Opinie na temat lightbarów do 125

Dodatki i przeróbki do Virago
Mdziubek
Posty: 52
Rejestracja: 29 stycznia 2015, 19:45
Motocykl: Virago XV125 2000r
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Status: Offline

Opinie na temat lightbarów do 125

Post autor: Mdziubek »

często jeżdżę w nocy po za miastem i niestety jedno światło to za mało dlatego zastanawiam się nad montażem lightbarów. Jest zima, czas zacząć przygotowania na przyszły sezon i stąd moje pytanie. Co myślicie na temat takich lightbarów: http://allegro.pl/led-halogen-lightbar- ... 43683.html . Jak Wam się one widzą?
Awatar użytkownika
MichalGDA
Posty: 19
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 16:58
Motocykl: Virago xv125
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Opinie na temat lightbarów do 125

Post autor: MichalGDA »

Nie chce się czepiać ale na aukcji do której link podałeś nie ma nawet wzmianki o jakiejkolwiek homologacji.Poszukaj lepiej jakieś homologowane lampy oszczędzi ci to stresu przy kontroli policyjnej i przeglądzie i będziesz miał pewność że produkt ktoś testował świeci jak trzeba i nie wali po gałach innym użytkownikom drogi.Mój kolega kupił kiedyś podobne wynalazki dawały jakieś światło od 3 metrów przed motocyklem jak ustawił wyżej to efekt był mizerny za to świetne były tylko w oślepianiu jadących z przeciwka.
Pozdrawiam
Mdziubek
Posty: 52
Rejestracja: 29 stycznia 2015, 19:45
Motocykl: Virago XV125 2000r
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Opinie na temat lightbarów do 125

Post autor: Mdziubek »

W sumie racja, nie patrzyłem na homologacje. No cóż będzie trzeba poszukać normalnego stelaża i normalne lampy założyć.
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Opinie na temat lightbarów do 125

Post autor: al99 »

tak na marginesie,,,,Jipi ma takie albo podobne jak na linku z aukcji, sam widziałem co potrafią w nocy i szczerze bym polecił. Swiatło z fabrycznego leflektora jest przy tych lightbarach niczym a radość z jazdy w ciemnościach to przyjemność i co ważne nie ślepią innych,,ale o wrażenia i ocenę bardziej konkretną trzeba było by już zapytać posiadacza tych że światełek,,,to moja ocena i jestem na tak
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Mdziubek
Posty: 52
Rejestracja: 29 stycznia 2015, 19:45
Motocykl: Virago XV125 2000r
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Opinie na temat lightbarów do 125

Post autor: Mdziubek »

Rozmawiałem z kilkoma osobami które siedzą w dziale elektryczny, znają się na lampach, żarówkach i też mówili mi, że powinno to bardzo fajnie świecić, a do tego nie będzie pobierało dużo prądu. Jak uda mi się kupić(bo zacząłem licytować nowszy model) i zamontować to wtedy dam znać.
Awatar użytkownika
robdk
Posty: 108
Rejestracja: 29 listopada 2015, 12:14
Motocykl: Kawasaki EN500
Lokalizacja: Końskie TKN
Status: Offline

Re: Opinie na temat lightbarów do 125

Post autor: robdk »

POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opinie na temat lightbarów do 125

Post autor: 2007XV1700 »

Na ebay z chin są 3x taniej
Mdziubek
Posty: 52
Rejestracja: 29 stycznia 2015, 19:45
Motocykl: Virago XV125 2000r
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Opinie na temat lightbarów do 125

Post autor: Mdziubek »

Robdk widziałem tą lampę, ale za tą jedną mam komplet tamtych. Na ebayu nigdy nie kupowałem i raczej wątpię żeby się to zmieniło
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opinie na temat lightbarów do 125

Post autor: 2007XV1700 »

Jeśli lubisz dawać zarobić handlarzom Twoja sprawa. Jak sie zdecydujesz zamowie je dla Ciebie.
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Opinie na temat lightbarów do 125

Post autor: Top Gun »

Kolega ma te lampy w v-stromie.
Homologacji nie mają.
Świecą tak ostro ze przed nim nie da się jechać. Wyobrażam sobie co widzą ci z przeciwka.
No i na pięknej virago nie będą wyglądały ładnie.
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Opinie na temat lightbarów do 125

Post autor: tylust »

Z tą homologacją to jest tak, że spora część naszych Virago to maszyny z USA czy Kanady i ja np. na swoich (seryjnych) lampach też nie mam żadnych znaków, które świadczyłyby o jakiejkolwiek homologacji. Oślepiają czy nie oślepiają to myślę w dużej mierze kwestia regulacji, a w dyskusje o gustach tym bardziej się nie pakuję :mrgreen:

