Alarm MAT450 - demontaż

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
MAD
Posty: 117
Rejestracja: 19 lutego 2011, 02:04
Motocykl: Drag 1100 CL
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Alarm MAT450 - demontaż

Post autor: MAD »

Zgodnie z tytułem chcę zdemontować alarm MAT450. Poprzedni właściciel (Warszawa) założył na nowy motor, ale miał z nim kłopoty. Po konsultacjach z firmą zakładającą (Słupsk) wprowadził alarm w stan nieaktywny i tak jeździł. On nie wie i ja nie wiem gdzie szukać tego alarmu. Firma ze Słupska już nie istnieje. Byłem u producenta (alarm już dawno nie jest produkowany), ale oni dostarczali głównie hurtownikom. Nie wiedzą gdzie może być umieszczony. Dostałem jeden namiar warszawski, ale niestety nieaktualny. Podobno każdy instalator miał swoje tajne miejsca. Przewody od diody i czujnika siedzenia znalazłem oczywiście, ale instalacja była założona przyzwoicie i reszta jest ukryta w wiązkach. Nie bardzo mi się chce pruć wszystko, aż do skutku. Może znacie jakieś typowe miejsca umieszczania tych alarmów?
Awatar użytkownika
Adziel
Posty: 1608
Rejestracja: 09 grudnia 2010, 21:13
Motocykl: Yamaha xv 1000 GE
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Alarm MAT450 - demontaż

Post autor: Adziel »

Obrazek
dudi o7
Posty: 198
Rejestracja: 20 maja 2008, 09:51
Motocykl: xv750,Road Star 1700
Lokalizacja: Rogów
Status: Offline

Re: Alarm MAT450 - demontaż

Post autor: dudi o7 »

MAD po nice do kłębka.
Niestety jeżeli alarmu nie widać na ''gołe oko" musisz go poszukać idąc za kablami.W motorze nie ma zbyt wielkiego problemu w odszukaniu alarmu,to nie to co puszka.
Awatar użytkownika
tomik44
Posty: 1923
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 21:08
Motocykl: Trike bmw,virago 750
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Alarm MAT450 - demontaż

Post autor: tomik44 »

Szukaj syreny nie alarmu (w syrenę wbudowany jest alarm), Powodzenia
Tomek vel Godżilla ;)
Awatar użytkownika
MAD
Posty: 117
Rejestracja: 19 lutego 2011, 02:04
Motocykl: Drag 1100 CL
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Alarm MAT450 - demontaż

Post autor: MAD »

Dzięki Panowie, chyba rzeczywiście po nitce do kłębka. Dostałem od firmy produkującej ten alarm schemat połączeń, z sieci mam zdjęcia więc teoretycznie wiem czego szukać. Pod siedzeniem (u mnie jest tam trochę fabrycznej elektroniki) nie ma, chociaż może być jeszcze niżej. Pozostaje też poszukać pod bakiem i w osłoniętej główce ramy. Trochę tego rozkręcania jest. Dobrze, że mam serwisówkę Clymer'a :D. Muszę się tylko zebrać w sobie, gdyż na razie patrzę się na to rozkręcanie jak pies na jeża.
Ze schematu wynika, że typowo alarm odcina zapłon. Ciekawe czy teraz też tak się robi? Według mnie to jest po prostu niebezpieczne.
ODPOWIEDZ