Stuki silnika - panewki

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
miscuzi
Status: Offline

Stuki silnika - panewki

Post autor: miscuzi »

Witam
Jestem po raz pierwszy na forum i potrzebuje pomocy. Ostatnio podczas wypadu znajomy stwierdził że mam stuki na panewkach, moto ma 40 000 km przebiegu więc jest to raczej możliwe, powiedzcie mi jak sie wziąść za naprawę tego i gdzie kupić części najlepiej w okolicach Krakowa
BoPos
Posty: 389
Rejestracja: 04 maja 2008, 08:02
Status: Offline

Re: Stuki silnika - panewki

Post autor: BoPos »

miscuzi pisze:moto ma 40 000 km przebiegu więc jest to raczej możliwe
Więc jest to raczej niemożliwe!
miscuzi
Status: Offline

Re: Stuki silnika - panewki

Post autor: miscuzi »

BoPos miałeś racje, byłem u mechanika i również stwierdził ze to raczej nie możliwe, stwierdził ze prawdopodobnie łożyska kosza sprzęgłowego i podejrzewa zawory.
No nic chyba bedzie trzeba oddać na serwis :(
A może spróbuje z koszem sam zrobić, zaworów raczej nie bede tylkał sam.
edo
Posty: 98
Rejestracja: 28 listopada 2007, 06:51
Motocykl: virago535 95r
Lokalizacja: Gryfów Śląski
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Stuki silnika - panewki

Post autor: edo »

hej jeżeli ktoś wcześniej robił silnik i źle zrobił to możliwe. Ja tak miałem i musiałem wymienić cały wał i korbowody,ale możesz sprawdzić czy niema luzów na korbowodach.
Najpierw wykręć świece a później pokręć wałem powoli tak żeby pierwszy tłok stanął u góry, i ledziutko przekręć tak żeby go (przełamać ) i lekko pociągnął tłok, wtedy wsadź w otwór po świecy coś tępego i spróbuj popchać tłok w duł jak usłyszysz takie klupnięcie to znaczy że masz luz na sworzniu albo na wale i tak samo zrób z drugim cylindrem .Ja przynajmniej tak u siebie zdiagnozowałem.Obyś nie miał bo tanio nie jest
ODPOWIEDZ