nierowna praca

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
siwy_zyrardow
Posty: 42
Rejestracja: 21 marca 2012, 22:33
Motocykl: yamaha virago 750
Lokalizacja: zyrardow
Wiek: 43
Status: Offline

nierowna praca

Post autor: siwy_zyrardow »

witam potrzebuje pomocy
mechanik ktoremu oddalem maszynke mial poczyscic gazniki i je zsynchronizowac i wyregulowac robil juz to dwa razy przez wlasna glupote a mianowicie paliwo ktore bylo w zbiorniku bylo do wymiany bo stalo ponad dwa lata oczywiscie go o tym poinformowalem powiedzial ze to nie przeszkadza ale gdy wyjechalem od niego to po jakis 300 metrach juz musialem ja zapchnac do niego
powiedzial ze to wina kranika cos tam podlubal i poczyscil i znowu ... ale juz tym razem przejechalem ok 1.5 km i znowu telefon do niego
ponownie zaprowadzilem do niego poczyscil gazniki i juz stwierdzil ze trzeba zalac swiezego paliwa a wiec mu zawiozlem
maszynka wyjechala od niego i juz dojechala nawet do garazu do mnie czyli jakies 7 km. po kilku tygodniach chcialem zrobic runde i zerkam a tu sie leje paliwko popatrzylem i sie okazalo ze z kolanka pod kranikiem zlikwidowalem problem i odpalilem ponownie wprowadzilem na obroty i... kichla prychla i bec
co sie okazalo nie wyczyscil zbiornika a wiec zrobilem to sam i zadzwonilem do niego i powiedzialem ze nie pali i musi jeszcze raz zdjac gazniki i je poczyscic nie mial czasu przed dlogim wekendem wiec sie umowilem po i nic cisza
pomeczylem sie sam ale nie z gaziorami maszynka odpalila ale nie rowno chodzi
dzis bylem w garazu i co zaopserwowalem ze objaw jest taki jakby nie chodzila na jednym garze zdjolem fajke wykrecilem swiece i iskra jest z tym ze jak zdejme jedna nic sie nie zmienia a jak zaloze ja i zdejme droga to maszyna gasnie
i teraz rodzi sie pytanie co to moze byc
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: nierowna praca

Post autor: tylust »

Mam podobny problem u siebie. Moto ładnie chodzi jak sie rozkręci - powiedzmy powyżej 3000 obrotów, ale na wolnych faluje - szczególnie tylny gar niedomaga. Trudno gaźniki zsynchronizować na wolnych obrotach. Magik stwierdził, ze może być to objaw przytkania dyszy wolnych obrotów.... ta dysza jest naprawdę mała.... i jak ciągnie paliwo na wolnych obrotach to ma problemy, a jak zaczyna ciągnąć z dyszy głównej to idzie mu wyraźnie lepiej. Tez czyściłem gaźniki (wydawało mi się dokładnie :mrgreen: ), ale to jednak wymaga chyba większej dokładności - ultradźwięki i sprężone powietrze nie zawsze wystarczą. Na próbę ma mi założyć gaźniki od sprawdzonej sztuki na podmianę to będziemy wiedzieć czy to o to chodzi, czy problem leży gdzie indziej.
Tomek
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: nierowna praca

Post autor: -waldi- »

a dysze powietrza jak? w Twoim modelu masz je demontowalne
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
ODPOWIEDZ