Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
mikrobi
Posty: 247
Rejestracja: 28 października 2012, 21:37
Motocykl: Yamaha Virago xv535
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: mikrobi »

Pandik pisze:Popucowałem w końcu po zeszłotygodniowej eskapadzie, w sobotę oblewanie to wstydu nie będzie ;)
Zdemontowałem szybę.
Też się nad tym zastanawiam.Może sprawdze na wiosne jak się jeżdzi bez......
Obrazek---Wszędzie dobrze, ale na motocyklu najlepiej... ----------
Awatar użytkownika
sylwana
Posty: 18
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 21:59
Motocykl: Yamaha Virago xv 535
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: sylwana »

Digidy1 pisze:tak odchodzicie od tematu, to powiem że dziś właśnie wymieniłem linke gazu, i żarówki na LED postojową, i kontrolki :D trzeba oszczędzać prądy :rock:
hej mam pytanie czy do mojej starej virażki 88rok mogę też wymienić na ledowe? mówisz kierunki i stop tak?
Virażka xv535
Awatar użytkownika
Andrzej S
Posty: 5547
Rejestracja: 30 września 2010, 21:43
Motocykl: GSF650S 2007r
Lokalizacja: Przyszowice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Andrzej S »

Pewnie że możesz(ledowe mniej prądu potrzebują), krzywdy jej tym nie zrobisz :D
Więc chodź pomaluj mi świat na żółto i na niebiesko...
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: -waldi- »

tylko jaja będą z kierunkami i regulator będzie musiał więcej mocy zamienić w ciepło, co przy jego konstrukcji i mocowaniu nie wróży długiego żywota.....
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Digidy1
Posty: 252
Rejestracja: 11 października 2013, 22:16
Motocykl: XV 535 94r.
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Wiek: 31
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Digidy1 »

Ja tylko wymieniłem kontrolki i postojowe, a kierunki w sumie też LEDy ale to już kupiłem Virke z takimi :D
Opona dziś przyszła Maxxis Promaxx 100/90-19 co myślicie o takowej na przód ?
Tomek

Born To Be Wild
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Odp: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Cpt. Nemo »

-waldi- pisze: regulator będzie musiał więcej mocy zamienić w ciepło,
Właśnie, bo Virażka daje stałą ilość prądu i niewykorzystane nadwyżki regulator musi zamienić w ciepło, co nie jest zbyt zdrowe dla niego.


Wysłano via Tapatalk z Androida.
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2014, 14:28 przez Cpt. Nemo, łącznie zmieniany 1 raz.
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
-Ostry-
Posty: 129
Rejestracja: 17 grudnia 2013, 21:50
Motocykl: w trakcie spawania
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: -Ostry- »

No i przy zmianie kierunków na LED'y często konieczna jest wymiana przerywacza... :idea:
Przerabiałem kiedyś cyrki z lampami LED...przy montażu dodatkowej lampy STOP, ale jakoś się udało opanować temat... :lol:
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: tylust »

hehe... dla mnie ledy przy moim ponad 30 letnim moto nie bardzo mi do całości pasują ;) Żaróweczka musi się jarzyć swoim niepowtarzalnym ciepełkiem z lekką dozą flegmy. Tak samo jak w garażu musi być czuć spaliny i benzynę. Ja tam lubię czuć, że żyję, a w tych ledach to życia jakby nie było ;)
Tomek
Awatar użytkownika
e_gregor
Posty: 2015
Rejestracja: 14 lutego 2010, 14:53
Motocykl: ZR7
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: e_gregor »

Ja bym sobie LEDy w Virce odpuścił właśnie ze względu na regulator i przerywacz. Bo wygląd to tylko rzecz gustu
Głupota to największa choroba cywilizacyjna
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 538
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, 13:23
Motocykl: Virago CKM XV 750
Lokalizacja: Piła Wielkopolska
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Peter »

Odpaliła :D a stała od 25 grudnia po przejażdżce i w sobote kolejne wyzwanie na zlot pojedzie ;)
Custom garage Kaczorska - wynalazki,patenty,prowizorki
Obrazek
To nie ja się kręcę. To zawirował świat.
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Odp: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: grzegorzbr2 »

Cpt. Nemo pisze:[quote="-waldi-"regulator będzie musiał więcej mocy zamienić w ciepło,
Właśnie, bo Virażka daje stałą ilość prądu i niewykorzystane nadwyżki regulator musi zamienić w ciepło, co nie jest zbyt zdrowe dla niego.


