gaźnik virago 1000 brak regulacji

Tematy związane z gażnikami
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: gaźnik virago 1000 brak regulacji

Post autor: -waldi- »

wkręt regulacyjny składu wolnych obrotów wykręć o 0,5 obrotu na tym cylindrze co przerywa i sprawdź

jak wygląda synchronizacja przy tych 2-3tyś obrotów - rozjeżdża się? bo to jest nagminne w tych gaźnikach ze względu na wyrobiony układ dźwigni łączący przepustnice.

świece zakładam, że masz OK
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
GRISZKA
Posty: 433
Rejestracja: 24 października 2009, 23:59
Motocykl: VIRAGO XV 1000 GOLD
Lokalizacja: Ogorzelec-Kamienna Góra
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: gaźnik virago 1000 brak regulacji

Post autor: GRISZKA »

Jutro sprawdzę jeszcze raz synchro przy wyższych obrotach oraz porównam dokładnie poziom paliwa w komorze z drugim sprawnym gaźnikiem. Świece to już z 3 zestaw wymieniałem.Bywało i tak że przekładałem świece z dobrego garnka na ten co nie palił i też mi ją zakopciło a za to ta okopcona super paliła na tym sprawnym. Dzisiaj tak na szybko sprawdziłem czy jest dobrze zamocowany ten mały uszczelniacz,sprężynka oraz podkładka na śrubie regulacji wolnych obrotów.No i jest ok. Oczywiście ustawię śrubkę na 0,5 obr chociaż wcześniej kręciłem nią w jedną jak i w drugą stronę. Praca silnika na postoju wówczas się zmieniała ale pozytywnego efektu w czasie jazdy raczej nie było. Może jednak jeszcze zbyt wysoki poziom paliwa w komorze pływakowej jest że coś zaciąga za dużo paliwa? Ale to jutro dopiero wszystko do południa posprawdzam. Myślę że do zlotu Gwieździstego uda mi się naprawić? :D
Awatar użytkownika
GRISZKA
Posty: 433
Rejestracja: 24 października 2009, 23:59
Motocykl: VIRAGO XV 1000 GOLD
Lokalizacja: Ogorzelec-Kamienna Góra
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: gaźnik virago 1000 brak regulacji

Post autor: GRISZKA »

Dzisiaj regulowałem poziom paliwa w komorach. Ustawilem mniej niż instrukcja przewiduje o ok 2 mm i jest troszkę lepiej.Co do synchro do na wyższych obr. jest w miare ok. Zamowiłem nowe świece z Iskry trujelektrodowe. Po niedzieli jeszcze raz zabiore sie za regulacje poziomu paliwa bo chyba to jest przyczyną okopcania świecy.
Awatar użytkownika
GRISZKA
Posty: 433
Rejestracja: 24 października 2009, 23:59
Motocykl: VIRAGO XV 1000 GOLD
Lokalizacja: Ogorzelec-Kamienna Góra
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: gaźnik virago 1000 brak regulacji

Post autor: GRISZKA »

Dzisiaj znowu regulowałem poziomy paliwa w komorach. Od 10 do 20 godz ciężko było! A to raz za mało a to za dużo.Ciężko było trafić w punkt który byłby jeszcze mniejszy o ok 2 mm od poprzedniego ustawienia. Ale udało się :bravo: Jeszcze raz sprawdziłem synchronizację, założyłem nowe świece i przejechałem się ok 2 km. I co się okazało - wszystko jest ok. Motorek chodzi jak zegareczek, nie przerywa, nie zalewa świecy i się nie dusi przy średnich obrotach tak jak było kiedyś. Jednak stan paliwa w komorach u mnie musi być niższy o ok 3mm niż piszą w instrukcji. Ucieszony jestem jak małe dziecko :chopper: W święta wybiorę się na dłuższą przejażdżkę i sprawdzę jak się sprawuje przy wysokich obrotach. Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc :D :motorcycle:
ODPOWIEDZ