Co do zakupów na ebay-u polecam bo nigdy najmniejszych problemów nie miałem, a z 10 lat już korzystam. Korzystam z konta Pay-Pal i płatności kartą i nie mam żadnych krytycznych uwag.... aha... i nie pracuję dla żadnej z tych firm :wink:
Tomek
Mdziubek
Posty: 52
Rejestracja: 29 stycznia 2015, 19:45
Motocykl: Virago XV125 2000r
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Opinie na temat lightbarów do 125

Post autor: Mdziubek »

szukałem tych konkretnych lamp na ebayu i wszystkie jakie znalazłem były droższe albo w tej samej cenie co te z allegro. Możliwe, że nie umiem szukać na ebayu, a szukałem ostatnio około godziny. Oczywiście pisze o tym konkretnym modelu który podałem w linku. 2007Xv1700 jak byś mógł mi podesłać linka jeśli takowe znalazłeś to byłbym wdzięczny, ewentualnie jeżeli później byś mógł mi je zamówić to było by super
Mdziubek
Posty: 52
Rejestracja: 29 stycznia 2015, 19:45
Motocykl: Virago XV125 2000r
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Opinie na temat lightbarów do 125

Post autor: Mdziubek »

Top Gun pisze:Świecą tak ostro ze przed nim nie da się jechać. Wyobrażam sobie co widzą ci z przeciwka.
Wiadomo, że to maja być lampy dodatkowe i jak coś to będę je wyłączał tak samo jak robię ze światłem długim. Myślę, że dużo to kwestia ich ustawienia. Jak ustawi się je za wysoko to będą oślepiały
Awatar użytkownika
Baca
Posty: 3020
Rejestracja: 24 sierpnia 2010, 09:36
Motocykl: 250-535-HD1600-GS750
Lokalizacja: Ujsoły - Tychy-Bieruń
Wiek: 67
Status: Offline

Re: Opinie na temat lightbarów do 125

Post autor: Baca »

Wlasnie sie przymierzam do kupna tych z linku ktory podal robdk.Cena zaporowa,ale moze ktos ma namiary na te tansze chromowane chinskie ? Teraz i tak chinczycy wszystko robia.Bede wdzieczny za info. :bravo:
Awatar użytkownika
robdk
Posty: 108
Rejestracja: 29 listopada 2015, 12:14
Motocykl: Kawasaki EN500
Lokalizacja: Końskie TKN
Status: Offline

Re: Opinie na temat lightbarów do 125

Post autor: robdk »

Te co zaproponowałem mają chłopaki z Vulcanerii i efekt jest porażający. Chodzi o wersję ze światłem rozproszonym. Gdy się dobrze ustawi, super doświetlone są w nocy dobrze pobocza i najbliższa okolica. Lampa główna na długich słabo doświetla pobocze więc super uzupełnienie, a na krótkich ładnie jest całość doświetlona i nie oślepia innych.
W dzień poprawia nasza widoczność.
Także przymierzam się właśnie do nich. Jak ktoś ma mocowanie lightbarów to ta wersja sie powinna dać od razu zamontować. Są wersje na mocowanie od razu na gmola lub inna rurkę ale niestety obecnie niedostępne bo pytałem sprzedającego.
Trzeba wtedy dodatkowo zakupić takie cosik http://allegro.pl/uchwyt-obejma-lightba ... 34649.html - oczywiście są rożne rozmiary.
Wada to niestety komplet to 430 + 2 przesyłki :(
Jak by dodać jakiś przekaźnik i wyłącznik na kierownice to wychodzi dodatkowe 200zł wrrrr
Niestety ale za jakość trzeba zapłacić a nie są to zwykłe chińskie (choć pewnie w chinach i tak składane) ale produkt sprawdzony.
POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk
Awatar użytkownika
Baca
Posty: 3020
Rejestracja: 24 sierpnia 2010, 09:36
Motocykl: 250-535-HD1600-GS750
Lokalizacja: Ujsoły - Tychy-Bieruń
Wiek: 67
Status: Offline

Re: Opinie na temat lightbarów do 125

Post autor: Baca »

Znalazlem jeszcze cos takiego na allegro,troche tanszy,ale tez dobrze daje czadu.HALOGEN DIODOWY LAMPA LED CREE 10W MINI mega moc.
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Opinie na temat lightbarów do 125

Post autor: Top Gun »

Mdziubek pisze:
Top Gun pisze:Świecą tak ostro ze przed nim nie da się jechać. Wyobrażam sobie co widzą ci z przeciwka.
Wiadomo, że to maja być lampy dodatkowe i jak coś to będę je wyłączał tak samo jak robię ze światłem długim. Myślę, że dużo to kwestia ich ustawienia. Jak ustawi się je za wysoko to będą oślepiały

Wierz mi ze to nie kwestia ustawienia, te lampki świecą światłem rozproszonym. Będziesz je wyłączał jak długie...no nie żartuj, bo ja za stary jestem :D Zrobisz jak chcesz, ale te chromowane lepsze są. Cena...no cóż :(
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Mdziubek
Posty: 52
Rejestracja: 29 stycznia 2015, 19:45
Motocykl: Virago XV125 2000r
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Opinie na temat lightbarów do 125

