Moja strona Fb odszkodowania i nie tylko

Odnośniki do stron o tematyce motocyklowej...
Awatar użytkownika
boanerges777
Posty: 92
Rejestracja: 30 lipca 2008, 20:26
Motocykl: xv 1100,bmw r850r
Lokalizacja: białystok
Wiek: 53
Kontakt:
Status: Offline

Moja strona Fb odszkodowania i nie tylko

Post autor: boanerges777 »

Nie wiedziałem w który dział to wrzucić, może tu będzie ok :)

Obracam się w środowisku motocyklowym, wiem że jestesmy bardziej narażeni na urazy powypadkowe niż kierowcy aut, częściej też nawet z pozoru banalna stłuczka zagraża naszemu życiu. Zazwyczaj nie interesujemy się prawami poszkodowanych dopóki nas nie to nie spotka. Podobnie było ze mną dopóki kilka lat nie zdjąłem łosia z drogi. Gdy jednak nas coś spotka wtedy dobrze jest znać przysługujące nam prawa i możliwości jak te prawa wyegzekwować.

Jako, że zawodowo współpracuję z firmą odszkodowawczą, dużo czytam o ubezpieczeniach i sprawach związanych z wypadkami komunikacyjnymi i nie tylko. Informacji z tym związanych jest mnóstwo ale są porozrzucana po sieci. Nawet jeżeli jest tego trochę w jednym miejscu to najczęściej prowadzący stronę podmiot unika tematów niewygodnych dla niego samego. Stąd pomysł na stronę FB.

Zapraszam do polubienia lub obserwowania ( nie trzeba mieć konta Fb )
https://www.facebook.com/zadoscuczynienie1997

W tym co piszę postaram się być obiektywny, celowo piszę postaram się bo jak napisałem współpracuję z dużą firmą odszkodowawczą i może to jednak trochę moje postrzeganie wykrzywiać :D Jako, że część moich potencjalnych klientów to motocykliści z którymi spotykam się na zlotach i imprezach nie mogę sobie pozwolić by wprowadzić ich w błąd i np. skłonić do podpisania umowy która jest dla nich niekorzystna.

Wracają do strony Fb jako że to początek to są na razie 2 wpisy dowiecie się z nich o terminach przedawnień, co to jest zadośćuczynienie, komu i w jakiej wysokości przysługuje i czy proces sądowy to konieczność.

W planach mam opisać jak walczyć o swoje i co wybrać ( walka samodzielna, radca prawny, kancelaria czy duża firma odszkodowawcza ) Znam umowy różnych podmiotów i postaram się pokazać na co zwracać szczególną uwagę, jak nie dać się stuknąć zgodnie z prawem czyli na jakie punkty umowy uważać.

Będą też różne ciekawostki z zakresu prawa o których większość nie wie a które mogą mieć kolosalne znaczenie gdy dojdzie do szkody. Np. jaka jest różnica między przejazdem płatnym, przejazdem interesownym bezpłatnym i przejazdem grzecznościowwym. To za czas jakiś



Uwaga. na stronie Fb jest informacja, że posty reklamujące jakiś podmiot odszkodowawczy lub linkujące do takich będą przeze mnie usuwane. Sam też nigdzie nie zamieszczam nazwy firmy z którą współpracuję.

Pozdrawiam i zapraszam
RIDING4GOD
Awatar użytkownika
boanerges777
Posty: 92
Rejestracja: 30 lipca 2008, 20:26
Motocykl: xv 1100,bmw r850r
Lokalizacja: białystok
Wiek: 53
Kontakt:
Status: Offline

Re: Moja strona Fb odszkodowania i nie tylko

Post autor: boanerges777 »

Masz dzieci powinieneś to wiedzieć !!!!!
Nie masz dzieci to powinieneś wiedzieć co robić jak czyjeś dziecko wejdzie ci w szkodę czyli Kodeks Cywilny art 426 i 427 w praktyce, nie zapominając o szkole i bezprawnym rządaniu pewnego oświadczenia
Wpis jeszcze ciepły
https://www.facebook.com/zadoscuczynienie1997
RIDING4GOD
Awatar użytkownika
boanerges777
Posty: 92
Rejestracja: 30 lipca 2008, 20:26
Motocykl: xv 1100,bmw r850r
Lokalizacja: białystok
Wiek: 53
Kontakt:
Status: Offline

Re: Moja strona Fb odszkodowania i nie tylko

Post autor: boanerges777 »

Teraz coś o pasażerach motocykli i samochodów czyli dlaczego warto dorzucić się do paliwa :-)
Świadomość swoich praw może sprawić, że nawet po wielu latach może wpaść kilka do kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Zapraszam do lektury
https://www.facebook.com/zadoscuczynienie1997
RIDING4GOD
Awatar użytkownika
boanerges777
Posty: 92
Rejestracja: 30 lipca 2008, 20:26
Motocykl: xv 1100,bmw r850r
Lokalizacja: białystok
Wiek: 53
Kontakt:
Status: Offline

Re: Moja strona Fb odszkodowania i nie tylko

Post autor: boanerges777 »

Nieco o postępowaniu karnym po wypadku. Po zawaleniu tego etapu może nie pomoże już wam najlepsza kancelaria odszkodowawcza.
https://www.facebook.com/zadoscuczynienie1997
RIDING4GOD
Awatar użytkownika
boanerges777
Posty: 92
Rejestracja: 30 lipca 2008, 20:26
Motocykl: xv 1100,bmw r850r
Lokalizacja: białystok
Wiek: 53
Kontakt:
Status: Offline

