Jak wymienić sprzęgło 535 90r

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
nakano
Posty: 21
Rejestracja: 29 lipca 2012, 18:03
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Jak wymienić sprzęgło 535 90r

Post autor: nakano »

Witam wszystkich i proszę o poradę w sprawie wymiany sprzęgła.
Może opisze, co się dzieje:
1) Na biegu jałowym słychać dziwne stukanie pod cylindrem a po wciśnięciu sprzęgła przesuwa sie w prawo i lekko zmienia odgłos.
2) Po odpaleniu i wrzuceniu pierwszego biegi mocno szarpnie i jak nie mam lekkiego gazu to zdławi silnik.
3) Biegi podczas jazdy nie wchodzą lekko ani płynnie nawet przy głośnym wydechu i kasku słychać zmianę.

Byłem dzisiaj u mechanika, który naprawia tylko motocykle i powiedział, że to definitywnie sprzęgło.
Od chwili kupna zrobiłem już alternator (własnoręcznie przezwoiłem i działa idealnie:)) i sprzęgło rozrusznika to i z tym sobie poradzę i tu potrzebuje pomocy, bo nie wiem jak sie za to zabrać. Gdzie i jakie części kupić (koszyczek, sprężyny, tarcze, simering na wał itd.)?
Może jakiś poradnik ktoś podsunie?
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Jak wymienić sprzęgło 535 90r

Post autor: Schwartzu »

Angielski znasz?
To sciągnij Haynes'a lub Clymera:
http://virago.com.pl/downloads.php?cat=1
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
nakano
Posty: 21
Rejestracja: 29 lipca 2012, 18:03
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Re: Jak wymienić sprzęgło 535 90r

Post autor: nakano »

Tak znam zaraz to zrobię
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jak wymienić sprzęgło 535 90r

Post autor: toooomelo »

Wymieniałem tarcze sprzęgła w zeszłym roku. Powodem był "uślizg" na wyższych biegach przy mocniejszy odkręceniu manetki. Robiłem to pierwszy raz i wygląda na to, że naprawa była udana ;)
Ja wymieniłem tylko tarcze i sprężyny. Do tego dochodzi uszczelka prawego dekla.
Jest trochę roboty. Trzeba zdemontować wydechy i prawy set, żeby zdjąć dekiel.
Może pomoże lektura tego wątku: viewtopic.php?f=2&t=2932&hilit=wymiana+ ... 82a#p51434

P.S.
Dodam tylko, że niewielkie pukanie kosza jest w pewnym sensie normą w naszych, już wiekowych, maszynach ;)
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
karol123
Posty: 172
Rejestracja: 19 sierpnia 2009, 20:31
Motocykl: BMW K100
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Jak wymienić sprzęgło 535 90r

Post autor: karol123 »

Witam podciagnnij linkę od sprzegła bo masz niepodciagnieta i nierozłancza ci do konca silnika z skrzynia biegów a wymiane zostaw na kiedys jak juz niebdziesz mógł jezdzic na pierwszym biegu :D
Jawka 50 Komar 3 Ogar 200 WSK 125 M06 175 Kobuz Mińsk 125 MZ 250 Jawa 350
ODPOWIEDZ