Virago na Bobber pare pytań

Dodatki i przeróbki do Virago
spraw
Posty: 23
Rejestracja: 01 listopada 2012, 12:59
Motocykl: Virago 1100
Wiek: 32
Status: Offline

Virago na Bobber pare pytań

Post autor: spraw »

Jestem posiadaczem Virago 1100 rok 86, w planach mam przeróbkę na bobbera..
Oto moje wątpliwości na które nie znalazłem oczekiwanej odp:
- przyglądając się innym bobberom na foto zauważyłem, że nie mają one lewej puszki (urządzenie wzbogacania mieszanki) vis a vi filtra powietrza, z której to "puszki" są poprowadzone przewody do cylindrów - po demontażu owego urządzenia... no właśnie co dalej? jakie są konsekwencje braku tego urządzenia, co trzeba zaślepić lub przerobić, jakie inne problemy mogą się z tym wiązać, jak wygląda regulacja ( gaźnik HITACHI) ?

- pozbywając się zbędnych elementów w Virce chciałbym usunąć mniejszy bak rezerwy oraz pompe,
jak podłączyć resztę układu zasilania paliwem bez w.w elementów tak żeby wszystko grało?

Liczę na Waszą pomoc! ;)
goral
Posty: 411
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 20:57
Motocykl: 700 1985 serce 1,1o
Lokalizacja: Meszna/Irlandia
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Virago na Bobber pare pytań

Post autor: goral »

Ja mam założony bak z 700 gdzie mam kranik . Pompe wywalilem i działa na medal ! W orginale masz 2 rórki doprowadzajace paliwo do rezerwowego zbiornika. Musisz tą większa zalutowac bądź zaspawac a mniejsza podlaczysz bez problemu do gaznika . Tylko wtedy musisz sobie dorobić odcięcie paliwa poprzez Jakis zaworek lub Cos takiego.
spraw
Posty: 23
Rejestracja: 01 listopada 2012, 12:59
Motocykl: Virago 1100
Wiek: 32
Status: Offline

Re: Virago na Bobber pare pytań

Post autor: spraw »

zrobię kranik od razu przy baku, dzięki :) jeszcze czekam na pomoc odnośnie drugiej wątpliwości
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Virago na Bobber pare pytań

Post autor: Flower »

Odradzam spawanie rurki na używany zbiorniku.

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
Awatar użytkownika
Miszczu
Posty: 1813
Rejestracja: 01 stycznia 2009, 21:02
Motocykl: xv 1000 custom
Lokalizacja: Kielce- okolice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Virago na Bobber pare pytań

Post autor: Miszczu »

spraw pisze: przyglądając się innym bobberom na foto zauważyłem, że nie mają one lewej puszki (urządzenie wzbogacania mieszanki) vis a vi filtra powietrza, z której to "puszki" są poprowadzone przewody do cylindrów - po demontażu owego urządzenia... no właśnie co dalej? jakie są konsekwencje braku tego urządzenia, co trzeba zaślepić lub przerobić, jakie inne problemy mogą się z tym wiązać, jak wygląda regulacja ( gaźnik HITACHI) ?
to ustrojstwo od recyrkulacji spalin wywalasz bez problemu, zresztą miały to tylko wersje zza oceanu. Te rurki najlepiej zaślepić przy samej głowicy no i przy króćcach ssących. Niczego tym nie popsujesz co najwyżej poprawisz :wink: Regulacja Hitachi polega na tym co każdego innego gaźnika :wink: Raczej indywidualnie do każdej maszyny jeśli chodzi o szczegółowe dane. Zależy też czy wydech robisz pusty czy nie. Co do wywalania pompy paliwa to mam to za sobą- wywaliłem zbiornik rezerwy, pompe, przekaźnik do pompy itd ale drugi raz bym sobie elektryki sam nie robił :P Tak ją ''skróciłem'' że iskra była tylko jedna na 2 cylindry :P Dobrze, że mam kolegę który moduł mi naprawił i poprawił instalacje (w zasadzie zostały 4 kable na krzyż) ale teraz jak coś się dzieje mam tylko 4 kabelki do sprawdzenia :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Ludzie jeżdżą jak wariaci, gnają na złamanie karku... czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić!!!!
spraw
Posty: 23
Rejestracja: 01 listopada 2012, 12:59
Motocykl: Virago 1100
Wiek: 32
Status: Offline

Re: Virago na Bobber pare pytań

Post autor: spraw »

z tego co się orientowałem to jest jakaś wersja gold - złote felgi itp dodatki, wydech oczywiście będzie pusty do gustu przypadł mi taki jak u kolegi na forum - viewtopic.php?f=4&t=18462&p=354426&hilit=cafe#p354426 . ewentualnie lekko stłumiony w puszce ale to wyjdzie w praniu :)
jaki masz zasięg kolego na jednym zbiorniku?
Awatar użytkownika
Miszczu
Posty: 1813
Rejestracja: 01 stycznia 2009, 21:02
Motocykl: xv 1000 custom
Lokalizacja: Kielce- okolice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Virago na Bobber pare pytań

Post autor: Miszczu »

Trudne pytania zadajesz :mrgreen: Nie mam zegarów więc ciężko stwierdzić :humm: Zresztą mam tylko jeden gaźnik wiec i tak pewnie inaczej niż Twój :wink: Ale setkę zrobi na pewno a to wystarczy :cool:
Obrazek
Ludzie jeżdżą jak wariaci, gnają na złamanie karku... czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić!!!!
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Virago na Bobber pare pytań

Post autor: Flower »

Miszczu pisze:Trudne pytania zadajesz :mrgreen: Nie mam zegarów więc ciężko stwierdzić :humm: Zresztą mam tylko jeden gaźnik wiec i tak pewnie inaczej niż Twój :wink: Ale setkę zrobi na pewno a to wystarczy :cool:
a w drugim 4 :P hahaha, zawsze inaczej niż wszyscy.

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
ODPOWIEDZ