Brak mocy i brak pomysłów do tego bendix

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
biś33
Posty: 32
Rejestracja: 06 kwietnia 2014, 21:31
Motocykl: yamaha virago 750
Status: Offline

Brak mocy i brak pomysłów do tego bendix

Post autor: biś33 »

Witam wszystkich,walczę już około miesiąca ze swoją 750 93r :( ,chodzi o to,że nie jedzie szybciej jak 110km/h,gazniki poustawiałem najlepiej jak umiałem,świece mają jasno brązowy kolor,spalanie niskie a przyspieszenie jak WSK-a :P ,nie wkręca się w ogóle powyżej 6 tys obr,a na 5 biegu max obr to 4,5tys :( ,próbowałem już wszystkiego i brak już sił :( .Powiedzcie mi,czy jak ściągnę gumowe kolanko doprowadzające powietrze do gaznika,uruchomie silnik i przygazuje to czy ta przepustnica która jest razem z membraną powinna się otwierać? I jeszcze pytanko dotyczące rozrusznika,nie zawsze mi zatrybi,tzn raz pali na kopa a innym razem kręci sam rozrusznik i i powoli tak jakby puszczał sprzęgło zaczyna trybić i zaczyna kręcic,moja diagnoza to bendix,dobrze myślę? Może już ktoś to rozbierał? Proszę o poradę jak to wymienić,z góry dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
leopold
Posty: 579
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:12
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Status: Offline

Re: Brak mocy i brak pomysłów do tego bendix

Post autor: leopold »

biś33 pisze:,spalanie niskie a przyspieszenie jak WSK-a :P ,nie wkręca się w ogóle powyżej 6 tys obr,a na 5 biegu max obr to 4,5tys :
Zakładając, że silnik ma właściwą kompresję i ogólnie jest w porządku, na początek sprawdziłbym rzecz
najprostszą: czy nie jest przyblokowany dopływ paliwa (przytkana rurka, coś w kraniku, zatkany filtr paliwa).
Aha: sprawdź jeszcze stan filtra powietrza. Może (choć to mało prawdopodobne) bardzo zatkany brudem?
Potem może warto sprawdzić czy zaworki odcinające w gaźniku otwierają się (słynne opukanie gaziorków...).
biś33 pisze: I jeszcze pytanko dotyczące rozrusznika,nie zawsze mi zatrybi,tzn raz pali na kopa a innym razem kręci sam rozrusznik i i powoli tak jakby puszczał sprzęgło zaczyna trybić i zaczyna kręcic,moja diagnoza to bendix,dobrze myślę? Może już ktoś to rozbierał? Proszę o poradę jak to wymienić,z góry dziękuję i pozdrawiam
Takie zachowanie kojarzy mi się z niezanieczyszczonymi stykach bendixu i/lub jakąś usterką sprzęgła jednokierunkowego. W szukajce znajdziesz masę opisów dotyczących napraw rozrusznika.

Pozdrawia Leopold
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Brak mocy i brak pomysłów do tego bendix

Post autor: -waldi- »

biś33 pisze:czy jak ściągnę gumowe kolanko doprowadzające powietrze do gaznika,uruchomie silnik i przygazuje to czy ta przepustnica która jest razem z membraną powinna się otwierać?
Będzie ale nie w pełnym zakresie z racji braku oporów na ssaniu

Co do bendixu - regeneruje je KoSS z forum - http://virago.com.pl/memberlist.php?mod ... file&u=360
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
biś33
Posty: 32
Rejestracja: 06 kwietnia 2014, 21:31
Motocykl: yamaha virago 750
Status: Offline

Re: Brak mocy i brak pomysłów do tego bendix

Post autor: biś33 »

A więc jeśli chodzi o kompresję to jest na poziomie 9atm.,kranik czyściłem i na pewno jest drożny,filtr paliwa założyłem nowy,filtr powietrza;nie wymieniałem ale jest ładny,czyściutki (próbowałem też bez filtra powietrza i bez różnicy)poziom paliwa ustawiłem jakieś 3mm od krawędzi,zaworki niby też ok... Powoli tracę siły i zapał żeby cokolwiek jeszcze kombinować,dodam,że jak schodzi z obrotów to w przedziale 1-3 tys obr strzela w wydech ale mam puste więc to niby normalne.. Gaznik czyściłem i rozbierałem już dziesiątki razy i mogę robić to z związanymi oczami,ale co z tego jak bez efektu:( motor pali,jezdzi itd ale co z tego jak małym ''pizdzikiem'' mnie wyprzedza,zawieje wiatr i czuję jak motocykl zwalnia:( tragedia. Co do rozrusznika,skontaktowałem się z kolegą Koss,opisałem zachowanie rozrusznika i stwierdził,że to na pewno bendix i że mam go wysłać w celu regeneracji:)
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Brak mocy i brak pomysłów do tego bendix

Post autor: -waldi- »

czy rozrząd był sprawdzany - znaki i poprawność kolejności suwów sprężania
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
biś33
Posty: 32
Rejestracja: 06 kwietnia 2014, 21:31
Motocykl: yamaha virago 750
Status: Offline

