Mocne szarpanie prze wrzuceniu jedynki (haczenie) biegów.

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
LisowczykJG
Posty: 25
Rejestracja: 27 października 2013, 21:20
Motocykl: Yamaha Virago 535 ,
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiek: 30
Status: Offline

Mocne szarpanie prze wrzuceniu jedynki (haczenie) biegów.

Post autor: LisowczykJG »

Witam wszystkich, motocykl Virago 250 rok 1993 przebieg 28 tysięcy.
A teraz mój problem po odpaleniu motocykla po nocy parkuje go na luzie wiec odpalam silnik na wrzuconym juz luzie silnik pochodzi niemal minute wsiadam wrzucam 1 i mocne szarpniecie które powoduje zgaśnięcie sinika. Prócz tego biegi dziwnie wchodzą dają jak by podwójny opór jak by zahaczały wodzik nie wykonuje pelnego ruchu w górę tylko jest jeden opór i po nim wodzik ma jeszcze troche ruchu w gore im wyższe biegi tym ten efekt wiekszy biegi wchodzą zawsze jednak czasem na tyle dziwnie ze sprawdzam 2 razy czy na pewno mam piątkę w dól redukują sie jak by lepiej ale tez bez szalu, najlepiej wchodzi 2, jedynka szarpie i pozostałe (haczą) a olej w silniku to Motul 3000 20 w 50. te kłopoty były takze na poprzednim półsyntetyku Castrola. Czy wodzikiem moge jakoś regulować wchodzenie biegów ? Nie chce grzebać na ślepo a widzialem na nim 2 nakrętki :idea:

Musze jeszcze dodać że przy ostrym przyspieszaniu biegi w górę bez sprzęgła wchodzą bardzo ładnie.
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Mocne szarpanie prze wrzuceniu jedynki (haczenie) biegów

Post autor: grzegorzbr2 »

Regulacja sprzęgła nie pomaga?
LisowczykJG
Posty: 25
Rejestracja: 27 października 2013, 21:20
Motocykl: Yamaha Virago 535 ,
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiek: 30
Status: Offline

Re: Mocne szarpanie prze wrzuceniu jedynki (haczenie) biegów

Post autor: LisowczykJG »

Masz na myśli naciąganie linki przy klamce ? Nie próbowałem druga regulacja jest jescze na lince przy silniku ? Tylko nie wiem do końca jak się tym reguluje będe bardzo wdzięczny za objaśnienie ; )
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Mocne szarpanie prze wrzuceniu jedynki (haczenie) biegów

Post autor: grzegorzbr2 »

Popuszczasz kontre przy śrubie regulacyjnej naciąg linki przy klamce sprzęgła i wykręcasz śrubę o 1 obrót i sprawdzasz czy jest poprawa w wkladaniu biegu, jeśli nie to następny obrót śrubą , po zakończeniu regulacji nie zapomnij o dokręcenie kontry.
LisowczykJG
Posty: 25
Rejestracja: 27 października 2013, 21:20
Motocykl: Yamaha Virago 535 ,
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiek: 30
Status: Offline

Re: Mocne szarpanie prze wrzuceniu jedynki (haczenie) biegów

Post autor: LisowczykJG »

Dziękuję, jutro pomajsterkuje i zobaczymy.
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Mocne szarpanie prze wrzuceniu jedynki (haczenie) biegów

Post autor: mytek1 »

Z tego co ja się orientuje to na klamce masz mieć luz 2mm, a sprzęgło ustawia się w w silniku na popychaczu.
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Mocne szarpanie prze wrzuceniu jedynki (haczenie) biegów

Post autor: grzegorzbr2 »

Wpewnych granicach można regulować śrubą obok dzwigni przy kapie silnika jak też przy klamce sprzęgla.
LisowczykJG
Posty: 25
Rejestracja: 27 października 2013, 21:20
Motocykl: Yamaha Virago 535 ,
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiek: 30
Status: Offline

Re: Mocne szarpanie prze wrzuceniu jedynki (haczenie) biegów

Post autor: LisowczykJG »

Dzisiaj mialem czas dla moto, sprzęgło wyregulowane biegi chodzą lepiej dzieki za pomoc, aczkolwiek do perefect to im jeszcze brakuje.
Ostatnio zmieniony 23 marca 2014, 12:14 przez LisowczykJG, łącznie zmieniany 1 raz.
goral
Posty: 411
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 20:57
Motocykl: 700 1985 serce 1,1o
Lokalizacja: Meszna/Irlandia
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Mocne szarpanie prze wrzuceniu jedynki (haczenie) biegów

Post autor: goral »

Miałem tez taki problem w 250 trzeba było rozebrać sprzeglo wyciagnac wybierak biegow i klepnąć mlotkiem bo jest tam nitowany bo miał luzy na boki . Po tym biegi chodziły perfekt musze poszukac gdzies mam zdjecie to wstawie.!
LisowczykJG
Posty: 25
Rejestracja: 27 października 2013, 21:20
Motocykl: Yamaha Virago 535 ,
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiek: 30
Status: Offline

Re: Mocne szarpanie prze wrzuceniu jedynki (haczenie) biegów

Post autor: LisowczykJG »

Witam chce odświeżyć temat, czy ktoś odniesie się jakoś do porady Górala. Ja dodam że gaśnięcie było coraz bardziej uciążliwe szarpanie przy jedynce za mocne, ustawiłem motor na lewarku i zaobserwowałem że koło nawet na luzie kręci się i to intensywnie. Zdjąłem prawy boczek silnika i dobrałem się do tarcz sprzęgła i proszę, ktoś wymieniał tarcze i ostatnią źle włożył tak że nie chodziła lekko tylko zacinała się a przez to wysprzęglanie nie zawsze było udane. Tarczę poprawiłem i teraz ten temat został opanowany szarpnięcie jest takie jak ma być nie gasi motoru. Ale gaśnięcie wróciło okazało się że czujnik rozłożenia stopki nawalił i odcinał zapłon odłączyłem go i problem zażegnany. Ale co do biegów nadal zmieniają się specyficznie czasem przy redukcji potrafią się zawiesić trzeba popuścić sprzęgło i wtedy biegi zlecą czasem wchodzą ciasno, jest to trudne do opisania może ktoś ma jakieś doświadczenia z tym. i coś podpowie.
ODPOWIEDZ