535 pali tylko z lekkim gazem

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
mastermak
Status: Offline

535 pali tylko z lekkim gazem

Post autor: mastermak »

Trochę mnie martwi moja lala: odpala świetnie, ale z lekkim gazem. Gdy bo nie dodam - rozrusznik zakręci, silnik na moment zaskoczy i gaśnie. Gdy dodam ssanie - od razu się dusi (nawet po całej nocy postoju w garażu). Na gorącym silniku zdarza się że zapali bez gazu, ale też nie zawsze - czuję że ledwo dyszy. Ale zawsze, jeśli pochodzi kilkanaście sekund - wszystko już jest okey. Poza tym silnik pracuje dynamicznie, nie ma innych problemów.

Jak myślicie - powinienem coś regulować czy zostawić tak jak jest?
Awatar użytkownika
Malobrody
Posty: 400
Rejestracja: 17 maja 2008, 20:57
Motocykl: xv 750
Lokalizacja: Zarzyce Wielkie
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: 535 pali tylko z lekkim gazem

Post autor: Malobrody »

dokładnie ten sam problem - podejrzewam że muszę wymienić membrany i regulować
Ktoś bardziej doświadczony zabierze głos?
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: 535 pali tylko z lekkim gazem

Post autor: kyller »

zadne membrany :!:
ogolnie regulacje
na ciepłym silniku ma palic na dotyk albo z minimalnym gazem (ja tak wole)
bartazzz
Status: Offline

Re: 535 pali tylko z lekkim gazem

Post autor: bartazzz »

to kwestia gustu. Moja jest ustawiona idealnie wg zegarów cyfrowych, co do obrotów i synchro i na ciepłym od pyknięcia, jak chwile postoi to z lekkim gazem, ale bez zająknięcia. Jak ktoś lubi bez gazu to niech sobie podkręci wolne obroty delikatnie
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: 535 pali tylko z lekkim gazem

Post autor: Blunio »

mastermak pisze:powinienem coś regulować czy zostawić
Nie kombinuj ! Można przedobrzyć. W zeszłym sezonie miałem problemy z ssaniem (usuniete podczas jesiennych spotkań z Lalka w garażu). Latem nie było problemów z paleniem, z tym że zimny silnik odpalałem na lekkim gazie, chwilę potrzymałem na obrotach i już pięknie pykał na wolnych obrotach. Ciepły palił bez gazu.
Chyba jesteś przewrażliwiony :shock:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
mastermak
Status: Offline

Re: 535 pali tylko z lekkim gazem

Post autor: mastermak »

Blunio pisze: Chyba jesteś przewrażliwiony :shock:
Bardzo możliwe - choć może bardziej staram się nauczyć mojej virówki trochę :)
bartazzz pisze: Jak ktoś lubi bez gazu to niech sobie podkręci wolne obroty delikatnie
To próbowałem - ale z kolei po tym jak się lekko zagrzeje to będzie znowu za bardzo hulać na biegu jałowym, a to i większe spalanie i zanik pięknego pykania :)


Dzięki za rady panowie - zostawiam jak jest bez grzebania - no chyba że po sezonie coś podreguluję.
Awatar użytkownika
Malobrody
Posty: 400
Rejestracja: 17 maja 2008, 20:57
Motocykl: xv 750
Lokalizacja: Zarzyce Wielkie
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: 535 pali tylko z lekkim gazem

Post autor: Malobrody »

kyller pisze:zadne membrany :!:
ogolnie regulacje
na ciepłym silniku ma palic na dotyk albo z minimalnym gazem (ja tak wole)
Na zimnym pali z gazem, ciepły na dotyk ale 7l/100 nie powinien palić - stąd te membrany...
Ja również dziękuje za odpowiedzi
flashmaniac
Posty: 92
Rejestracja: 06 lutego 2011, 14:56
Motocykl: 535,Drag1100,FJR1300
Lokalizacja: Ostrołęka
Wiek: 44
Status: Offline

Re: 535 pali tylko z lekkim gazem

Post autor: flashmaniac »

Blunio pisze:
mastermak pisze:powinienem coś regulować czy zostawić
Nie kombinuj ! Można przedobrzyć. W zeszłym sezonie miałem problemy z ssaniem (usuniete podczas jesiennych spotkań z Lalka w garażu). Latem nie było problemów z paleniem, z tym że zimny silnik odpalałem na lekkim gazie, chwilę potrzymałem na obrotach i już pięknie pykał na wolnych obrotach. Ciepły palił bez gazu.
Chyba jesteś przewrażliwiony :shock:
@Blunio
Ja też odpalam zimny silnik na lekkim gazie ( bez gazu na zimnym w ogóle nie odpala )
Na ciepłym pali ładnie bez gazu.
Co zrobić żeby palił bez gazu na zimnym ? domyślam się że ssanie nie działa odpowiedni0 ?
Awatar użytkownika
CARO
Posty: 570
Rejestracja: 28 maja 2009, 11:10
Motocykl: Shadow 750
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: 535 pali tylko z lekkim gazem

Post autor: CARO »

ktos mi kiedys powiedzial ze silniki gaznikowe na zimno zawsze pala z lekkim gazem i jest to normalne,
jak cieple bez gazu.
mozna podkrecic wolne obroty na wyzsze i wtedy na zimnym bedzie palil bez gazu, ale zbyt wysokie obroty to nie jest dobra koncepcja,
wiec nie kombinowac i palic z lekkim gazem
Honda Shadow 750 Spirit.
Awatar użytkownika
paelek86
Posty: 172
Rejestracja: 27 czerwca 2008, 18:45
Motocykl: Yamaha XV 535 Virago
Lokalizacja: Wolsztyn/Poznań
Wiek: 37
Status: Offline

Re: 535 pali tylko z lekkim gazem

Post autor: paelek86 »

Ja mam dokładnie to samo- na zimnym muszę przytrzymać manetkę w momencie startowania, dosłownie dwie bardzo lekkie przygazówki i już ładnie sam działa na ssaniu. Na ciepłym w większości bez gazu. Też mnie to zastanawiało, szczególnie jak widziałem inne moto stojące na nóżce, gościu podchodzi, ssanie i jednym paluszkiem dotyka startera bez dotykania manetki a moto odpala od strzała. Ale jak mówicie że takie zachowanie jest w granicach normy to już się nie martwię:)
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: 535 pali tylko z lekkim gazem

Post autor: Blunio »

Myślę, że to norma, wiekszość motonitów twierdzi że latem odpala "zimny" silnik z gazem, a ciepły to albo z lekkim gazem albo bez gazu. IMHO to kwestia ustawień indywidualnych zasilania z zakresie dopuszczalnych odchyłek. Oczywiście jak temperatury powietrza spadną tak poniżej +10-15 st. C powinno się dawać ssanie. Zresztą, czy jest dobrze ustawione, to po dłuższej przejażdźce warto obejrzeć świece. One dają najlepszy obraz ustawień
Qrna, brakuje cytowania selektywnego ... bo tak jest lepiej ... ciekawe komu :roll:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
ODPOWIEDZ