Zmienne podciśnienie

Tematy związane z gażnikami
pawel11_2008
Posty: 34
Rejestracja: 25 maja 2011, 09:35
Motocykl: fjr 1300
Lokalizacja: Czestochowa
Status: Offline

Zmienne podciśnienie

Post autor: pawel11_2008 »

Witam serdecznie. Mam Virago 535 i zrobiłem w moto synchronizacje gaźników za pomocą prostych rurek połączonych ze sobą - według schematu zamieszczonego na forum. okazało się że podciśnienie na cylindrach jest zmienne i silnik zmienia swoją pracę. Moto ładnie pali, dobrze jeździ, ale martwią mnie te zmiany w pracy silnika. Może ma ktoś pomysł co z tym zrobic . Membrany w gaźnikach całe, zawory ustawione, świeczki kolor prawidłowy, spalanie 5,5l, przebieg około 40tyś - tak na oko po sprawdzeniu napinaczy.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Zmienne podciśnienie

Post autor: Blunio »

silnik zmienia swoją pracę
Z opisu nie bardzo wiadomo o co chodzi - o falujące obroty ? Ja proponuję jeszcze dokonać synchronizacji "na słuch" - może kręcąc śrubką uda się znaleźć taki zakres kiedy obroty nie będą falowały. Zawsze możesz powrócić do nastaw przy użyciu przyrządu.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
pawel11_2008
Posty: 34
Rejestracja: 25 maja 2011, 09:35
Motocykl: fjr 1300
Lokalizacja: Czestochowa
Status: Offline

Re: Zmienne podciśnienie

Post autor: pawel11_2008 »

Obroty delikatnie się zmieniają, raz większe jest podciśnienie na cylindrze pierwszym a raz na drugim. Zmiana położenia przepustnic nie zmienia skoków podciśnienia.
Awatar użytkownika
Bynio
Posty: 1300
Rejestracja: 05 czerwca 2011, 18:21
Motocykl: XVS 1300 2007r.
Lokalizacja: Kutno
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Zmienne podciśnienie

Post autor: Bynio »

Włozyłeś w te rurki igły od strzykawek żeby dławiły ? bo może to powoduje małą bezwładnośc i tak będzie pokazywało.
Obrazek
Umiarkowane spożywanie alkoholu nie jest szkodliwe nawet w duzych ilościach
pawel11_2008
Posty: 34
Rejestracja: 25 maja 2011, 09:35
Motocykl: fjr 1300
Lokalizacja: Czestochowa
Status: Offline

Re: Zmienne podciśnienie

Post autor: pawel11_2008 »

Nie dławiłem rurek. Podciśnienie zmienia się co kilka sekund, np 3 sekundy jest wyższy o 2 cm poziom w pierwszym cylindrze(oczywiście w rurkach) i odwrotnie. Teraz tak myślę, że może jest problem z jednym gaźnikiem, chyba muszę sprawdzic to manometrami.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zmienne podciśnienie

Post autor: -waldi- »

a mnie się wydaje, że Ci ciągnie "lewe" powietrze i pływa silnik po obrotach z powodu zbyt ubogiej mieszanki. Wykręć wkręty po 0,5obr i sprawdz.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Zmienne podciśnienie

Post autor: Blunio »

pawel11_2008 pisze:wyższy o 2 cm poziom
2 cm to niedużo IMHO. Nie jesteś przewrażliwiony ?
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
pawel11_2008
Posty: 34
Rejestracja: 25 maja 2011, 09:35
Motocykl: fjr 1300
Lokalizacja: Czestochowa
Status: Offline

Re: Zmienne podciśnienie

Post autor: pawel11_2008 »

Pokręciłem składem mieszanki i jest nieźle, ale zauważyłem,że po przegazowaniu moto podciśnienie nie wraca do tych samych wartości. Czy na trzpieniach przepustnic są jakieś uszczelki które mogą wpuszczac lewe powietrze? W mojej dokumentacji tego nie widzę. Dzięki za pomoc. Bym zapomniał gdy dotykam śrubokrętem śrubę od synchronizacji (nie kręcąc)podciśnienie też się zmienia.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Zmienne podciśnienie

Post autor: Blunio »

pawel11_2008 pisze:gdy dotykam śrubokrętem śrubę od synchronizacji (nie kręcąc)podciśnienie też się zmienia.
Może przepustnice nie odbijają do końca ? I ew. gorsza sprawa, tj. wyrobione osie przepustnic.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
ODPOWIEDZ