Czujnik poziomu paliwa

Dodatki i przeróbki do Virago
Cywik
Posty: 2
Rejestracja: 02 lipca 2017, 20:07
Motocykl: Yamaha Virago 535
Status: Offline

Czujnik poziomu paliwa

Post autor: Cywik »

Cześć,
Jestem młodym motocyklistą, który właśnie wczoraj kupił Virażkę 535.
Motocykl piękny, wygodny i stylowy, ale... Jako początkujący kierowca mogę się zapomnieć w drodze o zatankowaniu tym bardziej, że nie wiem ile paliwa jest w baku; ile motocykl pojedzie na pełnym. Tu pojawia się moje pytanie: Można do tego motocykla zamontować czujnik poziomu paliwa wraz z zegarem? Jeśli tak to jakie polecacie? Może ktoś z was też to zrobił? Jeśli nie-dlaczego?
Proszę o pomoc :?
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Czujnik poziomu paliwa

Post autor: leszekk »

Powitalnia jest gdzie indziej ale miło Cię powitać.
535 w większości jeżdżących egzemplarzy wyposażona jest w dwa zbiorniki paliwa, To sprawia, że układ pomiarowy musiałby być dość skomplikowany. W wersji minimalistycznej można zainstalować czujnik wyłącznie w dolnym zbiorniku. Tylko czy ma to większy sens? Prościej przyzwyczaić się, że co 200-220 km trzeba zatankować do pełna.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5395
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Czujnik poziomu paliwa

Post autor: toooomelo »

Cywik pisze:... Jako początkujący kierowca mogę się zapomnieć w drodze o zatankowaniu tym bardziej, że nie wiem ile paliwa jest w baku; ile motocykl pojedzie na pełnym.
Na sam najprzód sprawdź, czy działa "Rezerwa" (patrz zdjęcie).
Można to zrobić w prosty sposób: wziąć na przejażdżkę kanisterek (butelkę) z benzyną i wyjeździć te paliwo, które jest w zbiornikach. Gdy go zacznie brakować, motocykl zacznie się ksztusić i kasłać. Wtedy włącz "Rezerwę" (przełącznik z ON na RES w lewo).
Jeśli moto pojedzie dalej, to jest wszystko OK i nie potrzeba dodatkowych czujników. Bo 2,5 litra zapasu etyliny wystarczy na przejechanie ok. 50km do stacji paliwowej.
Jeśli rezerwa nie zadziała, to masz robotę. Ale ta nie jest wielce skomplikowana i zrobisz ją sam. Wszystko jest na forum opisane.
Załączniki
f263874541 800 rezerwa.jpg
f263874541 800 rezerwa.jpg (252.53 KiB) Przejrzano 3419 razy
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Czujnik poziomu paliwa

Post autor: Blunio »

Tomku, nie dopisałeś że jak rezerwa nie zadziała żeby nalać paliwa z tej flaszki którą rekomendujesz. A robota będzie jak wróci do domu :)
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
R63
Posty: 124
Rejestracja: 27 lipca 2016, 15:13
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Kwidzyn GKW
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Czujnik poziomu paliwa

Post autor: R63 »

Można jeszcze przypomnieć o liczniku dziennego przebiegu i jego zerowaniu po zatankowaniu. Tak jak koledzy piszą po ok 220 km silnik przygasa i przełączamy na rezerwę. Nie ma potrzeby montowania czujnika, w końcu to chopper!. Pozdrawiam - Rysiek.
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Czujnik poziomu paliwa

Post autor: grzegorzbr2 »

Swego czasu w 535 montowalem czujnik plywakowy i wskaźnik zegarowy poziomu paliwa, czujnik zamontowalem w dolnym zbiorniku, wskazania były z dokladnoscią do 05- 07 l wiec zadowalajaco.
Dlubaniny troszkę było, po zdemontowaniu dolnego zbiornika trzeba wyfrezować otwór pod czujnik plywakowy, potem kalibracja długosci i gięcie dzwigienki pływaka.
Robota w sumie prosta jak lubi się majsterkować i się wie co się robi.
Cywik
Posty: 2
Rejestracja: 02 lipca 2017, 20:07
Motocykl: Yamaha Virago 535
Status: Offline

Re: Czujnik poziomu paliwa

Post autor: Cywik »

grzegorzbr2 pisze:Swego czasu w 535 montowalem czujnik plywakowy i wskaźnik zegarowy poziomu paliwa, czujnik zamontowalem w dolnym zbiorniku, wskazania były z dokladnoscią do 05- 07 l wiec zadowalajaco.
Dlubaniny troszkę było, po zdemontowaniu dolnego zbiornika trzeba wyfrezować otwór pod czujnik plywakowy, potem kalibracja długosci i gięcie dzwigienki pływaka.
Robota w sumie prosta jak lubi się majsterkować i się wie co się robi.
O to mi właśnie chodziło, tylko zastanawiam się, żeby nie zepsuć baku paliwa. Nie trzeba nic ciąć? Wszystko po zamontowaniu będzie praktycznie niewidoczne gołym okiem?
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5395
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Czujnik poziomu paliwa

Post autor: toooomelo »

Blunio pisze:Tomku, nie dopisałeś że jak rezerwa nie zadziała żeby nalać paliwa z tej flaszki którą rekomendujesz. A robota będzie jak wróci do domu :)
Flaszka z benzyną po to, żeby ją dolać jak właśnie rezerwa nie zadziała i bak wyschnie.
Wtedy dolewamy oktanów i wracamy. A w domu robota ;-)
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
ODPOWIEDZ