Wysłano via Tapatalk z Androida.[/quote]


Nie do końca podzielam Wasze zdanie, ja z ledami w byłej 535 prześmagałem cały sezon 2013r około 6.500 km, w dzień cały czas tylko na ledach w ligtbarach obie mają ok. 5W. i żadnej awarii regla, a przez ten czas żadnych problemów z aku .
Załączniki
2013-04-28 11.38.02.jpg
2013-04-28 11.38.23.jpg
Awatar użytkownika
e_gregor
Posty: 2015
Rejestracja: 14 lutego 2010, 14:53
Motocykl: ZR7
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: e_gregor »

Pytanie jeszcze na ile kręcisz Virkę. Bo ja już widziałem takich co przy 50km/h zapinają piątkę i mówią, że Virago tak ma. A im mniejsze obroty tym mniej prądu wytwarza altek i mniej roboty ma regulator
Głupota to największa choroba cywilizacyjna
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Odp: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: leszekk »

grzegorzbr2 pisze:w dzień cały czas tylko na ledach w ligtbarach obie mają ok. 5W. i żadnej awarii regla,
Gdybyś jeździł z wyłączonymi światłami byłoby zapewne tak samo. Ten motocykl nie był projektowany pod polskie prawo drogowe ale według dużo ogólniejszych założeń.
To, o czym piszą koledzy to prawdziwy fakt autentyczny - tak jest. Nie ma zatem potrzeby, wynikającej z przeciążenia źródła prądu, aby redukować moc odbiorników. Natomiast jest zasadne wykonanie podstawowych obliczeń elektrycznych przy planowaniu instalacji dodatkowych odbiorników działających równocześnie z dotychczasowymi odbiornikami.
Pozostaje jeszcze aspekt prawny Twojego przedsięwzięcia - doczytaj w ustawie prawo o ruchu drogowym i przynależnych rozporządzeniach czy wolno Ci wyłączyć światła mijania podczas jazdy w dzień oraz jakie są wymagania dotyczące świateł (nie tylko do jazdy w dzień) - mam na myśli homologację żarówek, lamp itp.
Nie mogę się na kloszach Twoich lamp dopatrzeć cech pozwalających na używanie tego jako oświetlenie używane w ruchu pojazdu po drogach publicznych.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: tylust »

Tak jak Leszekk napisał. Co innego funkcjonalność pewnych rozwiązań, a co innego ich zgodność z obowiązującymi przepisami. To pewnie temat na oddzielną dyskusję pt. : na co w Polsce pozwala użytkownikom motocykli Policja.... i dlaczego co patrol to inne podejście do tematu ;). Do tego dochodzi sumienność okręgowych stacji kontroli pojazdów, które gdyby się postarały i twardo przestrzegały litery prawa musiałby uziemić z 30% środków transportu jeżdżących po Polsce.
Tomek
Awatar użytkownika
Friilin
Posty: 308
Rejestracja: 24 listopada 2011, 20:15
Motocykl: 2x XV920J Virago 82r
Lokalizacja: Pionki k. Radomia
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Friilin »

Stacje kontroli pojazdów podobnie jak policję tworzą ludzie. Tak się składa, że w firmie, w której pracuję właśnie taka stacja jest. Od środka wygląda to tak, że mamy trzech diagnostów (w tym właściciela). Jeden diagnosta, człowiek starszej daty twardo stoi przy ustawie itd itp etc, robi (prawie) wszystko pod linijkę i odmawia dopuszczania pojazdów, które faktycznie w myśl prawa do jazdy się nie nadają. Jeśli klient ma z tego powodu problem to odsyła go do właściciela, który z podbiciem przeglądu zwykle już problemu nie ma. Jest jeszcze trzeci, ale on też jest człowiekiem "praktycznym" i woli podbić niż wysłuchiwać jęków.
Już to widzę jak Grzegorz przyjeżdża na stację i diagnosta zagląda mu w szkiełka szukając znaku homologacji... Jedzie mi tu czołg?...
Ale do czego dążę. Nie da się upilnować wszystkich diagnostów. Poza tym jeśli sito będzie miało za małe oczka to klienci pojadą do konkurencji. Tego przecież nie chcemy.