Re: Brak mocy i brak pomysłów do tego bendix

Post autor: biś33 »

Rozrządu nie sprawdziłem bo szczerze mówiąc nie wiem jak,ale obserwowałem kiedy otwierają się zawory i myślę że jest ok
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Brak mocy i brak pomysłów do tego bendix

Post autor: -waldi- »

sprawdź ten rozrząd a nie kop dalej, bo za chwilę pół moto rozbierzesz, a i tak na nim skończysz.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
biś33
Posty: 32
Rejestracja: 06 kwietnia 2014, 21:31
Motocykl: yamaha virago 750
Status: Offline

Re: Brak mocy i brak pomysłów do tego bendix

Post autor: biś33 »

Rozrząd jest ok,znaki się pokrywają,tzn kiedy mam ''T'' na pierwszym cylindrze mam znak na górze koła zębatego,kiedy mam''I'' na drugim jest tak samo
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Brak mocy i brak pomysłów do tego bendix

Post autor: -waldi- »

a znaki pokrywają się co obrót czy jeden po drugim, bo to cholernie ważne

ma się pokrywać na tyle, obrót wału i na przodzie, tył to cylinder nr 1, przód cylinder 2
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
biś33
Posty: 32
Rejestracja: 06 kwietnia 2014, 21:31
Motocykl: yamaha virago 750
Status: Offline

Re: Brak mocy i brak pomysłów do tego bendix

Post autor: biś33 »

Znaki pokrywaja sie co drugi obrot walu,najpierw pierwszy pozniej drugi
biś33
Posty: 32
Rejestracja: 06 kwietnia 2014, 21:31
Motocykl: yamaha virago 750
Status: Offline

Re: Brak mocy i brak pomysłów do tego bendix

Post autor: biś33 »

Widze,że brak słów:-P też tak myślę
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Brak mocy i brak pomysłów do tego bendix

Post autor: -waldi- »

Korespondencyjnie nie da się tego zdiagnozować, bo z tego co piszesz wszystko jest OK. To trzeba na żywo robić
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
biś33
Posty: 32
Rejestracja: 06 kwietnia 2014, 21:31
Motocykl: yamaha virago 750
Status: Offline

Re: Brak mocy i brak pomysłów do tego bendix

Post autor: biś33 »

Ja stawiam na gazniki,bo jak z nimi kombinuje to jest poprawa tzn jak go ustawie na słuch,tak że dobrze wchodzi na obroty to idzie o niebo lepiej ale wtedy strzela niemiłosiernie a jak go wyreguluje to jest lipa,Waldi powiedz gdybym założył gazniki hitachi to będzie chodził? Znalazłem tanie na allegro i niby 100% sprawne ale waham się trochę,poradz co robić
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Brak mocy i brak pomysłów do tego bendix

Post autor: 2007XV1700 »

mocno zajechane te gaźniki, prawdopodobnie będą do czyszczenia i wymiany membran.
gaźniki trzeba pomacać przed kupnem. czy nie ma luzów na ośkach, czy nie jest "stuningowana" śruba synchronizacyjna, czy nie ma luzów na dźwigienkach.
jeśli nie ma możliwości zwrotu towaru to ja bym sobie na Twoim miejscu darował taki biznes.
biś33
Posty: 32
Rejestracja: 06 kwietnia 2014, 21:31
Motocykl: yamaha virago 750
Status: Offline

Re: Brak mocy i brak pomysłów do tego bendix

Post autor: biś33 »

Gazniki które miałbym kupić niby są sprawne i dostanę gwarancję rozruchową,a co do moich to czyściłem je kilkakrotnie i nic to nie daje,chyba że myjka ultradzwiękową by coś pomogła,membrany mam całe.Dzisiaj jak odpalałem swoje cudo to długo kręcił zanim odpalił;( i przed odpaleniem strzelił w rury i to dość konkretnie.Dziwna sprawa też się dzieje kiedy próbuję odpalić na zapalonych światłach,raz pali a innym razem kręci i strzela,aku mam nowiutkie,w ogóle ten mój moto to trudny przypadek ;)
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Brak mocy i brak pomysłów do tego bendix

Post autor: -waldi- »

Instalacje masz do roboty na bank, a gaźniki musiały by w ogóle nie pracować żeby nie miał mocy. U ciebie przyczyna leży chyba nie w gaźnikach - takie moje zdanie.
Chcesz kupić inne gaźniki - Hitachi - możesz kupić - mnie chodzi bez problemu na takich silnik, więc pasują :)
Z takim podejściem pół moto wymienisz. Trzeba po kolei wszystko posprawdzać - zarówno elektryka jak i mechanika.
Jeżeli nie czujesz się na siłach oddaj komuś zaufanemu i jak pozwoli przyglądaj się.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
biś33
Posty: 32
Rejestracja: 06 kwietnia 2014, 21:31
Motocykl: yamaha virago 750
Status: Offline

Re: Brak mocy i brak pomysłów do tego bendix

Post autor: biś33 »

