Znika prąd

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Andrzej Kaszlewicz
Posty: 3
Rejestracja: 30 października 2017, 12:48
Motocykl: Virago 1100
Status: Offline

Znika prąd

Post autor: Andrzej Kaszlewicz »

Witam wszystkich,
Mam Problem z moją Virago 1100. Wygląda to bardzo dziwnie i mimo przeszukania wielu wątków o elektryce nie natknąłem się na ten problem. A mianowicie, wróciłem z trasy, zgasiłem moto przed garażem otworzyłem drzwi a kiedy chciałem ponownie odpalić tylko coś pstryknęło i zgasły kontrolki i zero prądu. Po kilku minutach spróbowałem ponownie i kontrolki się zaświeciły ale kiedy ponownie chciałem uruchomić znów pstryk i koniec. Postał kilka dni bo nie miałem czasu a po kilku dniach odpalił normalnie. Pochodził trochę zgasiłem go i problem od nowa. Napięcie na aku ok przy odpalonym moto lekko ponad 14V. Zauważyłem też że prąd ginie również gdy chcę np.: włączyć światła więc nie tylko przy rozruszniku. Co to może być?
Awatar użytkownika
Snake
Posty: 970
Rejestracja: 30 sierpnia 2016, 14:15
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Znika prąd

Post autor: Snake »

Może kostka startera na stykach? Coś przyśniadziało coś nie łączy? Albo przy stacyjce?
5000 Kilometrów -> 2 Ludzi -> 2 Motocykle -> 1 Cel
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Znika prąd

Post autor: -waldi- »

Akumulator panie kończy żywot. Podepnij miernik bezpośrednio pod klemy i sprawdź co się dzieje z napięciem.... Jak spada to trzeba nowy kupić.
W przeciwnym razie masa idąca na silnik od klemy "-" i gniazdo bezpiecznika głównego bym przeglądnął
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Andrzej Kaszlewicz
Posty: 3
Rejestracja: 30 października 2017, 12:48
Motocykl: Virago 1100
Status: Offline

Re: Znika prąd

Post autor: Andrzej Kaszlewicz »

Dziękuję za podpowiedzi. Akumulator chyba ok napięcie nie spada. Masę i gniazdo bezpiecznika sprawdzę i kostkę startera też. Dam znać czy pomogło. Wczoraj znów próbowałem i jak wyjąłem aku i postawiłem obok wtedy odpalał bez problemu kilka razy z rzędu. Jak wstawiłem go do moto to znów to samo.
riczi3
Posty: 36
Rejestracja: 29 września 2014, 15:48
Motocykl: YAMAHA XV 125 i 1100
Lokalizacja: Gdynia i okolice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Znika prąd

Post autor: riczi3 »

Proponuję sprawdzić wszystkie połączenia elektryczne od akumulatora do włącznika zapłonu bo najprawdopodobniej gdzieś brak kontaktu lub słaby.
Poprawić i wyczyścić styki klem do akumulatora, najlepiej jeszcze każdą kostkę i wsuwkę wyjąć i włożyć. Może jeszcze gdzieś na kablu głównym zasilania jest przerwa albo jeszcze może być słabe mocowanie masy do silnika.
Awatar użytkownika
Snake
Posty: 970
Rejestracja: 30 sierpnia 2016, 14:15
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Znika prąd

Post autor: Snake »

Jak odpala po wyjęciu normalnie to też może być zwarcie. Tak jak koledzy radzą po kolei patrzeć styki czyścić. Aku też w sumie może być. Nie wiem jak jest w Virago 1100 ale u mnie po przekręceniu stacyjki zapalają się światła od razu. Jak aku słaby światłą się palą ale już rozrusznik nie zakręci. Tylko pstryknie i koniec. A światła nawet nie przygasną.
5000 Kilometrów -> 2 Ludzi -> 2 Motocykle -> 1 Cel
Andrzej Kaszlewicz
Posty: 3
Rejestracja: 30 października 2017, 12:48
Motocykl: Virago 1100
Status: Offline

Re: Znika prąd

Post autor: Andrzej Kaszlewicz »

poprawiłem mocowanie przewodu masowego i jak ręką odjął :) waldi trafił - dzięki.
ODPOWIEDZ