XV125 i dzwiek silnika

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Lazyboy
Posty: 17
Rejestracja: 12 maja 2014, 02:14
Motocykl: XV535 1991
Lokalizacja: South West England
Status: Offline

XV125 i dzwiek silnika

Post autor: Lazyboy »

Witam wszystkich i z gory dziekuje za pomoc.

Motory to calkowicie nowe terytorium dla mnie wiec prosze o wyrozumialosc ;)

Przygotowalem sobie wszytstko by zaczac wiercic wydech (oczywiscie najpierw czytajac tematy tu na forum). Przed wierceniem pomyslalem ze odpale by uslyszec przed (a pozniej po ). Ku mojemu zdziwieniu Virago ledwo co kreci. Manetka na max a ona ledwo pyrkocze. Stwierdzilem ze "wlacze" ssanie i ku mojemu zdziwieniu zaczal sie silnik dlawic i zgasl. i tak przez pare razy. dopiero jak przekrecilem srubke od regulacji wolnych obrotow - wszystko zaczelo grac jak nalezy (swoja droga to srubka moglaby stawiac trochw eikszy opor bo chodzi lekko ale to juz inny temat).
Aczkolwiek zmierzajac do sedna sprawy - zaczalem sie przysluchiwac silnikowi i martwi mnie troche stukanie w przednim garze. Moze mi sie wydaje i jestem przewrazliwiony.

http://youtu.be/gA013jlFlmk

Czy ktos jest w stanie ocenic czy to norma czy lepiej odwiedzic serwis (sorki za slaba jakosc dzwieku).
dbopl
Posty: 62
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 21:29
Motocykl: virago125
Status: Offline

Re: XV125 i dzwiek silnika

Post autor: dbopl »

po rozwierceniu wydechów w mojej 125 trzeba było wyregulować gaźnik jeszcze raz także pewnie też to i Ciebie czeka :)

Jak jest silnik zimny tez słychać stuki zaworów jak się dogrzeje prawie wcale nie słychać.
Lazyboy
Posty: 17
Rejestracja: 12 maja 2014, 02:14
Motocykl: XV535 1991
Lokalizacja: South West England
Status: Offline

Re: XV125 i dzwiek silnika

Post autor: Lazyboy »

Ten dzwiek byl jeszcze przed rozwiercaniem :) dzisiaj rozwiercilem. Szalu nie ma - ze 125 nie bedzie odlotu ale jestblepiej :)
dbopl
Posty: 62
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 21:29
Motocykl: virago125
Status: Offline

Re: XV125 i dzwiek silnika

Post autor: dbopl »

nawierciłeś tylko otwory czy wyprułeś cały wydech ?
Lazyboy
Posty: 17
Rejestracja: 12 maja 2014, 02:14
Motocykl: XV535 1991
Lokalizacja: South West England
Status: Offline

Re: XV125 i dzwiek silnika

Post autor: Lazyboy »

tylko nawiercilem, musze sie zreszta przyjzec dokladniej bo woda sie skrapla tak mniej wiecej z polowy wydechu
dbopl
Posty: 62
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 21:29
Motocykl: virago125
Status: Offline

Re: XV125 i dzwiek silnika

Post autor: dbopl »

Wypruj całkowicie będzie trochę lepiej jeszcze brzmiało na niskich obrotach całkiem spoko brzmi ale na wyższych i tak robi się pierdziawka :) w końcu to tylko 125 cudów nie będzie :)
Lazyboy
Posty: 17
Rejestracja: 12 maja 2014, 02:14
Motocykl: XV535 1991
Lokalizacja: South West England
Status: Offline

Re: XV125 i dzwiek silnika

Post autor: Lazyboy »

dbopl pisze:Wypruj całkowicie będzie trochę lepiej jeszcze brzmiało na niskich obrotach całkiem spoko brzmi ale na wyższych i tak robi się pierdziawka :) w końcu to tylko 125 cudów nie będzie :)
Zgadza sie - tylko 125 :) gdybym mial prawko to bym juz jakies 535 albo 750 kupowal hehe.

Szczerze mowiac to jest calkiem glosna tak czy inaczej, na razie zostawie jak jest. Musze tylko do serwisu jakiegos podjechac zeby dokladnie mi jedze przebadali bo nie jestem pewien czy ten dzwiek to po prostu cos poluzowanego czy moze cos wiecej ...
ODPOWIEDZ