Post autor: Mdziubek »

Przeglądając różne aukcje też myślę, że te mini są lepsze no ale komplet będzie kosztował koło 400zl. Obecnie nie wydam tyle za dwie lampy. Na ebayu też nic ciekawego nie znalazłem, tak samo jak nie znalazłem tam lamp z mojego linku. Jeszcze trochę poszukam i jak nic nie znajdę ciekawego w rozsądnej cenie to zamówię te z mojego linku.
kamyk2351
Posty: 310
Rejestracja: 12 lutego 2015, 19:27
Motocykl: Yamaszka
Lokalizacja: południowy wschód
Status: Offline

Re: Opinie na temat lightbarów do 125

Post autor: kamyk2351 »

Mdziubek pisze:często jeżdżę w nocy po za miastem i niestety jedno światło to za mało dlatego zastanawiam się nad montażem lightbarów. Jest zima, czas zacząć przygotowania na przyszły sezon i stąd moje pytanie. Co myślicie na temat takich lightbarów: http://allegro.pl/led-halogen-lightbar- ... 43683.html . Jak Wam się one widzą?
W opisie piszą że mają 3 tryby świecenia a nic nie napisali jak się te funkcje przełacza, wie ktoś ?
Awatar użytkownika
robdk
Posty: 108
Rejestracja: 29 listopada 2015, 12:14
Motocykl: Kawasaki EN500
Lokalizacja: Końskie TKN
Status: Offline

Re: Opinie na temat lightbarów do 125

Post autor: robdk »

Kurcze nie zwróciłem uwagi ale też je kiedyś przeglądałem i sposób włączania mnie rozbroił i sobie darowałem. Są takie same także białe. Włącza się je przyciskiem na lampie i są trzy tryby pracy - raz przycisnąć światło 100%, drugie kliknięcie światło 50% trzecie kliknięcie światło stroboskop i czwarte dopiero wyłącza. Dla mnie to dysklasyfikuje zastosowanie w motorze, dlatego też jestem za moją opcją. Fakt drogo ale efekt taki jaki chcemy uzyskać.
POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk
Mdziubek
Posty: 52
Rejestracja: 29 stycznia 2015, 19:45
Motocykl: Virago XV125 2000r
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Opinie na temat lightbarów do 125

Post autor: Mdziubek »

http://allegro.pl/halogeny-na-gmole-lig ... 97562.html to pod tym linkiem są takie same tylko z jednym trybem i włącznikiem w komplecie. Trochę nie chce mi się wierzyć żeby włącznik był na lampie bo musiał by być na każdej lampie z osobna
Awatar użytkownika
Baca
Posty: 3020
Rejestracja: 24 sierpnia 2010, 09:36
Motocykl: 250-535-HD1600-GS750
Lokalizacja: Ujsoły - Tychy-Bieruń
Wiek: 67
Status: Offline

Re: Opinie na temat lightbarów do 125

Post autor: Baca »

Wylacznik jest do kompletu lamp ale montowany osobno na kierownicę.Dlatego ten komplet jest drozszy. Mozesz zastosowac dwa wylaczniki na kazda lampe osobno ale to niema sensu.
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Opinie na temat lightbarów do 125

Post autor: Top Gun »

Mdziubek pisze:Przeglądając różne aukcje też myślę, że te mini są lepsze no ale komplet będzie kosztował koło 400zl. Obecnie nie wydam tyle za dwie lampy. Na ebayu też nic ciekawego nie znalazłem, tak samo jak nie znalazłem tam lamp z mojego linku. Jeszcze trochę poszukam i jak nic nie znajdę ciekawego w rozsądnej cenie to zamówię te z mojego linku.
Może poczekaj do moto bazaru. Na pewno coś ciekawego znajdziesz.
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
robdk
Posty: 108
Rejestracja: 29 listopada 2015, 12:14
Motocykl: Kawasaki EN500
Lokalizacja: Końskie TKN
Status: Offline

Re: Opinie na temat lightbarów do 125

Post autor: robdk »

Mdziubek tak mi gość powiedział bo właśnie chciałem się dowiedzieć jak włączać te tryby. Może to nie na lampie ale wspólny wyłącznik i impulsy w jakiś sposób - nie wiem bo już nie drążyłem tematu.
POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Opinie na temat lightbarów do 125

Post autor: grzegorzbr2 »

robdk pisze:Mdziubek tak mi gość powiedział bo właśnie chciałem się dowiedzieć jak włączać te tryby. Może to nie na lampie ale wspólny wyłącznik i impulsy w jakiś sposób - nie wiem bo już nie drążyłem tematu.
Jeżeli to tryb przelaczania naprzemienny wlaczany jednym przyciskiem to lipa, do moto sie nie nadaje, to jak w bateryjce policyjnej.
Żółtki ten sam sterownik montują w różnych źródłach światła :paw:
ODPOWIEDZ