Odzież przeciw deszczowa

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
zenelek
Posty: 442
Rejestracja: 25 maja 2011, 09:05
Motocykl: XV500 SE R26, XV1100
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Wiek: 63
Status: Offline

Re: Odzież przeciw deszczowa

Post autor: zenelek »

Ja jeżdżę bo to moje służbowe :P , ale jeszcze tylko przez dwa miesiące a potem już tylko emeryturka :bravo:
Awatar użytkownika
hetman
Posty: 439
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 21:48
Motocykl: Yamaha Virago 535 '89r
Lokalizacja: Radom
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Odzież przeciw deszczowa

Post autor: hetman »

Takiemu to dobrze.. chociaż, Ty masz emeryture a "ja mam dwadzieścia lat, ty masz dwadzieścia lat, przed nami siódme niebo" :P
Ale wracając do tematu.. pomyślałem, że kupie takie buty z demobilu i chciałem się dowiedzieć od kogoś kto użytkuje czy to się sprawdza na moto. Sprawdza się ? :) A może dałoby się coś załatwić z magazynu po "państwowej" cenie ? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Odzież przeciw deszczowa

Post autor: Arni »

sprawdza się - jeżdżę już ładnych parę lat :chopper:
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
stazbig
Posty: 898
Rejestracja: 22 maja 2011, 21:36
Motocykl: Virago 535DX '96
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska
Wiek: 74
Kontakt:
Status: Offline

Re: Odzież przeciw deszczowa

Post autor: stazbig »

zenelek pisze:Ja jeżdżę bo to moje służbowe :P , ale jeszcze tylko przez dwa miesiące a potem już tylko emeryturka :bravo:
51 i emeryturka ?, ja się pochlastam :frustrated:
Zbyszek
Obrazek

https://picasaweb.google.com/1012771924 ... 010/Virago

Szkoda życia na spanie, lepiej go poświęcić na etyliny spalanie !!!
Awatar użytkownika
gutek_sm
Posty: 215
Rejestracja: 04 czerwca 2009, 22:21
Motocykl: Sympatyk
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Odzież przeciw deszczowa

Post autor: gutek_sm »

hetman pisze:Ale wracając do tematu.. pomyślałem, że kupie takie buty z demobilu i chciałem się dowiedzieć od kogoś kto użytkuje czy to się sprawdza na moto. Sprawdza się ? :) A może dałoby się coś załatwić z magazynu po "państwowej" cenie ? :D
Ja w takich pomykam.
Na Allegro trafisz nowe buciki w rozsądnych cenach ale szukaj takich firm jak PROTEKTOR lub ARMEX lub innych kontraktujących dla armii.
Jak każda kobieta tak też i Virago, najkorzystniej wygląda gdy jest prawie nago.
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Odzież przeciw deszczowa

Post autor: podbiel »

tyfuz ja nie mówie że jednoczęściowy jest lepszy ale może tak wyszło. Sam mam z ogrodniczego za 36 zł.
Awatar użytkownika
tyfuz
Posty: 806
Rejestracja: 08 listopada 2008, 09:30
Motocykl: xv750 '97 i krówka
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Kontakt:
Status: Offline

Re: Odzież przeciw deszczowa

Post autor: tyfuz »

nie chodziło mnie o to, co jest lepsze (kazdemu co innego pasuje), tylko, iż jak się ma nawet dwuczęściowy strój, to nie musi podwiewać :D
żurek
Status: Offline

Re: Odzież przeciw deszczowa

Post autor: żurek »

Ja nie używam jakiejś odzieży przeciwdeszczowej wystarcza mi regularne konserwowanie kurtki i spodni skórzanych balsamem Briston i impregnacja butów sprayem do skóry i numbuku i mam w głębokiej d... jakikolwiek deszcz.
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Odzież przeciw deszczowa

Post autor: Flower »

Ja mam kombinezon dwuczęściowy sidi, można znaleźć w moto-akcesoriach, naprawdę świetny, dobrze wykonany, kurtka ma nawet podszewkę, więc jest wygodnie. Nie zamieniłbym kombinezonu dwuczęściowego na jednoczęściowy, miałem kiedyś niezły louis'a, ale ciężko samemu założyć.

Jeśli o budach mowa, to ja akurat jeżdżę w kowbojkach tarboroskich, ale jeżeli kogoś interesują wojskowe to np. niemieckie haix'y, przeprowadzałem niedawno test używanych po renowacji kupionych w http://www.bundes.pl wchodząc do górskiego potoku (korzystając z wakacji) i nie miałem ani grama wody w butach. Nie wiem czy na stronie są po renowacji, ale jak ktoś jest z mojej okolicy to polecam podjechać do sklepu, za buty jak nowe, z nową podeszwa i wyczyszczone 160 zł. Chodzę w nich dłuższy czas i są bardzo wygodne i nie mokną. Aha... mają membrane z GORE-TEX'u

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 977
Rejestracja: 31 sierpnia 2009, 11:13
Motocykl: Virago 535 93r. 2YL
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Odzież przeciw deszczowa

Post autor: Forest »

żurek pisze:Ja nie używam jakiejś odzieży przeciwdeszczowej wystarcza mi regularne konserwowanie kurtki i spodni skórzanych balsamem Briston i impregnacja butów sprayem do skóry i numbuku i mam w głębokiej d... jakikolwiek deszcz.

będąc harcerzem, głównie używałem i do dziś i do śmierci będę używał wojskowych ciuchów. Są najlepsze, konserwacja daję więcej niż kupno 5 x droższych butów, kurtek itd.
Więc uważam, że to najlepsze wyjście i najtańsze :)
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... ruC2kSql0c#!
Blues Boy Dan - The Ballad of Hollis Brown - Newar Blues Festival 2012 (6:50)
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Odzież przeciw deszczowa

Post autor: Arni »

Tomek a czym konserwujesz, jakie materiały, w jaki sposób i jak często ?
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 977
Rejestracja: 31 sierpnia 2009, 11:13
Motocykl: Virago 535 93r. 2YL
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Odzież przeciw deszczowa

Post autor: Forest »

wojskowe buty, takie stare - "Jany" wystarczy grubo smarować pastą do butów i już. plus oczyszczanie i suszenie. Najlepiej co 1, 2 wyjścia.
Jak przestałem to zaraz sól wychodziła i były czuby mokre w zimę od śniegu.

Skóra tak samo, słyszałem, że nawet krem nawilżający dużo daję by nieco odświeżyć skórę. więc to wystarczy. Ale pastować też można :) widziałem na własne oczy.
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... ruC2kSql0c#!
Blues Boy Dan - The Ballad of Hollis Brown - Newar Blues Festival 2012 (6:50)
Awatar użytkownika
pablo8118
Posty: 144
Rejestracja: 04 grudnia 2010, 23:23
Motocykl: Virago 535/FJR RP23
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Odzież przeciw deszczowa

Post autor: pablo8118 »

Witam
Ja jeżdzę w służbówkach (dostałem od państwa) i spisują się wyśmienicie. Często pastować i będą służyć lata.
ODPOWIEDZ