Przełecze Alpejskie

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Przełecze Alpejskie

Post autor: Top Gun »

Zapewne każdy z nas zna książkową setkę...dla zainteresowanych załączam mapę wszystkich przełęczy alpejskich...

https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... 791065&z=9

Jak zauważycie przejeżdżając te popularne zalicza się jeszcze wiele innych, o których nikt nie mówi, nie pisze :wink:a warto wiedzieć że przejeżdżając np. Grossglockner mija się niezauważalnie jeszcze 5 innych przęłeczy, i tak jest w wielu innych przypadkach :wink:
Życzę przyjemnej lektury, i ewentualnego planowania :nazdrowie:
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 2017, 17:20 przez Top Gun, łącznie zmieniany 1 raz.
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
Katatonia
Posty: 153
Rejestracja: 06 marca 2011, 10:28
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Z piekła rodem
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Przełecze Alpejskie

Post autor: Katatonia »

Z nieba mi spadłeś :) własnie robie trase na czerwiec :) dziekuje :)
Night Is The New Day !
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Przełecze Alpejskie

Post autor: Top Gun »

Jak potrzebujesz porad to wal śmiało :nazdrowie: kilka przełęczy mam już za sobą :wink:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
Katatonia
Posty: 153
Rejestracja: 06 marca 2011, 10:28
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Z piekła rodem
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Przełecze Alpejskie

Post autor: Katatonia »

To może cos polecisz ? :) konkretna przełęcz :) dodatkowe atrakcje itd :) w planie mam lot w tandemie na paralotni w alpach oraz wjazd kolejką Mont Blanc: Chamonix :rock:
Załączniki
4cf3e6b8a4f7d7e2df8cd5d9f5e3fd73.jpg
Night Is The New Day !
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Przełecze Alpejskie

Post autor: Top Gun »

Jeżeli jest to Twoja pierwsza wyprawa w alpy to proponuję zacząć od łatwiejszych przełęczy. Nie pchać się na Stelvio, Gavia czy col de la Bonette, które wymagają sporego doświadczenia i umiejętności jazdy po wysokich górach :wink:

Na początek proponuję zrobić Dolomicką ósemkę, bąkają coś o zamknięciu dla ruchu, więc nie wiadomo czy za rok będzie okazja :(
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
aurumcantus
Posty: 198
Rejestracja: 18 października 2012, 14:27
Motocykl: TDM 900
Lokalizacja: Sochaczew
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przełecze Alpejskie

Post autor: aurumcantus »

Top Gun pisze:Jeżeli jest to Twoja pierwsza wyprawa w alpy to proponuję zacząć od łatwiejszych przełęczy. Nie pchać się na Stelvio, (
Nie strasz chłopa. Stelvio przy wspinaczce na hochtor bułka z masłem :D
W lipcu zrobiłem obie plus furkapass ale żeby nie było łatwo to moc z kopyt.
Moja morda i kumpla ze stelwio.
W tym roku chyba zrobię powtórkę tym razem na virago bo bracia naciskają :chopper:
Załączniki
Stelvio.jpg
Stelvio.jpg (79.35 KiB) Przejrzano 3740 razy
Obrazek
Awatar użytkownika
Katatonia
Posty: 153
Rejestracja: 06 marca 2011, 10:28
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Z piekła rodem
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Przełecze Alpejskie

Post autor: Katatonia »

Top Gun pisze:które wymagają sporego doświadczenia i umiejętności jazdy po wysokich gór


z całym szacunkiem w tamtym sezonie zrobiłem 15 tys km, a w sumie to juz prawie 90 tys km :) jezdziłem juz min po Austrii, Transalpine, Transfagaraasan, Sv Jure, Lovcen, itd itd wiec spokojnie nie martw sie o mnie :)
Night Is The New Day !
Awatar użytkownika
aurumcantus
Posty: 198
Rejestracja: 18 października 2012, 14:27
Motocykl: TDM 900
Lokalizacja: Sochaczew
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przełecze Alpejskie

Post autor: aurumcantus »

