terkot

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
tomcio
Posty: 16
Rejestracja: 15 kwietnia 2014, 22:01
Motocykl: yamaha virago
Status: Offline

terkot

Post autor: tomcio »

Witam.Jadąc ok 100km/h i ujmując gaz słyszę terkot z okolic nóżki bocznej ,okolice mojej prawej stopy,wiem że to mało dokładnie ale w czasie jazdy ciężko to wyczuć.Jak ujmę gaz to terkocze ,jak tylko dodam to nie.Na postoju jak dodaję gazu to nic się nie dzieje,nie terkocze .Trochę szukałem na forum,ale nic dokładnego ,ktoś napisał że to wał kardana albo coś co łaczy silnik z wałem.Może ktoś podpowie.Dzięki bardzo.Z wału nie ma żadnych wycieków.Moto mam 2lata przejechałem 3tkm nic wcześniej sie nie działoPrzy rozpędzaniu nic się nie dzieje,tylko przy ujęciu gazu
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: terkot

Post autor: leszekk »

Gdybyś w profilu (albo treści wpisu) napisał jaki motocykl Ci takie problemy robi, byłoby nam może nieco łatwiej zgadywać ...
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
GregorS
Posty: 1904
Rejestracja: 20 maja 2009, 23:48
Motocykl: 535,750=> NT650V
Lokalizacja: z e-wsi w woj. łódzkim
Wiek: 48
Status: Offline

Re: terkot

Post autor: GregorS »

Kardan jest po lewej stronie.
.. może to wydech...może coś innego. ...podokręcanie wszystkich śrubek na pewno nie zaszkodzi.
https://www.youtube.com/watch?v=9rr5Z7kpCTo

........MOTÓR NIE UMIERA NIGDY, MOTÓR JEST WIECZNY..........
http://www.youtube.com/watch?v=mNg3TuXL7Do
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: terkot

Post autor: Blunio »

tomcio pisze:słyszę terkot
sorry Kolego, ale odnoszę wrażenie ze łatwiej Ci napisać niż się schylic i obejrzeć motocykl od dołu. :kawa:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: terkot

Post autor: tylust »

Ja w mojej XV 750 z 1982 słyszę niewiele poza "terkotem" :mrgreen: ... grunt, że zapierdala :chopper:
Tomek
Awatar użytkownika
lussi
Posty: 1694
Rejestracja: 11 listopada 2013, 20:26
Motocykl: virago 700-;85 r
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 63
Status: Offline

Re: terkot

Post autor: lussi »

tylust pisze:Ja w mojej XV 750 z 1982 słyszę niewiele poza "terkotem" :mrgreen: ... grunt, że zapierdala :chopper:
Dobrze gada dać mu wódki :drunksmile: :lol: :rock:
Ludzie nie dlatego przestaja sie bawic ze sie starzeja,lecz starzeja sie,bo przestaja sie bawic. Lucjan
tomcio
Posty: 16
Rejestracja: 15 kwietnia 2014, 22:01
Motocykl: yamaha virago
Status: Offline

Re: terkot

Post autor: tomcio »

Przepraszam ,chodzi o 535,a co do schylania się ,oczywiście że to zrobiłem ,wydech nie jest luźny ,terkot terkotem ale tego wcześniej nie było.I nie ma terkotu na postoju,przy gazowaniu,tylko przy jeździe .Jeżeli poluzowane by były śruby to terkot by był cały czas,a nie tylko w czasie jazdy przy ujmowaniu gazu.Grzecznie pytam o podpowiedż ,może ktoś miiał taki przypadek , według mnie terkot jest gdzieś w środku,połączenie kardana z silnikiem,ale mogę się mylić.Może tam się coś poluzowało .Tak jak pisałem wcześniej nie ma żadnych wycieków z okolic kardana
Awatar użytkownika
GregorS
Posty: 1904
Rejestracja: 20 maja 2009, 23:48
Motocykl: 535,750=> NT650V
Lokalizacja: z e-wsi w woj. łódzkim
Wiek: 48
Status: Offline

Re: terkot

Post autor: GregorS »

Z moto żadnych problemów nie masz? Pali ładnie, przyspiesza, 150 poleci? Oleju nie bierze? Podczas wymiany oleju nie ma złotego nalotu?
https://www.youtube.com/watch?v=9rr5Z7kpCTo

........MOTÓR NIE UMIERA NIGDY, MOTÓR JEST WIECZNY..........
http://www.youtube.com/watch?v=mNg3TuXL7Do
tomcio
Posty: 16
Rejestracja: 15 kwietnia 2014, 22:01
Motocykl: yamaha virago
Status: Offline

Re: terkot

Post autor: tomcio »

Wszystko w porządku ,a myślisz o panewkach.Też tak myślałem ale stuki były by cały czas,a to tylko przy ujęciu gazu przy ok 100
Awatar użytkownika
jacek64
Posty: 595
Rejestracja: 15 października 2012, 23:22
Motocykl: XVS 1,3
Lokalizacja: Inowrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: terkot

Post autor: jacek64 »

Podłóż pod motocykl podnośnik żeby koło tylne obracało się. Odsłoń osłonę gumową z obudowy wału. Tam będzie krzyżak. Spróbuj nim poruszać we wszystkich kierunkach. Jeżeli nie będzie luzu, chwyć go i poruszając delikatnie kołem zobacz czy wtedy będzie luz. Ewentualnie kręcąc kołem obserwuj krzyżak w jaki sposób pracuje. Możliwe że jest uszkodzony lub uszkodzone łożysko na wyjściu z przekładni. Jeśli nie - szukaj dalej,
tomcio
Posty: 16
Rejestracja: 15 kwietnia 2014, 22:01
Motocykl: yamaha virago
Status: Offline

Re: terkot

Post autor: tomcio »

Dzięki jacek64 za podpowiedź
Awatar użytkownika
tomasz77
Posty: 1160
Rejestracja: 13 grudnia 2014, 11:40
Motocykl: Bananowy Song
Lokalizacja: Częstochowa tysiąclecie
Wiek: 46
Status: Offline

Re: terkot

Post autor: tomasz77 »

tylust pisze: słyszę niewiele poza "terkotem" :mrgreen: ... grunt, że zapierdala :chopper:
Tylust :lol2: ja też

Tomcio , może zabierak na tylnim kole jest nie nasmarowany i się wytarl? :?:
Marzenia trzeba realizować bo życie jest jedno. .i nikt go za Ciebie nie przeżyje...
Jak Ciezko byc idealnym ,i borykać się z myślą iż nikt nigdy Ci nie dorówna

Obrazek
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Re: terkot

Post autor: mytek1 »

Zobacz w jakiej kondycji masz rozrząd. Co napędu to moto na podnośnik, koło zrzucasz, przekładnię główną demontujesz i sprawdzasz w jakim stanie są łożyska w niej, w kole. Na łączeniu wału napędowego w przekładnią główna masz tulejkę, luknij w jakim stanie jest wieloklin w niej i w wałkach i przekładni. Roboty nie dużo a i piwko można wypić przy tym nie jedno :nazdrowie:
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
ODPOWIEDZ