS1300
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 50
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: szewron »

W dzisiejszej (chorej) rzeczywistości ciągłej sprzedaży naprawdę trzeba uważać na to co i za ile się kupuje... Myślę, że najważniejsze jest to, żeby kask był zgodny z normą ECE R 22-05 a czy się go kupi za 200 czy za 2000 PLN to już kwestia indywidualna na co kogo stać... Pytanie tylko czy naprawdę jest potrzeba kupowania kasku za więcej niż np.: 600-700 PLN? (co i tak uważam za dużo)
Moi Drodzy, kask to bardzo ważny element naszego bezpieczeństwa jednak to tylko element całości, całości na którą składa się wiele innych czynników. Najważniejsze jest to co się pod tym kaskiem ma i jak się tego używa, aby do nieszczęścia nie doprowadzić :wink:
Z motocyklami jest jak z wódką: prawdziwa jazda zaczyna się od litra

Cierpliwość palcem dół wykopie
Nie ma takiego miasta Londyn... jest Lądek, Lądek Zdrój...
Awatar użytkownika
izula
Posty: 227
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:37
Motocykl: czerwona strzała
Lokalizacja: Koszalin
Wiek: 49
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: izula »

Beatrycze pisze:Z resztą wystarczy spojrzeć wyżej - większość posiadaczy Naxy jest zadowolona, czego nie można powiedzieć o posiadaczach Nolana N43.
myślę że większość posiadaczy Nolana też jest zadowolona z ich skorup. Osobiście znam kilka takich osób i sama się do nich zaliczam.
W dyktaturach to władza daje kasę
W demokracjach to kasa daje władzę


była Virago 535
była Suzuki GSR 600
jest Suzuki GSXR 600
przemi
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: przemi »

Bardzo mnie osobiście ciekawiły by testy porównawcze skorup nolana i naxa. W dywagacjach na temat kasków na pewno nie można iść drogą że kask 3x droższy jest znacznie bezpieczniejszy niż ten 3x tańszy. Obie skorupy muszą wytrzymać takie same siły niszczące, to pewnik, pytanie zachodzi jedynie czy ten 3x droższy wytrzymuje 3x większe uderzenie???. Raczej nie, kwestią je różniącą pozostawać może jakość użytych do jego wykończenia materiałów, ilość zamontowanych wodotrysków itp. itd. Ktoś ma kasę to kupuje N43 za 750zł, ktoś nie chce wydać takiej kasy bierze naxe za 220zł.
Wszak Naxa to firma z okolic podkrakowskiego Gdowa, nie mają tam raczej produkcji, te skorupy robi dla nich jakaś istniejąca na rynku firma. Z drugiej strony ciekawe kto? może ktoś ma taką wiedzę?
Na rynku różnego rodzaju artykułów od spożywki począwszy istnieje rynek produktów oferowanych do sprzedaży przez znane marki pod różnymi nazwami dystrybutorów. Sam kiedys kupiłem w Lidlu myjkę wysokociśnieniową powaznie zastanawiając się czy będzie coś warty sprzęt 2x tańszy niż jego odpowiednik znanej marki na K. Po poszperaniu tu i tam okazało się, że dla Lidla urządzenia te robiła czołowa firma światowa. Ilość sprzedaży i tak zapewniła odpowiedni zysk, a prestiż firmy z najwyższej półki jakościowo-cenowej nie ucierpiał.
Awatar użytkownika
Lisu_Wloc
Posty: 470
Rejestracja: 15 lutego 2011, 10:55
Motocykl: Yamaha XJR 1300
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 42
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Lisu_Wloc »

szewron pisze: Najważniejsze jest to co się pod tym kaskiem ma i jak się tego używa, aby do nieszczęścia nie doprowadzić :wink:
AMEN :bravo:
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Marcin »

przemi pisze:Z drugiej strony ciekawe kto? może ktoś ma taką wiedzę?
Produkują je w Chinach. Kaski z wyższej półki również pochodzą z Azji

Link do dyskusji między motocyklistami, a przedstawicielem Naxa.
dyskusja
Obrazek
Awatar użytkownika
amfm
Posty: 153
Rejestracja: 20 listopada 2007, 19:09
Motocykl: BMW R1150 RT
Lokalizacja: Maszków k.Krakowa
Wiek: 58
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: amfm »

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to mam do sprzedania używanego Airoha SV55-S, pełne dane w dziale SPRZEDAM
Awatar użytkownika
Beatrycze
Posty: 1722
Rejestracja: 09 października 2010, 23:50
Motocykl: VS 1400 custom built
Lokalizacja: Daleszyce koło Kielc / Wrocław
Wiek: 31
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Beatrycze »

izula pisze:myślę że większość posiadaczy Nolana też jest zadowolona z ich skorup. Osobiście znam kilka takich osób i sama się do nich zaliczam.
to super, że jesteś zadowolona ze swojego kasku :) nie zagłębiałam się w opinie o Nolanie bo z góry wiedziałam, że na razie mnie na niego nie stać. u góry zostały zacytowane opinie niezbyt pochlebne dla szczękowego nolana i o nich mówiłam, nie mając na myśli nolana ogółem tylko ten konkretny kask, jako przykład, że kask z górnej półki może mieć mniej zadowolonych użytkowników, niż kask średniej klasy :) nie krytykuję nolana, jestem świadoma, że to dobra firma. niestety droga.

