Portugalia 2011

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
onslaught
Posty: 501
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 15:53
Motocykl: xv-535, xvs-1300a
Lokalizacja: Piaseczno
Wiek: 61
Status: Offline

Re: Portugalia 2011

Post autor: onslaught »

ok. u nas przygotowania idą pełną parą. żeby tak jeszcze do maja paliwko trochę staniało... :wink: do zobaczenia w Orlenie. tj. chciałem powiedzieć: w Orleanie.
pozdrawiam.
:motorcycle:
onslaught
Looking good is better than looking where you're going. Always.
Jeremy Clarkson
Awatar użytkownika
MORDA
Posty: 1180
Rejestracja: 04 września 2007, 12:21
Motocykl: xv 750 i DL 650
Lokalizacja: Góra
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Portugalia 2011

Post autor: MORDA »

U mnie też wszystko było gotowe :-( tylko wyskoczyła mała awaria muszę wymienić uszczelniacze :frustrated: czyli dodatkowe koszty :frustrated:
Awatar użytkownika
Jarek72
Posty: 718
Rejestracja: 24 września 2010, 11:35
Motocykl: VIRAGO XV750 96`
Lokalizacja: Mogilno
Wiek: 52
Kontakt:
Status: Offline

Re: Portugalia 2011

Post autor: Jarek72 »

Przeczytałem ten post i nawet nie wiecie jak Wam k...a zazdroszczę. Powodzenia :rock: :chopper:
Awatar użytkownika
maciek535
Posty: 452
Rejestracja: 24 września 2008, 17:42
Motocykl: V Strom 650
Lokalizacja: Londyn-Krakow
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Portugalia 2011

Post autor: maciek535 »

Morda ,mam nadzieje,ze pojdzie jak po masle z tymi uszczelniaczami;-))). Ja to sie martwie tylko o swoja d..e bo po wczorajszej jezdzie jescze mnie piecze-nie dotarta ;-)))) ale mam jeszcze troszke czasu na trening ;-).
Chcesz byc doceniony?
Podrozuj albo umrzyj!
Awatar użytkownika
MORDA
Posty: 1180
Rejestracja: 04 września 2007, 12:21
Motocykl: xv 750 i DL 650
Lokalizacja: Góra
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Portugalia 2011

Post autor: MORDA »

Z uszczelniaczami będzie Ok :wink: już umówiony jestem do mechanika :rock: a co do bolącej d..y to po pierwszym 1000 km nic nie będziesz czuł :mrgreen: :rock:
Awatar użytkownika
onslaught
Posty: 501
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 15:53
Motocykl: xv-535, xvs-1300a
Lokalizacja: Piaseczno
Wiek: 61
Status: Offline

Re: Portugalia 2011

Post autor: onslaught »

pies drapał uszczelniacze. byle zwieracze wytrzymały... :grin: mnie jeszcze czeka regulacja zaworów, wymiana oleju i synchronizacja gaźników. dzionek roboty.
w myślach - już jadę :rock:
pzdr
onslaught
Looking good is better than looking where you're going. Always.
Jeremy Clarkson
Awatar użytkownika
MORDA
Posty: 1180
Rejestracja: 04 września 2007, 12:21
Motocykl: xv 750 i DL 650
Lokalizacja: Góra
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Portugalia 2011

Post autor: MORDA »

:mrgreen: Za zwieracze to jestem spokojny :wink: a dzisiaj zaczynam zbierać pomału graty :rock: i odliczać dzionki :bravo:
ronin
Status: Offline

Re: Portugalia 2011

Post autor: ronin »

ponad 10 lat temu tam siedziałem prawie rok od leiri do końca świata czyli Cabo de São Vicente miałem tam nawet tenere ;-)) ceny w głowie niestety mam w escudo i głównie hoteli ale widoki zostają niezmienne niezależnie od ustroju więc jak by ktos chciał dzikie miejsca na namiot to znam parę ;-))) ogólnie nie lubię portugali w porównaniu z hiszpanią ale portugalia ma ocean i nie sposób to porównać do czegoś tam ale nie ma chyba nic milszego od pobudki waleniem oceanu o skały a znam pare takich miejsc moje info jak juz wspomniałem jest z czasów escudo ale krajobrazy nie zmieniają się tam tak szybko i chętnie bym dołączył ale niestety jestem pusty jak bęben więc mogę być z wami tylko duchem ;-)))no i najważniejsze dobry GPS bo ponad 10 lat temu tego nie było dobrych map też (mam nadzieję że jest lepiej ;-) ))) bo nigdzie w europie i poza tyle nie błądziłem ;-))a kontakt z autochtonami jest utrudniony ;-))) byłem nawet przekonany że U2 tam wymyśliło song "where the streets have no names" ;-)) ale być może jest już lepiej gdyż trochę czasu już upłyneło ....ale jazda na virago do końca świata to musi być coś powodzonka i jakby co to służę pomocą .....;-))no i innych części europy też co prawda puszką ale zawsze coś podpowiem ;-)))
Awatar użytkownika
MORDA
Posty: 1180
Rejestracja: 04 września 2007, 12:21
Motocykl: xv 750 i DL 650
Lokalizacja: Góra
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Portugalia 2011

