Biały dym z wydechu

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Tidus
Posty: 5
Rejestracja: 08 września 2017, 17:16
Motocykl: Yamaha virago 750
Status: Offline

Biały dym z wydechu

Post autor: Tidus »

Witam. Mam problem z virago 750.
Po zgaszeniu i odpaleniu zaczął dymić z wydechow na biało. Ale dopiero po paru minutach i jak go zgasze i znowu odpale to znowu po paru minutach zaczyna dymić. Dodatkowo strzela w wydech i czasem dławi go po dodaniu gazu z niskich obrotów. Jak ściągam fajke z przedniego cylindra to gaśnie jak z tylnego to tylko trochę zmienia się praca silnika. Świece zmieniłem na iskry. Czyżby gazniki?
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Biały dym z wydechu

Post autor: grzegorzbr2 »

Tylni cylinder nie pracuje, to dymienie to na zimnym silniku czy na gorącym ?
Tidus
Posty: 5
Rejestracja: 08 września 2017, 17:16
Motocykl: Yamaha virago 750
Status: Offline

Re: Biały dym z wydechu

Post autor: Tidus »

Poprawka pracuje na obu jak odlaczam fajke to każdy cylinder pracuje. A co do dymienia to nieważne czy ciepły czy zimny. Za każdym razem zaczyna dymic po kilku minutach, nawet jak zgasze i odpale znowu silnik.
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Biały dym z wydechu

Post autor: grzegorzbr2 »

Dymi kilka - kilkanaście minut po odpaleniu czy przez cały czas podczas jazdy , ile kilometrów robiłeś na tym dymieniu ?
Jak dymi po odpaleniu i potem praestaje dymić to znaczy że jest woda w silniku.
Tidus
Posty: 5
Rejestracja: 08 września 2017, 17:16
Motocykl: Yamaha virago 750
Status: Offline

Re: Biały dym z wydechu

Post autor: Tidus »

Dymi cały czas. I pluje woda i wydech w środku jest wilgotny. Tylko jak to możliwe. Paliwo też spuszczalem i zalewalem świeże.
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Biały dym z wydechu

Post autor: grzegorzbr2 »

Miałem na myśli wodę w silniku tzn w komorze silnika, proponuje spuścić olej z silnika i sprawdzić czy nie jest zmieszany z wodą.
Tidus
Posty: 5
Rejestracja: 08 września 2017, 17:16
Motocykl: Yamaha virago 750
Status: Offline

Re: Biały dym z wydechu

Post autor: Tidus »

Tylko skąd nagle wzięła tam się woda.
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Biały dym z wydechu

Post autor: 2007XV1700 »

Z pracowni... kranówa
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
Awatar użytkownika
marian07
Posty: 271
Rejestracja: 20 listopada 2009, 08:48
Motocykl: VN900
Lokalizacja: Zajezierze
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Biały dym z wydechu

Post autor: marian07 »

Zobacz czy w tłumikach Ci się nie nazbierało (w specyficznych warunkach i przy nie częstym jeżdżeniu może się tak zdarzyć). Nagrzeje się i zaczyna dawać parą. Odkręcić, w pion, i będzie widać. Jeśli tak, to otworki odwadniające można pomyśleć. To na pewno nie woda w silniku.
Najdroższa jest pierwsza butelka
LS650, XV750, C90, VTX1300, VTX1800, ST1100, VS1400, VL800, VT1100C3Aero, VF750, MGNevada750, C50
Awatar użytkownika
Darek Adamczewski
Posty: 785
Rejestracja: 09 lutego 2015, 18:53
Motocykl: XV1100, Iż49, MZ 250
Lokalizacja: Alex woj. łódzkie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Biały dym z wydechu

Post autor: Darek Adamczewski »

Habemus papam!!! :lol:
A tak na poważnie, to skąd w silniku chłodzonym powietrzem woda :?: Moim zdaniem ten biały dym to raczej coś z olejem.
Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Biały dym z wydechu

Post autor: grzegorzbr2 »

Darek Adamczewski pisze: Moim zdaniem ten biały dym to raczej coś z olejem.
Jakby brał olej to dym byłby niebieski.

Nie musi zara być dużo wody, wystarczy że jest zmieszana z olejem lub skrapla się w silniku.
marekc1019
Posty: 103
Rejestracja: 05 maja 2017, 20:41
Motocykl: XV 535 , Victory1200
Lokalizacja: Gdynia
Status: Offline

Re: Biały dym z wydechu

Post autor: marekc1019 »

Skropliny nagromadzone w tłumikach, po nagrzaniu tłumików odparowują i stąd biały dym. Możliwe niedrożne otworki odprowadzające wodę .
Awatar użytkownika
MateuH
Posty: 387
Rejestracja: 23 lipca 2017, 19:10
Motocykl: Virago 125
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 47
Kontakt:
Status: Offline

Re: Biały dym z wydechu

Post autor: MateuH »

Tez bum na to stawiał..
=============================================================================
Gdańsk Wyspa Sobieszewska
==============================================================================
Robinson
Posty: 354
Rejestracja: 23 stycznia 2015, 11:56
Motocykl: Vt700C,GL1500
Lokalizacja: Wola Pasikońska
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Biały dym z wydechu

Post autor: Robinson »

Jak dymi na niebiesko to moga byc uszczelniacze trzonkow zaworow. Olej splywa w czasie postoju motocykla z glowicy po zaworach do cylindrow (albo przy zamknietym zaworze zalega w kanale glowicy) i po odpaleniu zostaje spalony ale jak dymi na biało to taczej wilgotne powietrze i takie tam...jeździć i cieszyć się puki nie ma śniegu :chopper:
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Biały dym z wydechu

