Tour de Baltic [2012 ?]

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Tour de Baltic [2012 ?]

Post autor: Schwartzu »

Najpierw trzeba trochę wymarznąć na północy, żeby docenić gorące słońce południa :)

[ Dodano: Czw Paź 28, 2010 11:57 pm ]
skipbulba, no tak szacuje, zupełnie na oko. Może będzie bliżej 2,5tys. Dla porównania podam, że 10 dniowy wyjazd do Czech kosztował mnie równy tysiąc PLNów ( 2500 km ). No ale w Skandynawii jedzonko bez porównania droższe... Zawsze można zabrać ze sobą trochę.
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
skipbulba
Posty: 2030
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 18:49
Motocykl: BMW k1200 LT
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Tour de Baltic [2012 ?]

Post autor: skipbulba »

No to ja zrobiłem odwrotnie, dobre 15 lat pociłem się w Adriatycko - śródziemnomorskich klimatach i wreszcie doceniłem północny chłodek :D
Było Virago XV 535, Dragstar XVS 1100 Classic, był Roadstar XV 1700 Silverado
Jest BMW K 1200 LT
---
Skip
Cruiseriders MC Poland
Mother Chapter
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2030
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Tour de Baltic [2012 ?]

Post autor: hunter of wind »

Schwartzu pisze:bliżej 2,5tys.
Pozwoliłem sobie trochę oszacować koszty i wyszło mi raczej bliżej 4, niż 3k.
Na zmieszczenie się w pobliżu 2,5 k zł, byłaby szansa tylko w przypadku całkowitego wyeliminowania płatnych noclegów (przynajmniej w Niemczech i Skandynawii).
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Awatar użytkownika
tyfuz
Posty: 806
Rejestracja: 08 listopada 2008, 09:30
Motocykl: xv750 '97 i krówka
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tour de Baltic [2012 ?]

Post autor: tyfuz »

jak planowalem wiosna wyprawe taka, ktora niestety nie wypalila z roznych wzgledow, to znalazlem takiego bloga:

http://wokolbaltyku.blox.pl/html?utm_so ... znosci0810

sa tam informacje co warto zobaczyc, i mniej wiecej koszt takiej wyprawy (wyszlo im z 10k - tyle ze nocowali w hotelach i takich tam, nie byla wersja oszczednosciowa :mrgreen: )
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Tour de Baltic [2012 ?]

Post autor: Schwartzu »

Dzięki tyfuz za linka, przyjrzę się temu co tam wypisują.

[ Dodano: Pią Paź 29, 2010 11:19 am ]
Nie mogę się na szybko dopatrzyć ile czasu mieli na tą podróż...

[ Dodano: Pią Paź 29, 2010 12:37 pm ]
Już mam.. też 2 tygodnie

[ Dodano: Pią Paź 29, 2010 12:42 pm ]
Przydatny link z bloga, aktualne średnie ceny paliw w różnych państwach: http://www.e-petrol.pl/index.php/notowa ... liw-europa

[ Dodano: Pią Paź 29, 2010 12:45 pm ]
wokolbaltyku.blox.p pisze: Mosty w Danii: 350 zł
Prom z Helsinek do Tallina: 400 zł
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
thomek13
Posty: 773
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 17:49
Motocykl: BMW C600 Sport
Lokalizacja: Dreieich - Słubice
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Tour de Baltic [2012 ?]

Post autor: thomek13 »

Plan ambitny i ciekawy, ja z braku czasu na pewno nie pojadę, ale mam nadzieję, że co niektórym wyprawa się uda :rock: Z tego co wiem to mandaty w Szwecji są cholernie wysokie także uważać trzeba z przeginaniem szczególnie w obszarze zabudowanym!
- sprzedaż samochodów osobowych, dostawczych oraz motocykli
- pomoc w zakupie pojazdu w Niemczech
- załatwienie wszelkich formalności i transport pod dom
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Tour de Baltic [2012 ?]

Post autor: Schwartzu »

Odgrzewamy kotleta!

Zaczyna krystalizować się plan wyjazdu:
23 czerwca - 10 lipca
Wstępna trasa
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 708
Rejestracja: 14 grudnia 2008, 16:46
Motocykl: MG California, Norge
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Tour de Baltic [2012 ?]

Post autor: Maćko »

Super traska ale odległości pomiędzy poszczególnymi punktami jak dla mnie nie do przebycia. Jeżdziłem w zeszłym roku trochę z Doti i jak dla nas odległość do 350 km jeszcze była z trudem do przełknięcia(oczywiście mówimy o Polsce). Jeśli ktoś wybiera się z plecaczkiem to radzę mu ,żeby przemyślał to jeszcze raz chyba ,że chce mieć przechlapane :wink:
Awatar użytkownika
Paweł Włóczykij
Posty: 1444
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 23:49
Motocykl: nieco ułomny
Lokalizacja: Józefów
Wiek: 64
Status: Offline

Re: Tour de Baltic [2012 ?]