Post autor: MORDA »

Ronin a nie masz tam jeszcze jakiegoś znajomego który mógłby nam coś podpowiedzieć na miejscu :wink:
ronin
Status: Offline

Re: Portugalia 2011

Post autor: ronin »

No niestety kontakty umarły śmiercią naturalną ;-((
szkoda że jestem pusty bo ok 50 km od orleanu byłaby meta za flaszkę ;-))
Awatar użytkownika
MORDA
Posty: 1180
Rejestracja: 04 września 2007, 12:21
Motocykl: xv 750 i DL 650
Lokalizacja: Góra
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Portugalia 2011

Post autor: MORDA »

ronin pisze: szkoda że jestem pusty bo ok 50 km od orleanu byłaby meta za flaszkę ;-))


Wielka szkoda ;)


JUŻ TYLKO 17 DNI :mrgreen:
lysybald
Posty: 557
Rejestracja: 10 września 2007, 19:41
Motocykl: czarny
Lokalizacja: Pruszków
Status: Offline

Re: Portugalia 2011

Post autor: lysybald »

MORDA pisze:JUŻ TYLKO 17 DNI :mrgreen:
nie ma się co cieszyć, u mnie za oknem śnieg sypie :shock: :mrgreen: :wink:
Awatar użytkownika
onslaught
Posty: 501
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 15:53
Motocykl: xv-535, xvs-1300a
Lokalizacja: Piaseczno
Wiek: 61
Status: Offline

Re: Portugalia 2011

Post autor: onslaught »

odezwał się kolega z kołobrzegu (dragstar 1100). zdecydowany jechać. założyłem fotobloga na PRT (http://onslaught-virago.flog.pl) - może ronin rozpozna stare miejsca...? :wink: dzisiaj odebrałem kartę ekuz (w w-wie wydają od ręki). kolegom również polecam. z inwestycji został mi jeszcze gps. chyba zdecyduję się na beckera crocodile (kompromis między ceną i jakością). ma ktoś jakieś zdanie na ten temat? pozdrawiam towarzyszy podróży (dozo w łagowie) i tych wszystkich, którzy pozostaną w kraju, ale będą za nas trzymać kciuki :rock:
onslaught
Looking good is better than looking where you're going. Always.
Jeremy Clarkson
Awatar użytkownika
MORDA
Posty: 1180
Rejestracja: 04 września 2007, 12:21
Motocykl: xv 750 i DL 650
Lokalizacja: Góra
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Portugalia 2011

Post autor: MORDA »

Brawo dla kolegi z Kołobrzegu :bravo: :bravo: :bravo:
lysybald
Posty: 557
Rejestracja: 10 września 2007, 19:41
Motocykl: czarny
Lokalizacja: Pruszków
Status: Offline

Re: Portugalia 2011

Post autor: lysybald »

onslaught pisze:z inwestycji został mi jeszcze gps. chyba zdecyduję się na beckera crocodile (kompromis między ceną i jakością). ma ktoś jakieś zdanie na ten temat?
Kiedyś stałem przed podobnym dylematem, że zielony jestem w temacie skorzystałem z rady wwwwoltiego i zakupiłem Lark'a a konkretnie to Wojtek kupił i wgrał mapy na Europe.
W wakacje zrobiłem 8kkm i żadnych problemów z tym, że jeździłem w słuchawkach wyświetlacz dosyć słaby, ale cena połowę mniejsza od modelu wybranego przez Ciebie.
Awatar użytkownika
maciek535
Posty: 452
Rejestracja: 24 września 2008, 17:42
Motocykl: V Strom 650
Lokalizacja: Londyn-Krakow
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Portugalia 2011

Post autor: maciek535 »

od Orleanu to sie nie martwcie , mam cztery mapy ,damy rade :-))
Chcesz byc doceniony?
Podrozuj albo umrzyj!
Awatar użytkownika
onslaught
Posty: 501
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 15:53
Motocykl: xv-535, xvs-1300a
Lokalizacja: Piaseczno
Wiek: 61
Status: Offline

Re: Portugalia 2011

Post autor: onslaught »

do Orleanu dojadę bez mapy i po ciemku. wyzwaniem jest Portugalia, bo tam jeszcze nie byłem. i to mnie właśnie kręci :mrgreen:
onslaught
Looking good is better than looking where you're going. Always.
Jeremy Clarkson
Awatar użytkownika
MORDA
Posty: 1180
Rejestracja: 04 września 2007, 12:21
Motocykl: xv 750 i DL 650
Lokalizacja: Góra
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Portugalia 2011

Post autor: MORDA »