pojechałam dzisiaj do MotorSport na Stanisławowską i zastawszy miłego sprzedającego, który mnie powitał "o, koleżanka Beatrycze z forum virago" dokonałam zakupu Naxy S4 (z dodatkową zniżką :bravo: ) . Pierwsze wrażenie - super. wygodny, dość lekki (no nie tak jak orzeszek, w którym do tej pory jeździłam :P) i w ogóle jestem zakochana w tym kasku. I w cale nie wydaje się tak ogromy! chociaż rozmiar jest spooory :oops:
chęć do jazdy jeszcze się powiększyła, chociaż nie sądziłam, że to jeszcze możliwe! :D

dołączam więc do grona posiadaczy Naxy, mam nadzieję, że tych zadowolonych :)
Miszczoska Żona
Królowa Serników
Obrazek
rock hard, ride free
all day, all night
rock hard, ride free
all your life
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Blunio »

Beatrycze pisze:dołączam więc do grona posiadaczy Naxy
No i problem rozwiązany :mrgreen:
A co do marketingu i sen towarów, to rzeczywiście trudno się w tym połapać. Jak napisał przemi, cześć towarów produkowanych przez renomowane firmy z przeznaczeniem dla masowego odbiorcy (Biedronka, Lidl itp.) jest sprzedawana pod innymi markami. Zięć pracuje w firmie spedycyjnej i mówi, że ten sam towar z logo znanej firmy jest sprzedawany za dwa razy większa cenę niż sprzedawany ze znakiem towarowym NO NAME. Jedna kupując produkt renomowanej firmy można się spodziewać z dużą dozą prawdopodobieństwa że był produkowany ze ścisłą kontrolą jakości, z dobrych materiałów, ma serwis, dostęp do części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych itp., mimo tego że oba noszą napis Made in PRCh (czy jakoś tak).
Produkt NO NAME może być równie dobry, ale to już jest loteria, bo nie musi.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
amfm
Posty: 153
Rejestracja: 20 listopada 2007, 19:09
Motocykl: BMW R1150 RT
Lokalizacja: Maszków k.Krakowa
Wiek: 58
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: amfm »

Beatrycze pisze:nie zagłębiałam się w opinie o Nolanie bo z góry wiedziałam, że na razie mnie na niego nie stać... dołączam więc do grona posiadaczy Naxy, mam nadzieję, że tych zadowolonych :)
Nie od razu Kraków zbudowano, ja od paru lat jeżdżę w szczękowym Airohu i dopiero teraz pomału przymierzam się do N43. Ważne że wybrałaś kask z atestem co znaczy, że jest co chronić pod kopułą :bravo:
madak
Posty: 6
Rejestracja: 30 marca 2011, 15:27
Motocykl: Virago XV750
Lokalizacja: UK
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: madak »

Przyznaję się bez bicia, nie przeczytałem 27 stron w tym temacie, wiec moze juz ktoś to zapodał, ale popatrzcie sobie na wu wu wu sharp kropka gov kropka uk (w tym momencie strona jest niedostępna - pewnie robia jakies ulepszenia), to super źródło testów jeżeli chodzi o kaski znanych marek.

Ja osobiście mam Nolana n102 intercomm i sobie chwalę - pinlock sprawuje się rewelacyjnie, szczęka się podnosi łatwo i sprawnie, jest wygodny, jedyny mankament to blenda, i to nawet nie to że opada czasami, ale jest tak zamontowana ze szybko sie rysuje :(. A marzenie to SHOEI Multitec!
przemi
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: przemi »

Beatrycze pisze:
dołączam więc do grona posiadaczy Naxy, mam nadzieję, że tych zadowolonych :)
Będąc zadowolony z mojej poprzedniej naxy, która przechodzi na plecaczka również nabyłem S4.
HJC jakoś nie pasował do mojej kalarepy, N43 - hmmmm jakby był choć 3 stówy tańszy :( , więc siłą rzeczy wybór padł na naxe, zostało na piórniczek i jeszcze na podnóżki na gmole i jeszcze zostało na wachę na kilka niezłych wypadów. Oczywiście odkąd go nabyłem pogoda daje znać że to kwiecień, więc na próbę bojem będę musiał poczekać :( .
Awatar użytkownika
kalifornia7777
Posty: 55
Rejestracja: 30 marca 2011, 19:20
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 46
Status: Offline

Shiro SH-55 Solid

Post autor: kalifornia7777 »

Czy ktoś miał do czynienia z kaskami firmy Shiro, przymierzam się do modelu SH-55 Solid, ale chciałem zapytać urzytkowników jak się sprawują. Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Beatrycze
Posty: 1722
Rejestracja: 09 października 2010, 23:50
Motocykl: VS 1400 custom built
Lokalizacja: Daleszyce koło Kielc / Wrocław
Wiek: 31
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Beatrycze »

przemi pisze:nabyłem S4.
wczoraj w Wiosce przekonałam się, że baaaaaardzo dużo motocyklistów jest w posiadaniu tago kasku. więc tym bardziej sądzę, że wybór był dobry :rock:
kalifornia7777 pisze:urzytkowników
chyba miałeś na myśli użytkowników :P
wiem, czepiam się, przepraszam ;)
Miszczoska Żona
Królowa Serników
Obrazek
rock hard, ride free
all day, all night
rock hard, ride free
all your life
Awatar użytkownika
kalifornia7777
Posty: 55
Rejestracja: 30 marca 2011, 19:20
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 46
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: kalifornia7777 »

:oops: Wstyd. Oczywiście masz rację że "użytkowników". Przepraszam i dzięki za poprawienie. :oops:
ODPOWIEDZ