Post autor: tylust »

Miałem podobnie jak kupiłem moją, która stała dwa lata w garażu u kogoś. Gaźniki się całkiem zacięły. Masa paliwa dostała się do oleju. Było tego tak dużo, że sporo dostało sie tej mieszanki do wydechu (olej+paliwo).... taki jest efekt wypalania czegoś takiego z wydechu. Póki się wszystko nie wypali to wali z wydechu na biało jak z lokomotywy i śmierdzi bardziej paliwem niż olejem. Poniżej masz filmik z podobnej akcji tylko tu opisują, że moto się przewróciło i tak leżało z 10 minut i olej sie dostał do airboxa,oraz do wydechu.
https://www.youtube.com/watch?v=VLO-bomigtU
Tomek
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Biały dym z wydechu

Post autor: grzegorzbr2 »

Tylus w tej hondzinie to uszczelka pod głowicą walła
riczi3
Posty: 36
Rejestracja: 29 września 2014, 15:48
Motocykl: YAMAHA XV 125 i 1100
Lokalizacja: Gdynia i okolice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Biały dym z wydechu

Post autor: riczi3 »

Też mam ten sam problem z moją virago 1100 i przez dłuższy czas nie mogłem dojść o co chodzi. Dymienie pojawia się chwilę po uruchomieniu silnika ale zawsze po dłuższym przestoju (dzień dwa lub dłużej) nigdy podczas całego dnia eksploatacji z kilku godzinnymi postojami. U mnie sprawa wygląda tak, że są zużyte prowadnice zaworów (wymiana samych uszczelniaczy zaworów nie pomogła) i jak silnik zatrzyma się z zaatakowanym zaworem wydechowym to właśnie przez nieszczelność uszczelniacza olej spływa do wydechu. Zawory wydechowe są mocno pochylone i tam zbiera się cały olej z głowicy i trzonek zaworu jest niemalże cały zakryty olejem i dlatego tak się dzieje. Ale jest na to rada. Przed każdym zaparkowaniem motocykla wystarczy na chwilę "przewrócić " motocykl na prawo i na lewo żeby wylał się olej z głowic, i będzie OK. U mnie przynajmniej się to sprawdza.
A jeśli chodzi o wodę w wydech to niestety trzeba porządnie wygrzać tłumiki i pozbędziesz się wody z wydechu, a oleju też powinna odparować więc tankuj do pełna i w trasę.
Awatar użytkownika
Doniu
Posty: 255
Rejestracja: 21 lutego 2016, 13:39
Motocykl: Yamaha xv 1100 virag
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Re: Biały dym z wydechu

Post autor: Doniu »

I tutaj "riczi3' ma rację, ( moim zdaniem) trafnie diagnozuje usterkę,a poza tym ile tej wody miało by tam być,aby nie mogła odparować?
Ogólnie ciężko jest odseparować olej od wody,chyba że posiadamy do tego specjalną wirówkę do separacji!
Efekt tzw. 'plucia z wydechu" to normalna rzecz tym bardziej w nie ogrzewanym garażu,a niejednokrotnie przy odpalaniu tylko na chwilę,wiadomo skropliny,to nic innego jak efekt zimnego komina!Szczególnie jak wydech zimny a jego długość/pojemność duża !
W pracy często mam styczność z olejami i tak na zakończenie dodam że jeżeli jest w oleju woda,to po osiągnięciu pewnej granicy temperaturowej po prostu tworzy się bardzo intensywna PIANA,co kolega mógłby zauważyć w okienku inspekcyjnym a olej byłby po prostu emulsją lub białą maź,potocznie zwana 'masłem",
Po pierwsze to sprawdź olej jaka jest jego konsystencja!!gdy odkręcimy korek wlewu oleju,lub ektremalnie w filtrze powietrza też powinno być biało od mieszanki olejowo wodnej.
Wiadomo też że silnik nie jest na 100 %hermetyczny i zawsze dostanie się do niego wilgoć,która tworzy skropliny,tylko dobre nagrzanie silnika pomaga w odparowaniu, zimny wydech ciepłe spaliny skraplanie i przy przygazówce chlapie z wydechu to są normalne objawy,
Ale dane niech mi będzie. Wał kardana mieć w napędzie...
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Biały dym z wydechu

Post autor: vinny »

Doniu pisze:I tutaj "riczi3' ma rację,
Nie chce nikogo urazic , riczi3 ma racje tylko w ostatnim zdaniu swojego postu i to nie calym , do przecinka .Cala reszta to nieznajomosc tematu , na ktory pisal i bledna interpretacja .
sorki za angielska klawiature
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Biały dym z wydechu

Post autor: -waldi- »

Biały dym to para wodna (w tym silniku) skroplona w puszce tłumika i końcówkach wydechu.

Wygrzej porządnie wydech to nie będzie tego problemu.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
riczi3
Posty: 36
Rejestracja: 29 września 2014, 15:48
Motocykl: YAMAHA XV 125 i 1100
Lokalizacja: Gdynia i okolice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Biały dym z wydechu

Post autor: riczi3 »

Wstawiam odnośnik do podobnego postu viewtopic.php?f=23&t=22476. Jest tam kilka zdjęć. Jeżeli dymi jak na fotkach to niestety tak jak pisałem jest to olej w wydechu i nie są to moje przypuszczenia, że tak się dzieje, ja to po prostu sprawdziłem. Zresztą można to sprawdzić samemu. Wystarczy odkręcić rurę od cylindra i będzie wiadomo, ale oczywiści to również może być para wodna w tłumikach i przy takiej pogodzie jak obecnie to będzie "dymić" do puki nie rozgrzeje się porządnie wydech.
ODPOWIEDZ