Kompletna Zagatka brak dynamiki :(

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Szymi2008
Posty: 50
Rejestracja: 01 października 2008, 18:56
Motocykl: Yamaha virago 535
Lokalizacja: Pobiedziska
Wiek: 33
Status: Offline

Kompletna Zagatka brak dynamiki :(

Post autor: Szymi2008 »

Witam ostatnio podczas jazdy zauważyłem podczas wyprzedzania brakuje mi mocy lub jak kto woli dynamiki :( Najgorsze to że prędkość maksymalna jest do osiągnięcia ale bujam się do bardzo długo i niezależnie od odchylenia manetki motor cały czas przyspiesza tak samo
viragomen
Status: Offline

Re: Kompletna Zagatka brak dynamiki :(

Post autor: viragomen »

Stanowczo za mało danych podałeś :P.

Przede wszystkim, czy to zrobiło się nagle (w jakich okolicznościach), czy stopniowo się pogarszało?
Czy podczas odkręcenia manetki obroty znacznie szybciej rosną niż motocykl "wyrywa" do przodu?
Ile masz luzu na końcu klamki sprzęgła i czy sama ładnie "wraca" po jej puszczeniu?
Jaki jest kolorek świec i ile mają już "przebiegu"?
Czy gdy odkręcisz mocno i później lekko odpuścisz gaz nie przyśpiesza ci szybciej?
Czy na ssaniu jest lepiej niż bez?
Czy coś gdzieś może hałasuje?

..itd. Rozpisz się o wszystkim co wyda ci się potencjalnie podejrzane :rock:.
Szymi2008
Posty: 50
Rejestracja: 01 października 2008, 18:56
Motocykl: Yamaha virago 535
Lokalizacja: Pobiedziska
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Kompletna Zagatka brak dynamiki :(

Post autor: Szymi2008 »

Dynamika pogarszała sie stopniowo filt paliwa i powietrza wymienione na nowe :D. Raczej sprzęgło się nie ślizga ale za to po dłuższej jeżdzie jest delikatny luz na klamce sprzęgła ale wraca ładnie świece są kolory kaszki z mlekiem przebieg mam oryginalny około 43 tys. Na ssaniu nie sprawdzałem jak motor przyspiesza ponieważ wcale go nie używam co to hałasu to przy dłuższej jeżdzie słyszalne jest delikatne stukanie na postoju ale tylko jak motor jest bardzo mocno rozgrzany :D
viragomen
Status: Offline

Re: Kompletna Zagatka brak dynamiki :(

Post autor: viragomen »

Luz na klamce sprzęgła powinien być zawsze, a nie tylko po "dłuższej jeździe" :P, jeżeli się nie przejęzyczyłeś, to trzeba odrobinę dodać jej luzu (minimum 1cm na końcu klamki jest ok).

:roll: Jak na razie nie podałeś żadnej informacji która mogła by naprowadzić mnie na inny trop niż sprzęgło, a jeżeli idziemy tym tropem, to albo coś jest z samym sprzęgłem, albo z olejem :D
Szymi2008
Posty: 50
Rejestracja: 01 października 2008, 18:56
Motocykl: Yamaha virago 535
Lokalizacja: Pobiedziska
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Kompletna Zagatka brak dynamiki :(

Post autor: Szymi2008 »

Olej niby czemu ?? Jej brakuje siły kurde chyba się przejade na regulacje zaworów bo od kupna nie robiłem
viragomen
Status: Offline

Re: Kompletna Zagatka brak dynamiki :(

Post autor: viragomen »

Zły olej może powodować ślizganie się sprzęgła, aczkolwiek taki efekt występuje raczej tuż po jego wymianie (lub ewentualnie dolaniu jakiegoś dodatku :o), więc jeżeli jest w miarę świeży, to może być przyczyną.

Jeżeli obie świece mają barwę w porządku, to zawory raczej nie są powodem, choć sprawdzić i wyregulować je co jakiś czas i tak trzeba. :D
Szymi2008
Posty: 50
Rejestracja: 01 października 2008, 18:56
Motocykl: Yamaha virago 535
Lokalizacja: Pobiedziska
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Kompletna Zagatka brak dynamiki :(

Post autor: Szymi2008 »

No co może być powodem jej tzw: muła A może to będą membrany??
viragomen
Status: Offline

Re: Kompletna Zagatka brak dynamiki :(

Post autor: viragomen »

Uszkodzone membrany powodują między innymi brak możliwości osiągnięcia Vmax, więc z tego co pisałeś też raczej nie one :D.

Tak poza sprzęgłem, wpadła mi do głowy jeszcze taka mało prawdopodobna teoria, że może przepustnica w gaźniku nie prawidłowo pracuje, to znaczy z jakiegoś powodu otwiera się tylko do jakiegoś momentu i dalej stop :roll:.
Szymi2008
Posty: 50
Rejestracja: 01 października 2008, 18:56
Motocykl: Yamaha virago 535
Lokalizacja: Pobiedziska
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Kompletna Zagatka brak dynamiki :(

Post autor: Szymi2008 »

Czyli bez rozbiórki gażników nic nie dam rady zrobić :( Ale dzięki za informacje będe szukał przyczyny :D
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kompletna Zagatka brak dynamiki :(

Post autor: -waldi- »

uszkodzona jedna lub obie membrany :)
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
ODPOWIEDZ