Chciałem oddać komuś bo ja już nie mam siły,tylko w mojej okolicy nie ma komu,a jak już jest to nie ma czasu,dlatego próbuję sam coś wywalczyć i nie ukrywam że wszystko co robię w moim moto,robię pierwszy raz,jakieś doświadczenie się przyda:)
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Brak mocy i brak pomysłów do tego bendix

Post autor: vinny »

Zanim cokolwiek kupisz sprobuj z tym co masz . Jak dla mnie to zabyt uboga mieszanka . Sprawdz zawory ( ustaw luzy w polowie zalecanego przedzialu , nie za ciasno) Jak jestes pewien zaworow to podnies o 1-2 mm poziom paliwa w gazniku lub ( jezeli jest taka mozliwosc ) podnies iglice o jeden zabek .To sa dwa sposoby na wiecej paliwa w mieszance , przy czym ten pierwszy jest ogolnie przyjety , przy tym drugim moze zalewac swiece bo paliwa bedzie za duzo na niskich obrotach . Zrob synhro i sprawdz . Jasna kawa na porcelance to nie jest zle , ale lepiej bedzie jak bedzie ciemniejsza :D . Kompresja 9 atm na otwartej przepustnicy ? Jak tak to troche malo i moze to powoduje , ze trzeba odejsc od ustawien fabrycznych gaznikow i polac wiecej bezyny do mieszanki :D ,ale powinna jechac .
sorki za angielska klawiature
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
biś33
Posty: 32
Rejestracja: 06 kwietnia 2014, 21:31
Motocykl: yamaha virago 750
Status: Offline

Re: Brak mocy i brak pomysłów do tego bendix

Post autor: biś33 »

Zaworki ustawilem,poziom paliwa tez troche podnioslem,iglice moge jeszcze podniesc o zabek,wtedy bede mial na ostatnim,sprobuje:-) od poniedzialku z tym powalcze,jutro na zlocik jade do Czarnkowa,wyjade godz predzej niz wszyscy to zajedziemy rowno hehe(zart):-) napisze co dalo sie zrobic,pozdrawiam
biś33
Posty: 32
Rejestracja: 06 kwietnia 2014, 21:31
Motocykl: yamaha virago 750
Status: Offline

Re: Brak mocy i brak pomysłów do tego bendix

Post autor: biś33 »

Witam:) dzisiaj zrobiłem pierwszą dłuższą trasę,zauważyłem że jak odkręcę manetkę do końca to nie ciągnie,ale jak delikatnie po puszcze to zaczyna przyspieszać,odkręciłem też świece,obie okopcone na czarno a w miejscu gdzie jest iskra są jaśniejsze,o czym to swiadczy? pzdr
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Brak mocy i brak pomysłów do tego bendix

Post autor: -waldi- »

za bogata mieszanka, na samym paliwie nie pojedzie - iglica w dół dysze powietrza do sprawdzenia i pozioy paliwa
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
biś33
Posty: 32
Rejestracja: 06 kwietnia 2014, 21:31
Motocykl: yamaha virago 750
Status: Offline

Re: Brak mocy i brak pomysłów do tego bendix

Post autor: biś33 »

Witam po długiej nieobecności:) w sobotę odstawiłem maszynę do serwisu i właśnie do mnie dzwonili,że nie wiedzą co jest;( wszystko ustawione jak powinno być a virażka nadal swoje;( brak mocy,max 110km/h, ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Waldi co jeszcze byś sprawdził? Mówisz,że to raczej nie wina gazników to gdzie jeszcze szukać?
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Brak mocy i brak pomysłów do tego bendix

Post autor: -waldi- »

a moze masz licznik w milach :D, to by pasowało

opory na kołach posprawdzaj, łożyska, klocki, zacisk itd...
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
biś33
Posty: 32
Rejestracja: 06 kwietnia 2014, 21:31
Motocykl: yamaha virago 750
Status: Offline

Re: Brak mocy i brak pomysłów do tego bendix

Post autor: biś33 »

Taa bez jaj, poważnie wkreca się tylko do 6 tyś obrotów, od zera jakoś startuje ale później brak mocy,żeby wyprzedzić ciężarówkę jest problem, 110 to jest max prędkość chyba że z wiatrem i z górki to 120,od czego byś zaczął będąc na moim miejscu?
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Brak mocy i brak pomysłów do tego bendix

Post autor: mytek1 »

Ja to bym wszystko posprawdzał- cewki, fajki, impulsator, króćce paliwowe, powietrzne, szczelność airboxu, przewody paliwowe, filtr paliwa. Może czasem jakiś wężyk paliwowy masz ściśnięty, albo złamany. Nie wiem jak w 750 jest, ale w 535 poza filtrem paliwa na przewodzie jeszcze w każdym gaźniku jest filtr siateczkowy, może w 750 też są i Ci się zapchały, ale to już Waldi musi powiedzieć, bo zna te gaźniki. Druga sprawa odnośnie gaźników to w obydwóch są takie same iglice? Membrany od air cutu sprawdzałeś czy nie są spękane? Przy ściąganiu dekli od strony membran nie wypadł Ci czasem ten mały oring?
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
ODPOWIEDZ