Na stelvio jest gość, który codziennie robi fotki. Mieliśmy okazje być świadkami małej wywrotki. W linku poniżej na dole są zdjęcia zrobione przez tego fotografa. Racja, że na takich zakrętach (zawrotkach) naprawdę trzeba uważać.
http://2016.fotostelvio.com/find-your-f ... 21230]/48/
Obrazek
Awatar użytkownika
aurumcantus
Posty: 198
Rejestracja: 18 października 2012, 14:27
Motocykl: TDM 900
Lokalizacja: Sochaczew
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przełecze Alpejskie

Post autor: aurumcantus »

I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Trzeba sprawdzić wcześniej pogodę bo w tamtym roku w połowie czerwca była noc ze śnieżycą i temp w nocy - 8. W sierpniowe i lipcowe miesiące raczej takie anomalie się nie zdarzają.
Obrazek
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Przełecze Alpejskie

Post autor: Top Gun »

Katatonia pisze:
Top Gun pisze:które wymagają sporego doświadczenia i umiejętności jazdy po wysokich gór


z całym szacunkiem w tamtym sezonie zrobiłem 15 tys km, a w sumie to juz prawie 90 tys km :) jezdziłem juz min po Austrii, Transalpine, Transfagaraasan, Sv Jure, Lovcen, itd itd wiec spokojnie nie martw sie o mnie :)
No to planuj trasę i w drogę...Ja w tym roku odpuszczam przełęcze, jadę na Nordcap :D ale w przyszłym roku kontynuuje zdobywanie następnych przełęczy, a celem jest przejechanie wszystkich z mapy :lol:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 3713
Rejestracja: 15 maja 2008, 22:01
Motocykl: niemiecki
Lokalizacja: Augsburg(Bawaria)
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Przełecze Alpejskie

Post autor: Winnetou »

Katatonia pisze: z całym szacunkiem w tamtym sezonie zrobiłem 15 tys km, a w sumie to juz prawie 90 tys km :) jezdziłem juz min po Lovcen
Jesli zjechales do Kotoru z gory to brawo-chylę czoła!
Jedni umieją drudzy"umią"...

"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój"
Awatar użytkownika
Katatonia
Posty: 153
Rejestracja: 06 marca 2011, 10:28
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Z piekła rodem
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Przełecze Alpejskie

Post autor: Katatonia »

aurumcantus pisze:I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Trzeba sprawdzić wcześniej pogodę bo w tamtym roku w połowie czerwca była noc ze śnieżycą i temp w nocy - 8. W sierpniowe i lipcowe miesiące raczej takie anomalie się nie zdarzają.
kurde a Ja polanowałem na poczatek czerwca teraz to mam gwoździa :)
Night Is The New Day !
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Przełecze Alpejskie

Post autor: pisior »

https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... 291065&z=9
taka mapka może sie przyda :) co do alp to sa super ,ale czy straszne ? stelvio to piekny asfalt , ale nie jest zbyt trudna , głebiej ku francji , robią sie trudniejsze :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Baca
Posty: 3020
Rejestracja: 24 sierpnia 2010, 09:36
Motocykl: 250-535-HD1600-GS750
Lokalizacja: Ujsoły - Tychy-Bieruń
Wiek: 67
Status: Offline

Re: Przełecze Alpejskie

Post autor: Baca »

Chłopaki,czy nie lepiej byłoby wrzucić mapkę z trasą np:etap pierwszy od punktu A do punktu B,etap drugi od C do D itd.Byłoby to bardziej przejrzyste tak jak to robił Darek S z Moniką,a przy okazji polecić jakiś nocleg ( zajazd lub cemping?) Z tych czerwonych gęstych punkcików trudno się połapać co i gdzie.Napewno są ludzie,którzy planują zrobić trasę przez przełęcze i byłoby im to bardzo pomocne,to taka moja mała sugestia ( bez obrazy). :chopper:
Awatar użytkownika
aurumcantus
Posty: 198
Rejestracja: 18 października 2012, 14:27
Motocykl: TDM 900
Lokalizacja: Sochaczew
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przełecze Alpejskie

Post autor: aurumcantus »