Post autor: Paweł Włóczykij »

Schwartzu pisze:Wstępna trasa
Nie chcę mieszać, ale serce mi się kraje, gdy patrzę na odcinek norweski...omijasz największe atrakcje: drogę trolli, najwyższy wodospad, lodowiec... a to o rzut mokrym beretem od wykreślonej trasy. Wiem, że plan napięty, ale lecieć taki szmat drogi i nie zobaczyć sedna (moim zdaniem) Norwegii - żal... Gdybyś miał ochotę - służę informacjami.
...via ad meta - metam est!
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Tour de Baltic [2012 ?]

Post autor: Schwartzu »

Maćko pisze:Super traska ale odległości pomiędzy poszczególnymi punktami jak dla mnie nie do przebycia. Jeżdziłem w zeszłym roku trochę z Doti i jak dla nas odległość do 350 km jeszcze była z trudem do przełknięcia(oczywiście mówimy o Polsce). Jeśli ktoś wybiera się z plecaczkiem to radzę mu ,żeby przemyślał to jeszcze raz chyba ,że chce mieć przechlapane :wink:
Faktycznie jest kilka długich etapów (ok 500km), ale to tylko dojazd i powrót ze Skandynawii. Zamiarem jest jak najszybsze znalezienie się za morzem. Im szybciej dotrzemy na miejsce tym dłużej będziemy mogli rozkoszować się Skandynawią. :) Na miejscu dzienne trasy rzadko kiedy przekroczą 300km - no i w założeniu po drogach gładkich jak stół! :bikersmile:

Ponadto trasę wstępnie podzieliłem na 15 etapów - a mamy do dyspozycji 18 dni, więc są jeszcze 3 rezerwowe. Zobaczymy na miejscu jak wszystko się potoczy. Jeśli odległości będą za duże, to je skrócimy. Awaryjnie możemy również skrócić całą trasę przeprawiając się promem przez zatokę Botnicką zyskując kolejne 3 dni.
Paweł pisze:omijasz największe atrakcje: drogę trolli, najwyższy wodospad, lodowiec...
Na pewno nie chcę omijać drogi Trolli. Jeśli taką traskę wyrysował google - to ŹLE!
Na trasie będzie Droga Trolli oraz Atlantic Road.

Jeśli znacie jakieś miejsce w pobliżu tej trasy, to dajcie koniecznie znać!
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
Paweł Włóczykij
Posty: 1444
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 23:49
Motocykl: nieco ułomny
Lokalizacja: Józefów
Wiek: 64
Status: Offline

Re: Tour de Baltic [2012 ?]

Post autor: Paweł Włóczykij »

Schwartzu pisze: Na pewno nie chcę omijać drogi Trolli. Jeśli taką traskę wyrysował google - to ŹLE!
Na trasie będzie Droga Trolli oraz Atlantic Road.
Mówisz i masz:
Norwegia: wodospady, lodowiec, droga trolli
Schwartzu pisze:Jeśli znacie jakieś miejsce w pobliżu tej trasy, to dajcie koniecznie znać!
o wodospadzie
Lodowiec
Szczegóły na najbliższej zbiórce...
...via ad meta - metam est!
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Tour de Baltic [2012 ?]

Post autor: Schwartzu »

Z powodu niedoborów kadrowych (i innych niespodziewanych wydarzeń :) ) jestem zmuszony przełożyć tegoroczny wyjazd do Skandynawii. Przełożyć, a nie odwołać :!:, bo mimo wszystko uważam ten kierunek za szalenie ciekawy i wart zainteresowania. Temat pozostawiam więc nadal otwarty i zachęcam do zgłaszania swoich propozycji! Może do przyszłego roku uda się zebrać jakąś solidną ekipę.

Pozdrawiam! :rock:
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
Paweł Włóczykij
Posty: 1444
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 23:49
Motocykl: nieco ułomny
Lokalizacja: Józefów
Wiek: 64
Status: Offline

Re: Tour de Baltic [2012 ?]

Post autor: Paweł Włóczykij »

Schwartzu pisze:Z powodu niedoborów kadrowych (i innych niespodziewanych wydarzeń :) ) jestem zmuszony przełożyć tegoroczny wyjazd do Skandynawii.
... jeśli te "inne niespodziewane wydarzenia" wzięły górę nad z dawna planowanym wyjazdem, to chwała im za to, normalnie - "pełen szacun" ...

:rock: :wink: :bravo: :mrgreen: :shock: ... i w ogóle co tylko można....
...via ad meta - metam est!
ODPOWIEDZ