Należałoby jeszcze dodać, że na stacjach nie ma aparatury do sprawdzania motocykli. Ktoś Wam kiedyś sprawdzał głośność wydechu? I to w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu.
Awatar użytkownika
e_gregor
Posty: 2015
Rejestracja: 14 lutego 2010, 14:53
Motocykl: ZR7
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: e_gregor »

Na naszych drogach to różne jaja się dzieją. Niedawno w deszczowy dzień, na drodze między Wrockiem a Oławą widziałem z przeciwka migające niebieskie światełka za sznurem wlokących się samochodów. Zacząłem zwalniać i zjeżdżać na pobocze aby umożliwić pojazdowi uprzywilejowanemu przejazd. A tutaj zonk i okazuje się że to jakiś wielki cruiser z wbudowanymi niebieskimi stroboskopami w lightbary. Za takie coś nie tylko powinni zabierać dowód ale prawnie pozwalać każdemu obywatelowi użyć młotka do potłuczenia takich świecidełek
Głupota to największa choroba cywilizacyjna
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: tylust »

Friilin, nam to nie przeszkadza bo jesteśmy ludźmi rozsądnymi i niesprawnymi sprzętami na drogę nie wyjedziemy. Natomiast trzeba mieć świadomość, że wiele osób jeździ pojazdami, które NAM WSZYSTKIM zagrażają. Diagności stawiają stempelki do czasu.... aż nie dojdzie do wypadku z ofiarami i ktoś się zainteresuje kto pieczątkę przystawił. W naszym kraju kultura motoryzacyjna dopiero raczkuje co widać na każdym kroku. Jesteśmy może 2-3 pokoleniem, które z motoryzacji korzysta. Pomyśl dlaczego w Niemczech czy UK już nie tak łatwo zrobić przegląd. Inna sprawa, że część przepisów jest idiotycznych i ich dosłowne egzekwowanie na drodze byłoby przesadą... Choć nie brakuje upierdliwych Policjantów, którzy do wszystkie potrafią się przyczepić. Jak np. tablica przykręcona pod złym kątem, czy brak błotnika ;) Szczególnie jak kierowca się stawia ;) Przepraszam za off topic :mrgreen:
Tomek
Awatar użytkownika
Ice-Man
Posty: 250
Rejestracja: 01 grudnia 2013, 17:53
Motocykl: była śliwowica 0.75
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Ice-Man »

e_gregor, takie coś jest zakazane przez przepisy, więc jak dalej będzie tak jeździł to w końcu wpadnie.
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Pandik »

Friilin pisze:...Ktoś Wam kiedyś sprawdzał głośność wydechu? I to w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu.
A i owszem, sprawdzał, co prawda na moje wyraźne polecenie i to w wyznaczonym do tego miejscu.
Awatar użytkownika
Friilin
Posty: 308
Rejestracja: 24 listopada 2011, 20:15
Motocykl: 2x XV920J Virago 82r
Lokalizacja: Pionki k. Radomia
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Friilin »

Z ciekawości. Ile wyszło? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Andrzej S
Posty: 5547
Rejestracja: 30 września 2010, 21:43
Motocykl: GSF650S 2007r
Lokalizacja: Przyszowice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Andrzej S »

Pandik robi się głośny zazwyczaj powyżej 1,5%
Więc chodź pomaluj mi świat na żółto i na niebiesko...
Awatar użytkownika
tomik44
Posty: 1923
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 21:08
Motocykl: Trike bmw,virago 750
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: tomik44 »

Ja dzisiaj (-10stC) podjechałem do garażu odpaliłem motorek żeby sobie poprykał, i zatęskniłem za wiosną :( , trochę sobie na nim posiedziałem to mi poprawiło humor , pojęździć nie pojeździłem bo bez kolców nie dojechałbym nawet do drogi. :chopper:
Tomek vel Godżilla ;)
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: grzegorzbr2 »

Ja dziś odebrałem kanapę i oparcie od tapicera, koleś zrobił dobrą robotę i niedrogo.
Załączniki
2014-01-31 18.20.38.jpg
2014-01-31 18.21.20.jpg
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Pandik »

Friilin pisze:Z ciekawości. Ile wyszło? :mrgreen:
Tego już nie pamiętam ale jakieś 2dB poniżej progu, tak mi jakoś powiedział.
Awatar użytkownika
Digidy1
Posty: 252
Rejestracja: 11 października 2013, 22:16
Motocykl: XV 535 94r.
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Wiek: 31
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Digidy1 »

Jak zwykle mi się nudzi i musze do niej iść :D wczoraj nasmarowałem lanoliną akcerosia ze skóry i kanape, a dziś starłem ściereczką reszte, efekt bardzo fajny.
Obrazek

Obrazek
Jeszcze kurtke jak kupie to też będe musiał tak zrobić :lol:
Tomek

Born To Be Wild
ODPOWIEDZ