przelewający gażnik

Tematy związane z gażnikami
zbych.73
Posty: 10
Rejestracja: 03 września 2017, 12:45
Motocykl: Yamaha Virago 700
Status: Offline

przelewający gażnik

Post autor: zbych.73 »

Witam drogich forumowiczów.Po przeczytaniu wielu postów na forum postanowiłem przeczyścić gażniki w związku z tym że Virażka xv 700 paliła tylko na 2 gar (przy kierowcy ) , odkręciłem komorę pływakową, zdemontowałem pływaki i zaworki(na sitku i pod nim był syf),posprawdzałem dysze ,sprawdziłem membramy , lekko podgiołem pływak bo stan paliwa był za duży w gazniku (w oleju było czuć benzynę)poskładałem wszystko z powrotem zabudowałem gażniki i dalej zbyt duży stan paliwa przelewało z gażnika. Sprawdziłem pływak w ciepłej wodzie (tak jak zalecenia na forum )i jest ok nie widać by leciały jakieś bąbelki.Po wielu próbach podginania (gażniki zabudowane) ciągle przelewało, po dociśnięciu pływaka ręką zaworek trzymał ale po zakręceniu komory pływakowej i zalaniu benzyną znowu przelewało.Postanowiłem zamienić same pływaki w gażnikach (zaworki i ośki zostały na swoich miejscach) i okazuje się że po zamiane pływaków znów to samo tylko w drugim gaziolu.Czy jest możliwe aby pływak, który nie wykazuje uszkodzenia był felerny? A może ja zbytnio go poodginałem ? Może macie jakieś pomysły, co spartoliłem ? szukałem tu na forum ale nie znalazłem podobnej sytuacji ,byłbym wdzięczny za jakieś sugestie.
kamyk2351
Posty: 310
Rejestracja: 12 lutego 2015, 19:27
Motocykl: Yamaszka
Lokalizacja: południowy wschód
Status: Offline

Re: przelewający gażnik

Post autor: kamyk2351 »

Zaworek iglicowy w gaziorku do wymiany lub się przyciął
borgi
Posty: 97
Rejestracja: 22 czerwca 2016, 16:02
Motocykl: XV920J
Lokalizacja: Kraków/Zabrnie
Wiek: 43
Status: Offline

Re: przelewający gażnik

Post autor: borgi »

XV700? Gaźniki Hitachi tak? Kranik podciśnieniowy? Jeśli tak, to:

- nie trzyma membrana w kraniku lub kranik z pozycji PRI - można kupić zestaw naprawczy ale nie wiele drożej wychodzi nowy kranik.
- zaworeki iglicowe w gaźnikach - są do kupienia
- pływak jednak dziurawy

Pomachaj pływakiem czy nic w środku nie chlupie. Zważ obydwa pływaki na wadze. Sprawdź czy się nie zacina na ośce.
zbych.73
Posty: 10
Rejestracja: 03 września 2017, 12:45
Motocykl: Yamaha Virago 700
Status: Offline

Re: przelewający gażnik

Post autor: zbych.73 »

Dziękuję za odpowiedzi,zaworki nie są przycięte chodzą fajnie próbując ręcznie domykają więc są chyba ok ,tak gażniki Hitachi rok motocykla 1985, machałem nic nie chlupie,dziwne jest właśnie to że ani nie chlupie ani nie widać żadnych baniek sprawdzając w ciepłej wodzie,ładnie chodzi na ośce wczoraj spędziłem kilka godzin i za każdym razem przelewał ,po przemienieniu pływaka na drugi gazior również zaczął przelewać ten 2 .Myślę sobie czy nie podgiąłem tego pływaka w jakiś sposób że nie domyka.Odnośnie kranika to prawdopodobnie jest zepsuty ponieważ paliwo leci z każdej pozycji na wyłączonym moto i do tego jest za cynowany wlot w ,który wchodzi wężyk podciśnienia z gaziora. Mimo wszystko jeśli jest wszystko w porządku z gaziorem nie powinien on przepuszczać tak czytałem tu na forum porady kolegów . A może ktoś się orientuje gdzie można dokupić pływak? pozdrawiam
zbych.73
Posty: 10
Rejestracja: 03 września 2017, 12:45
Motocykl: Yamaha Virago 700
Status: Offline

Re: przelewający gażnik

Post autor: zbych.73 »

PANOWIE gdzie dokupię zaworki iglicowe i i ewentualnie pływaki
marekc1019
Posty: 103
Rejestracja: 05 maja 2017, 20:41
Motocykl: XV 535 , Victory1200
Lokalizacja: Gdynia
Status: Offline

Re: przelewający gażnik

Post autor: marekc1019 »

Larsson
zbych.73
Posty: 10
Rejestracja: 03 września 2017, 12:45
Motocykl: Yamaha Virago 700
Status: Offline

Re: przelewający gażnik

Post autor: zbych.73 »

Nieprzeczytany postautor: marekc1019 » 24 września 2017, 20:14

Larsson

Dziękuję będę tam szukał
zbych.73
Posty: 10
Rejestracja: 03 września 2017, 12:45
Motocykl: Yamaha Virago 700
Status: Offline

Re: przelewający gażnik

Post autor: zbych.73 »

Panowie mam jeszcze jedno pytanko nie trzyma mi również kranik tzn z każdej pozycji leje paliwo on/res/pri czy jak wymienię lub zregeneruję kranik problem przelewajacego gażnika zniknie (oczywiście jak nie będę używał pozycji pri)?? Nie chciałbym kolejny raz mieć paliwa w oleju :?
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: przelewający gażnik

Post autor: 2007XV1700 »

Może zniknie A może nie ale i tak trzeba to zrobić :frustrated:
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
zbych.73
Posty: 10
Rejestracja: 03 września 2017, 12:45
Motocykl: Yamaha Virago 700
Status: Offline

Re: przelewający gażnik

Post autor: zbych.73 »

Witam czy ten zaworek z xv 1100 podejdzie mi do xv-700 gażniki hitachi rocznik 1985
http://allegro.pl/ir-zestaw-naprawczy-g ... 81285.html
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: przelewający gażnik

Post autor: pisior »

zmierz je , jak pamietam to mają 10mm i długi 17 ,
Obrazek
Awatar użytkownika
Trick
Posty: 74
Rejestracja: 26 czerwca 2016, 20:00
Motocykl: XV700 / R1100RT
Status: Offline

Re: przelewający gażnik

Post autor: Trick »

zbych.73 pisze:Witam czy ten zaworek z xv 1100 podejdzie mi do xv-700 gażniki hitachi rocznik 1985
http://allegro.pl/ir-zestaw-naprawczy-g ... 81285.html
Ten zestaw jest raczej do mikuni. Hitachi z tego co pamietam jest wkręcane (gniazdo).

Ja walczyłem z tym samym a potem pojechałem do staniszcza wielkiego (czy tam malego) do gości którzy maja hangar z uzywanymi częściami i płacąc co prawda parę ładnych stówek kupiłem gażniki Mikuni - ale po problemie. Z tego co wiem to gaxniki hitachi mają ten ferel, że magicznie leją - prawdopodobnie pękają albo coś.

OPwodzenia w walce :)
Dewiza: Nie ma problemów, są tylko wyzwania!
zbych.73
Posty: 10
Rejestracja: 03 września 2017, 12:45
Motocykl: Yamaha Virago 700
Status: Offline

Re: przelewający gażnik

Post autor: zbych.73 »

Może któryś z kolegów poleci dobrego mechanika do ustawienia gażnika Hitachi ze śląska?? pozdrawiam
ODPOWIEDZ