strzelanie w filtr powietrza

Tematy związane z gażnikami
pawel1986
Posty: 17
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 15:39
Motocykl: Yamaha Virago XV1100
Lokalizacja: Lubochnia/Łódź
Wiek: 38
Status: Offline

strzelanie w filtr powietrza

Post autor: pawel1986 »

Witam,
Jakiś czas temu Xv1100 zaczęła mi czasami delikatnie strzelać w tłumik. Po porządnym przeciągnięciu po puszczeniu gazu potrafiła czasami porządnie strzelić to mnie bardzo nie martwiło. Ostatnio pojawił się problem z dławieniem się przy gwałtownym dodaniu gazu bez obciążenia występowało to rzadko. przy dławieniu strzelała także w gaźnik nasilało się to. W końcu strzelając w filtr powietrza jedno z mocowań do skręcania obudowy filtra oderwało. Zapłon w Virago jest stały także nie ma możliwości aby się przestawił, luzy zaworowe sprawdzałem i są ok.
Synchronizacja, regulacja składu mieszanki tylko pogorszyła strzelanie. Wczoraj rozebrałem gaźniki, membrany ok krucce ssące także nie widać nieszczelności. Poziom paliwa według mnie także ok. Po złożeniu śruby składu mieszanki wykręcone 2 obroty, synchronizacja zrobiona i nadal źle. Sprzęt odpala jednak po rozgrzaniu strzela w tłumik niemilosiernie oraz podczas jazdy powyżej 5tys obrotów zaczyna przerywać. załważyłem także że przy synchronizacji według wakometru sprawdzając cylindry oddzielnie przedni ma sporo niższe obroty od tylniego. Próbowałem także zmieniać skład mieszanki nie bardzo pomaga. Co jeszcze może powodować takie objawy? I czy po złożeniu gaźników synchronizacje zaczynamy od jakiegoś ustawienia wstępnego?? pytam ponieważ znalazłem 2 różne ustawienie można powiedzieć ze skrajne przy których ciecz zachowuje się stabilnie.
Gaźnik MIKUNI
viragomen
Status: Offline

Re: strzelanie w filtr powietrza

Post autor: viragomen »

Po tym co piszesz sugerowałbym porządnie zainteresować się iskrą, bo objawy wskazują tak jakby nie zawsze występowała.
Zakładając że może nic nie jest poważnie uszkodzone radziłbym sprawdzić świece, potem fajki i kable wys. napięcia, potem kontakty "zasilania cewek" i na początek roboty ci powinno wystarczyć :wink:.

Gdyby dalej było źle mam jeszcze kilka pomysłów, ale że tak powiem "coraz czarniejszych", a poza tym nie za dużo na raz :rock:.
Awatar użytkownika
GRISZKA
Posty: 433
Rejestracja: 24 października 2009, 23:59
Motocykl: VIRAGO XV 1000 GOLD
Lokalizacja: Ogorzelec-Kamienna Góra
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: strzelanie w filtr powietrza

Post autor: GRISZKA »

Stawiam na uszkodzeną cewkę. Sprawdz czy jedna ze świec nie jest czarna. Jeśli tak to wyczyść tą świecę i podmień z tą czystą z drugiego garu. Przejedz się i sprawdz jak wyglądają.
pawel1986
Posty: 17
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 15:39
Motocykl: Yamaha Virago XV1100
Lokalizacja: Lubochnia/Łódź
Wiek: 38
Status: Offline

Re: strzelanie w filtr powietrza

Post autor: pawel1986 »

Rezystancja cewek odpowiednia, obie tak samo. Iskra no obu wygląda tak samo jednak nie wiadomo czy w odpowiednim momencie. Strzelanie z tłumika udało mi się zmniejszyć przez regulacje składu mieszanki jednak nadal strzela i przy gwałtownym dodaniu gazu czasami strzeli w filtr czasami nawet przy tym zgaśnie.
viragomen
Status: Offline

Re: strzelanie w filtr powietrza

Post autor: viragomen »

To że iskra jest było pewne już z twojej poprzedniej wypowiedzi, pytania zasadnicze to: czy jest zawsze :?: i czy zawsze tak samo "mocna" :?:
Na oko na prawdę nie jest łatwo to stwierdzić.
Po 1 jak sprawdzasz na wyjętej świecy, to ma ona łatwiej niż w silniku wytworzyć iskrę.
Po 2 trzeba obserwować częstotliwość (i moc) występowania iskry. Jeżeli np. na 10 iskier dwóch nie ma lub są dużo słabsze, to motocykl może tak właśnie świrować i żadna regulacja nie pomoże :D.
pawel1986
Posty: 17
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 15:39
Motocykl: Yamaha Virago XV1100
Lokalizacja: Lubochnia/Łódź
Wiek: 38
Status: Offline

Re: strzelanie w filtr powietrza

Post autor: pawel1986 »

obecnie strzelanie zanikło pali na dotyk na luzie wkręca się bez problemu na obroty podczas jazdy także ale jedynie do około 4-4,5 tys. obrotów powyżej zaczyna przerywać i szarpać. Świece wyglądają dobrze jednak za dużo o nich nie mogę stwierdzić-za krótkie trasy.
viragomen
Status: Offline

Re: strzelanie w filtr powietrza

Post autor: viragomen »

No bo widocznie to co przy nim porobiłeś typu np. "pomiar rezystancji cewek" przy okazji już pomogło na zaniki iskry :D, tylko jeżeli nie znalazłeś konkretnego miejsca i przyczyny to za jakiś czas znowu pewnie przestanie kontaktować i problem wróci :P.

Skoro już zaczyna ładniej pracować, to zapewne regulacja tego co się podczas diagnostyki rozregulowało, ewentualnie wymiana świec jeżeli są stare i będzie pewnie ok :rock:.
pawel1986
Posty: 17
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 15:39
Motocykl: Yamaha Virago XV1100
Lokalizacja: Lubochnia/Łódź
Wiek: 38
Status: Offline

Re: strzelanie w filtr powietrza

Post autor: pawel1986 »

jeszcze mam pytanie odnośnie poziomu paliwa bo nie jestem pewien czy dobrze sprawdzam. Serwisówka podaje 1,5-2 mm, rozumiem ze to wartości poniżej krawędzi komory pływakowej??
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: strzelanie w filtr powietrza

Post autor: wąsaty7 »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eec ... 0064a.html bardzo dobrze rozumiesz i z własnego doświadczenia wiem że lepiej pracuje przy niższym poziomie w granicach tolerancji.
Wąsaty7
ODPOWIEDZ