Iglice przpustnic i oznaczenia A i B na króćcach

Tematy związane z gażnikami
Jacek Abramczyk
Posty: 5
Rejestracja: 09 marca 2011, 10:04
Motocykl: Yamaha XV 535 Virago
Lokalizacja: Choroszcz
Wiek: 62
Status: Offline

Re: Iglice przpustnic i oznaczenia A i B na króćcach

Post autor: Jacek Abramczyk »

Dzięki halny za informację ale ten element prktycznie się nie zużywa chyba że ktoś uszkodzi mechanicznie,dlatego poszukuję coś tańszego bo mam w swojej lalce ewentualnie na wymianę lub do oddania 5DZ13 (nie wiem jak się tam znalazła).
Awatar użytkownika
halny
Posty: 151
Rejestracja: 21 maja 2010, 13:31
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: orawa (małopolskie)
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Iglice przpustnic i oznaczenia A i B na króćcach

Post autor: halny »

daje Ci numer do gosci ktory napewno ma takkie cos TEL.604 817 703 kupilem u niego pompke hamulcow na telefon i dziala ładnie. pozdrawiam i szerokosci:)
mało sie zarabia zyje sie jak Hrabia
Jacek Abramczyk
Posty: 5
Rejestracja: 09 marca 2011, 10:04
Motocykl: Yamaha XV 535 Virago
Lokalizacja: Choroszcz
Wiek: 62
Status: Offline

Re: Iglice przpustnic i oznaczenia A i B na króćcach

Post autor: Jacek Abramczyk »

Dzięki za telefon ,napiszę o efektach.
Awatar użytkownika
sobol
Posty: 22
Rejestracja: 28 maja 2008, 13:32
Motocykl: XV 1100
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Iglice przpustnic i oznaczenia A i B na króćcach

Post autor: sobol »

witajcie - podłączam się do tematu
czy do xv1100 95' gaźniki Mikuni BST-40 też są różne iglice?
o co chodzi: po wymianie membrany dla przedniego cylindra moto strzela (z tego cylindra po odpuszczeniu gazu - przy schodzeniu z obrotów). Zawory są wyregulowane, gaźniki zsynchronizowane, niezależnie od świec, filtry czyste, świeca nie jest mokra.
Prośba o rady na co mam zwrócić jeszcze uwagę.
Gdzie się reguluje mieszankę paliwową dla gaźnika - czy tylko na iglicy?

Zsynchronizowałem gaźniki za pomocą domowej roboty wakuometru wg waszego przepisu - na wolnych obrotach jest OK, przy lekkiej przygazówce poziom podciśnienia na jednym cylindrze się zwiększa - czy tak ma być?
lapaj2
Status: Offline

Re: Iglice przpustnic i oznaczenia A i B na króćcach

Post autor: lapaj2 »

Witam dziś odkryłem że na membranach virago 535 też są oznaczenia w moim przypadku 9 i 10, są one wewnątrz tłoka,tam gdzie przykręca się iglice (koło tej dziurki na przestrzał w denku tłoka) ale iglice mam 9 i 13 ;/ Mam nadzieje że komuś pomogłem:). Mam do was pytanie, jakie macie dysze zamontowane w komorze membranowej i ssącej, w mojej Virago są dwie różne większa i mniejsza zapodaje fote ze szczegółowym opisem http://imageshack.us/photo/my-images/26 ... 00131.jpg/ .Z góry dziękuje za pomoc
rl1984
Status: Offline

Re: Iglice przpustnic i oznaczenia A i B na króćcach

Post autor: rl1984 »

Szukając przyczyn nierównej pracy mojej virażki doszedłem do gaźników i zobaczyłem iglice w moich gaźnikach. Okazało się, że obie są identyczne - mają oznaczenia Y-37. Moja virażka to XV 750 z 1986roku i gaźniki Hitachi. Według tabel powinny być iglice Y-22 oraz Y23? Jak myślicie, obie są nieodpowiednie czy to poprostu jakieś zamienniki?
Bardzo proszę was o pomoc :|
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Iglice przpustnic i oznaczenia A i B na króćcach

Post autor: -waldi- »

a nie czasem Y32 bo takie sa w 700 i pewnie taką masz...chyba ze cylindry sa zmienione. Po zmianie iglic nie spodziewaj sie, ze będzie równiej chodził :)

zostaw te iglice co masz, a zajmij się czyszczeniem gaźników, dysz i ich weryfikacją, ustawieniem poziomu paliwa i porządną synchronizacją.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
rl1984
Status: Offline

Re: Iglice przpustnic i oznaczenia A i B na króćcach

Post autor: rl1984 »

Waldi, sprawdziłem raz jeszcze oznaczenie iglic i obie mają Y-37. Dodatkowo sprawdziłem numery na dyszach i są to odpowiednio 125 i 130 ( książka pisze 128 i 132). Ciekawe, czy ktoś się pomylił i wstawił inne iglice i dysze czy tak ma być??? :?:
Wiadomo, że nie ma sensu zamieniać iglic skoro są identyczne.... Tylko co teraz zrobić żeby maszynka chodziła jak się należy?
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Iglice przpustnic i oznaczenia A i B na króćcach

Post autor: -waldi- »

powiem Ci że ja miałem dysze 120 i też chodził równo tylko mocy brakowało na max - nie szukaj przyczyny nierównej pracy w iglicach. Zajmij się przeglądem i czyszczeniem gaźników jak pisałem. Jeżeli one są w porządku sprawdź luz zaworowy i układ zapłonowy razem ze świecami
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
ODPOWIEDZ