Sprzęgło ?

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
BeeGees
Posty: 143
Rejestracja: 02 lutego 2009, 20:50
Motocykl: virago535 Vulcan1500
Lokalizacja: Krotoszyn
Wiek: 57
Status: Offline

Sprzęgło ?

Post autor: BeeGees »

Może ktoś spotkał się ? Silnik delikatnie podczas jazdy szarpie. Objaw podobny do do momentu w którym już czas przełączyć na rezerwę paliwa. Dzieje się to tylko przy jeździe. Na biegu jałowym nic nie strzela i przerywa. Mechanior stawia na sprzęgło. Może ktoś z was już miał taką przypadłość ? 534 - 94 rok - przebieg 40000
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Sprzęgło ?

Post autor: Pandik »

Mechanik ze mnie jak z koziego zadu briftasza ale na sprzęgło bym nie stawiał, pompka paliwowa sprawna?
Awatar użytkownika
emzet
Posty: 715
Rejestracja: 06 kwietnia 2011, 13:02
Motocykl: Honda NC750X
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 69
Status: Offline

Re: Sprzęgło ?

Post autor: emzet »

Sprawdź elektrykę - przewody do cewek (konektory), przewody WN, świece.
Awatar użytkownika
BeeGees
Posty: 143
Rejestracja: 02 lutego 2009, 20:50
Motocykl: virago535 Vulcan1500
Lokalizacja: Krotoszyn
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Sprzęgło ?

Post autor: BeeGees »

No więc tak. Sprzęgło wymienione, choć bardziej z racji zużycia niż przyczyny. Elektryka też w porządku. Przyczyna tkwiła jednak zupełnie w czym innym. Rok temu wymieniałem łożyska główki ramy. Czy je dokręciłem jak należy, raczej tak, ale ponieważ troszkę bije mi opona delikatnie te łożyska się poluzowały. Jadąc miało się wrażenie, jakby silnik lekko przerywał. No cóż, dokręciłem i już nie zgrzytam (dosłownie) w czasie jazdy zębami. Muszę jeszcze ogarnąć temat bijącej opony (bo felga jest prosta) i ten aspekt skutkowo - przyczynowy (lub jak kto woli odwrotnie) będzie opanowany.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Sprzęgło ?

Post autor: Blunio »

Zmień czym prędzej tę oponę bo Ci całkiem mózg zlasuje od drgań :pomocy:
Że o reszcie nie wspomnę :roll:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
ODPOWIEDZ