Katatonia pisze: kurde a Ja polanowałem na poczatek czerwca teraz to mam gwoździa :)
Mała poprawka, taka noc trafiła się w sierpniu, zobacz na date w załączniku, ale jak pisałem to był po prostu wyjątek bo szły dwa fronty. Śledziłem wtedy tzw trans continental race ( wyścig rowerowy amatorski z belgii do stambułu) i kto sie wstrzelił w ten front miał niezły dramat.
Z tego co kojarzę to jest gdzieś kamera online na stelvio
Wieczorem postaram się wrzucić adresy campingów gdzie nocowaliśmy.
Załączniki
stelvio.jpg
Obrazek
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Przełecze Alpejskie

Post autor: Top Gun »

Baca pisze:Chłopaki,czy nie lepiej byłoby wrzucić mapkę z trasą np:etap pierwszy od punktu A do punktu B,etap drugi od C do D itd.Byłoby to bardziej przejrzyste tak jak to robił Darek S z Moniką,a przy okazji polecić jakiś nocleg ( zajazd lub cemping?) Z tych czerwonych gęstych punkcików trudno się połapać co i gdzie.Napewno są ludzie,którzy planują zrobić trasę przez przełęcze i byłoby im to bardzo pomocne,to taka moja mała sugestia ( bez obrazy). :chopper:
Mapa jest poglądowa, i zawiera wszystkie przełęcze...z planowaniem odcinków to bym nie szalał, bo dla mnie pierwszy odcinek przy wyjazdach w Alpy oznacza 1000km, a nie kadźy to lubi :wink:

Co do noclegów to w dolomitach polecam camping.

http://www.campingmarmolada.com/
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Przełecze Alpejskie

Post autor: pisior »

Baca pisze:Chłopaki,czy nie lepiej byłoby wrzucić mapkę z trasą np:etap pierwszy od punktu A do punktu B,etap drugi od C do D itd.Byłoby to bardziej przejrzyste tak jak to robił Darek S z Moniką,a przy okazji polecić jakiś nocleg ( zajazd lub cemping?) Z tych czerwonych gęstych punkcików trudno się połapać co i gdzie.Napewno są ludzie,którzy planują zrobić trasę przez przełęcze i byłoby im to bardzo pomocne,to taka moja mała sugestia ( bez obrazy). :chopper:
Ja stasiu planowałem ,ale plan legl w gruzach ,jak mialem przejechać 300 km po serpentynach , no i z trasy zawsze oko zboczy ,bo zobaczy coś ciekawego :) ja robiłem tak ,że krecilem sie o 19-20 i potem szukalem pola namiotowego ,jest tego wiec bez problemu ,
W Szwajcarii wylączyć neta i telefon ,bo łupie jak glupi , żaden roaming czy minuty zagraniczne ,tam wszystko leci z konta , a i pole kosztuje krocie :( reszta jak włochy ,austria ,itd można odpalac ,mi zjadła nawigacja i wieczorne grzebanie w necie 4 gb przez 2 tygodnie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
aurumcantus
Posty: 198
Rejestracja: 18 października 2012, 14:27
Motocykl: TDM 900
Lokalizacja: Sochaczew
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przełecze Alpejskie

Post autor: aurumcantus »

Nie będę zakładał nowego tematu wiec pytanie zadam tu.
Na dniach wybieramy się na stelvio i po okolicy. Gdzie w przypadku virago ma być naklejona vinieta ? Czy odczyt jest z kamer czy tylko w przypadku kontroli ma być i można ja przykleić np na zbiornik?. Żaden z nas nie ma szyby bo by temat był prosty.
Obrazek
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Przełecze Alpejskie

Post autor: DAREK.S »

aurumcantus pisze:Nie będę zakładał nowego tematu wiec pytanie zadam tu.
Na dniach wybieramy się na stelvio i po okolicy. Gdzie w przypadku virago ma być naklejona vinieta ? Czy odczyt jest z kamer czy tylko w przypadku kontroli ma być i można ja przykleić np na zbiornik?. Żaden z nas nie ma szyby bo by temat był prosty.
Ja zawsze kleiłem na lagę powyżej dolnej półki. Nie ma chyba jakichś specjalnych ograniczeń poza tym, że ma być na niedemontowalnym w łatwy sposób elemencie motocykla.
Tak wiele miejsc, tak mało czasu...
:chopper:
Nasze podróże:
Słowenia, Chorwacja, Węgry, Rumunia, Alpy-AT,CH,IT, Alpy-DE,CH,FR, Norwegia
ODPOWIEDZ