Re: Moja strona Fb odszkodowania i nie tylko

Post autor: boanerges777 »

Ostatnio przeglądam stare wpisy na forach motocyklowych szukając starych wypadków z lat 1997-2008. Niestety najstarsze wpisy sięgają tylko 2005r. ale i tak dzięki nim udało mi się dotrzeć do kilku rodzin. Może ktoś z was coś pamięta a szukam :

1. Rodzin które straciły bliskich ( zmarły nie może być sprawcą wypadku ale poprowadzimy sprawę gdy sprawca zbiegł i nie jest ustalony sprawcy nie ustalono ) w latach 11.08.1997-3.08.2008
Po zmianach w przepisach Kodeksu Cywilnego z 2008 można cofnąć się do wcześniejszych wypadków i uzyskać dla rodzin dodatkowe świadczenia mimo wypłaconych wcześniej odszkodowań i zawartych ugód z ubezpieczycielem. Nie są to małe sumy. Wiemy jak to robić co może już potwierdzić kilka tysięcy rodzin. Wszystko bez opłat wstępnych i ryzyka ze strony rodziny.
2. Rodzin które sprawują opiekę nad poszkodowanymi w wypadkach od 11.08.1997 do dzisiaj.
Nasi prawnicy otworzyli nową furtkę prawną umożliwiającą uzyskanie odszkodowania dla rodziny sprawującej opiekę. Mówimy o przypadkach gdzie taka opieka jest niezbędna np. gdy poszkodowany jest w śpiączce, stanie wegetatywnym, ma niedowłady lub jest sparaliżowany, po urazach wielonarządowych, zmianach w układzie nerwowym.

Kontakt do mnie
mail zbyszek.jastrzab@boanerges.pl
tel. 661 39 77 59
priv na forum
fb. https://www.facebook.com/zbigniew.jastrzab
RIDING4GOD
darekbaranski12
Posty: 3
Rejestracja: 08 września 2015, 14:21
Motocykl: yamaha
Status: Offline

Re: Moja strona Fb odszkodowania i nie tylko

Post autor: darekbaranski12 »

Ubezpieczenie w przypadku motocyklisty jest podwójnie ważne, bo wypadki z ich udziałem zdarzają się znacznie częściej. Dobrze też znać swoje prawa gdy już taki wypadek się przydarzy. Bardzo wiele takich wypadków kończy się tragicznie, więc lepiej jeździć przepisowo.
___________________
Odwiedzam noclegi, podoba mi się agroturystyka nad rzeką.
PROGRES
Posty: 71
Rejestracja: 18 września 2015, 22:06
Motocykl: 250
Wiek: 63
Status: Offline

Re: Moja strona Fb odszkodowania i nie tylko

Post autor: PROGRES »

Dziś poszedłem opłacić OC mojej Virki 250 w TUW-e rok temu zapłaciłem 60zł atu słyszę od panienki 115zł :shock: to prawie sto procent . Ile wy płacicie i gdzie?
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1829
Rejestracja: 22 września 2013, 23:00
Motocykl: Czarny :)
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Moja strona Fb odszkodowania i nie tylko

Post autor: Maruda »

Pojemność motocykla 600cc w zeszłym roku 90zł w tym 109zł. Ubezpieczyciel PZU.
...żyj tak jakby jutra miało nie być...
Awatar użytkownika
_CioneK_70
Posty: 2458
Rejestracja: 25 listopada 2014, 21:30
Motocykl: Raider XV1900
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Moja strona Fb odszkodowania i nie tylko

Post autor: _CioneK_70 »

Niestety...wszystkie ubezpieczenia w tym roku w górę... :cry: za 16 letnia puszkę 30% wiecej
Jest tylko cienka czerwona linia pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem....
--------------------------------------------------------------------------------------------
Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety --------------------------------------------------------------------------------------------
Jest i będzie w sercu Virago XV1100 -->> nowy w stadzie Raider XV1900
PROGRES
Posty: 71
Rejestracja: 18 września 2015, 22:06
Motocykl: 250
Wiek: 63
Status: Offline

Re: Moja strona Fb odszkodowania i nie tylko

Post autor: PROGRES »

Zdaje się że jest to zmowa ubezpieczycieli , bo jak to inaczej wytłumaczyć tak gwałtowny wzrost składek?
Awatar użytkownika
boanerges777
Posty: 92
Rejestracja: 30 lipca 2008, 20:26
Motocykl: xv 1100,bmw r850r
Lokalizacja: białystok
Wiek: 53
Kontakt:
Status: Offline

Re: Moja strona Fb odszkodowania i nie tylko

Post autor: boanerges777 »

Ubezpieczenia OC są nierentowne. Według danych KNF ubezpieczyciela tracą na nich coraz więcej bo ilość wypłacanych odszkodowań rośnie szybciej niż składki. Dołożyła się też do tego bezpośrednia likwidacja szkód z OC.
Dlaczego firmy dokładają ? Bo w świadomości klientów istnieją głównie dzięki ubezpieczeniom OC i ostra konkurencja powodują że gotowe są stracić na OC by zyskać na innych ubezpieczeniach. Te dokładanie też ma jednak swoje granice :-)
RIDING4GOD
ODPOWIEDZ