Tak jak mówi Radek do Portugalii nie powinno być problemów w końcu będziemy jechać głównymi drogami gorzej na miejscu :roll: ale damy rade :rock:
Awatar użytkownika
onslaught
Posty: 501
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 15:53
Motocykl: xv-535, xvs-1300a
Lokalizacja: Piaseczno
Wiek: 61
Status: Offline

Re: Portugalia 2011

Post autor: onslaught »

pierwszym wyzwaniem jst Łagów k. Zgorzelca :wink:
pozdro
onslaught
Looking good is better than looking where you're going. Always.
Jeremy Clarkson
Awatar użytkownika
maciek535
Posty: 452
Rejestracja: 24 września 2008, 17:42
Motocykl: V Strom 650
Lokalizacja: Londyn-Krakow
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Portugalia 2011

Post autor: maciek535 »

po Portugalii zrobilem cos kolo 4 tys km ,puszka ?!? ale o kawe ,kanapke spanie sie dogadam , damy rade :-)))
Chcesz byc doceniony?
Podrozuj albo umrzyj!
ronin
Status: Offline

Re: Portugalia 2011

Post autor: ronin »

może ronin rozpozna stare miejsca...?
napewno rozpoznam jak będziecie tam gdzie byłem ...;-))
Nie wiem jakiego macie czy tez bez plana ;-)) z san sebastian macie dwupasmówkę do madrytu i potem do badajoz za free a potem płatna do lizbony więc możecie sporo kilasów nawalić płatny jest odcinek przez victoria-gaetz na puszkę to było chyba 2.50 euro a przez bilbao za free ale km więcej więc chyba na jedno wyjdzie ;-)) gdybym jechał to leciałbym jednak za bilbao az do porto ale nigdy nie miałem na to czasu ale fajne winkle tam były o widokach nie mówiąc ;-))...
Ostatnio zmieniony 07 maja 2011, 20:33 przez ronin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MORDA
Posty: 1180
Rejestracja: 04 września 2007, 12:21
Motocykl: xv 750 i DL 650
Lokalizacja: Góra
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Portugalia 2011

Post autor: MORDA »

Każda wskazówka jest cenna dzięki :rock:
Awatar użytkownika
onslaught
Posty: 501
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 15:53
Motocykl: xv-535, xvs-1300a
Lokalizacja: Piaseczno
Wiek: 61
Status: Offline

Re: Portugalia 2011

Post autor: onslaught »

myślałem, żeby wybrzeżem atlantyku pojechać do gibraltaru i tam zdecydować, co dalej (ważny jest czas). w bardziej ambitnym wariancie byłoby dalej wokół płw. pirenejskiego, andora, płn włochy, szwajcaria, austria, czechy i do polski. w wariancie mniej ambitnym (za to bardziej realnym) byłoby właśnie na północ przez madryt i bilbao. zobaczymy, co wyda. drogę przez bilbao i madryt też kiedyś pokonywałem samochodem, jadąc z bxl na pd. hiszpanii. winkielki miejscami urzekające, zaprawdę :).
pozdrawiam.
onslaught
Looking good is better than looking where you're going. Always.
Jeremy Clarkson
ronin
Status: Offline

Re: Portugalia 2011

Post autor: ronin »

próbuję znaleść ile kosztuje na brisa.pt ale coś mi net szwankuje ;-((z badajoz do lizbony ok. 200 km motory tak samo jak puszka ;-((nie mogę sobie przypomnieć ile to kosztowało być może w okolicach 40-50 pln ale będe szukał bedzie ponad 1000 km krótsza jest i za free bilbao burgos salamanca ok 900 km lub też ok 800 km bilbao burgos leon porto także przy waszych przebiegach w dzionek zrobicie i portugalia brzegiem oceanu stoi otworem ;-)) a potem powoli na dół jak się nauczę jak na google robić trasę to prześlę a jak nie to podam waypointy pod rozwagę a sami zdecydujecie co tak a co nie ;-))) szkoda że nie mogę jechać ;-(

[ Dodano: Sob Maj 07, 2011 10:08 pm ]
drogę przez bilbao i madryt też kiedyś pokonywałem samochodem, jadąc z bxl na pd. hiszpanii. winkielki miejscami urzekające, zaprawdę .
góry doły i te duże Byki w polu na tle zachodu słońca do dziś mi w bani siedzą .....na powrót też mam parę punktów francja swiss służe fotkami jak chcecie skoczyć na bungee jak james Błont ;-)) w valle verzasca ;-)
Awatar użytkownika
onslaught
Posty: 501
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 15:53
Motocykl: xv-535, xvs-1300a
Lokalizacja: Piaseczno
Wiek: 61
Status: Offline

Re: Portugalia 2011

Post autor: onslaught »

o ile mnie pamięć nie myli, to przejazd autostradami przez FRA w okolice malagi kosztował ok. 100€. 6 lat temu.
onslaught
Looking good is better than looking where you're going. Always.
Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